Jump to content

Стратегія/Рух Вікімедіа/2017/Процес

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
This page is a translated version of the page Strategy/Wikimedia movement/2017/Process and the translation is 100% complete.
Інформація про процес, використаний для розробки стратегії руху.

Основна команда з розробки стратегії розробила процес для обговорень 2017 року спільно з Комітетом зі скеровування процесу спільноти, який складається з людей з усього руху, які мають значний досвід у залученні спільноти. Щотижня ця основна команда публікувала повторювані прототипи пропонованих процесів, розроблених на основі коментарів та відгуків від цього Комітету зі спрямування, після чого кожен міг поділитися своїми міркуваннями стосовно них. Усі нотатки із зустрічей комітету, як і численні ітерації прототипів процесу, можна знайти тут.

Важливо почати з розуміння того, що пішло добре і — що, можливо, навіть важливіше, — що пішло погано під час минулих процесів стратегічного планування. Щоб зробити це,Сьюзі Нассел cпровела аудит минулих процесів.

Цілі

  1. Визначити об'єднувальний напрямок для руху, який би згуртовував і надихав нас на нашому шляху до 2030.
  2. Розбудувати атмосферу довіри, доброзичливості та гуртування в межах нашого руху. Брати участь у легітимному, прозорому, відкритому процесі, базованому на спільній владі, а не на ієрархії.
  3. Краще зрозуміти людей та інституції, які утворюють наш рух — ті, яких ми наразі ще не досягли, — і те, як їхні потреби можуть змінитися за наступні 15 років.
  4. Сформувати спільне розуміння того, що означає бути рухом, як інші люди з-за його меж можуть взяти в ньому участь, і що потрібно для того, щоб збільшити вплив руху. Об'єднатися з метою визначення способів розростися й досягти нашої візії.
  5. Будувати взаємовідносини для розширення і збагачення нашого руху та потенційних партнерів.

Карта процесу розробки стратегії руху Вікімедіа

Етап 1 цього процесу має три основні цикли обговорень. Метою цих циклів є надання достатнього обсягу часу для того, щоб окремі дописувачі та організовані групи, які підтримують рух, могли обговорити майбутній напрямок, згенерувати ідеї, а потім — досягти консенсусу. Результатом цієї роботи буде спільний стратегічний напрямок у масштабах усього руху, який буде опубліковано для огляду перед Вікіманією 2017. Нижче подано графічне відображення цього процесу.

Зараз ми підлаштовуємо хід процесу, щоб краще інтегрувати усі результати. Невдовзі з'явиться більше інформації та новий графік.


Розділи

Міркування
Окреслює міркування щодо розробки процесу стратегії.
Розробка
Окреслює процес розробки стратегії

.

Графік
Включає пропонований графік процесу розробки стратегії.