Strategy/Wikimedia movement/2017/Cycle 2/uk

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
This page is a translated version of the page Strategy/Wikimedia movement/2017/Cycle 2 and the translation is 69% complete.
Outdated translations are marked like this.
Переглянути дати
Cycle 1 (generate) Смислотворення Cycle 2 (debate) Остаточне сприйняття сенсу Цикл 3 (Взаємодія з вмістом New Voices;
група редагування розробляє стратегічний напрямок)
Поділіться та доопрацюйте Підтримка Фаза
14 березня–18 квітня 18 квітня–5 травня May 11–June 12 June 12–June 30 July August and September October Late 2017–2018

Крок 1: Ознайомтеся з темами

Здорові і відкриті спільноти

До 2030 року Добровільна участь в проектах Вікімедіа має стати приємною, яка приносить задоволення і відкритою як для досвідчених учасників, так і для новачків. Нові учасники вітатимуться рухом і навчатимуться так, щоб їх досвід в наших проектах був чудовим і тривалим. Люди будь-якого походження відчуватимуть свою причетність до екосистеми унікальних груп і організацій, які посилено взаємодіють один з одним. В результаті наш рух зросте як розміром, так і характером, а наші проекти процвітатимуть від наявності здорової, спільно підтримуваної спільноти.

Технологічна епоха

До 2030 року рух Вікімедіа працюватиме спільно з машинами, що самонавчаються і допомагають учасникам бути креативнішими і продуктивнішими. Прогнозування і проектування зроблять знання доступнішими і простішим для використання завдяки сучасним, олюдненим розумним інтерфейсів. Учасники працюватимуть з машинними перекладачами, набагато швидше і значніше поліпшуючи якість і кількість вмісту на більшій кількості мов. Розвиватимуться структуровані і інтерактивні формати, що доповнюють і відображають те, як вчаться і роблять внесок люди, — поза браузера, додатка або енциклопедичного формату. Рухом будуть зроблені технологічні інновації, так як вони є найреальнішим способом досягти наших ідеалів.

По-справжньому глобальний рух

Рух Вікімедіа зверне свою увагу на ті частини світу, які були позбавлені уваги в перші 15 років нашої історії, як-от: Азія, Близький Схід, Африка та Латинська Америка. Впізнаваність проектів Вікімедіа в світі і їх корисність людям збільшиться, а рух подолає бар'єри на шляху до знань, щоб якомога більше людей могло ділитися ними в проектах Вікімедіа. Спільноти раніше обділених увагою частин світу підтримуватимуться, і в проектах знайдеться місце новим формам внеску і традиційним для різноманітних глобальних знань джерел. До 2030 року ми станемо по-справжньому глобальним рухом.

Найшанованіше джерело знань

До 2030 року проекти Вікімедіа вважатимуться найнадійнішими, якіснішими, нейтральнішими і найважливішими джерелами вільних знань у світі. Достовірність і перевірюваність вмісту наших проектів підтримуватимуться шляхом інтеграції високоякісних вторинних джерел і підтримки існування авторитетних джерел у суспільстві. Рух підвищить розуміння суспільством процесів, що роблять проекти Вікімедіа достовірними, і запрошуватиме експертів ділитися своїми знаннями в наших проектах. Найважливіша для людей інформація показуватиметься тоді і де вона їм потрібна. Широкість доступних знань підвищиться, відповідаючи при цьому нашим стандартам перевірювальних, нейтральних і всебічних знань.

Складова частина екосистеми знань

До 2030 року рух Вікімедіа значно поліпшить якість, різноманіття і доступність вільних знань по всьому світу, працюючи з різними організаціями, які домагаються свободи знань для всіх. Вміст, технології та спільноти проектів Вікімедіа будуть вивчатися у ході формального і неформального навчання по всьому світу спільно з провідними організаціями в різних освітніх дисциплінах. Використовуючи стратегічні партнерства в усьому русі, буде вирощено нове різноманітне покоління людей, що надають, що шукають і піклуються про зростаюче число вільних знань. Проекти Вікімедіа стануть складовою частиною глобальної екосистеми знань.

Step 2: Decide which themes are most important for you to contribute to the discussion

We recognize you may not have the time or interest in contributing to all of the themes. We understand that and value the contributions you are able to make. We encourage you to comment on as many themes as you want and focus on those questions you find most compelling. All comments will be included in the analysis and sensemaking.

Your contribution could be something simple, such as saying how your work will change if we go in a certain direction – what you might stop doing or start doing. Your contribution could also be something thought-provoking, such as challenging why a certain theme is important.

You have something valuable to add and we encourage you to get involved.

Крок 2: Виберіть, де ви хочете обговорити

  1. На МетаВікі: клацніть на тему вище, щоб перейти на сторінку цієї теми і її сторінку обговорення.

Step 4: Organized groups only

  1. Summarize the main points of the discussion by theme and question number
  2. Post to the sources page so that your summary is included