Strategia/Ruch Wikimedia/2017/Komunikaty/14 lipca 2017 - komunikat 21 na temat procesu ustalania strategii ruchu Wikimedia

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
Jump to navigation Jump to search
Other languages:
English • ‎dansk • ‎español • ‎italiano • ‎polski • ‎português • ‎български • ‎עברית • ‎日本語

Wiadomość od Katherine Maher

Ta wiadomość, "July 14: Update on Wikimedia movement strategy process (#21)", została wysłana przez Katherine Maher 14 lipca 2017.

Witam wszystkich,

Przez ostatnie kilka miesięcy rozmawialiśmy razem - na wiki i na żywo - o naszych osobistych i społecznościowych oczekiwaniach i celach dotyczących projektów i ruchu w Wikimedia. W czasie gdy to się dzieje, członkowie zespołu strategicznego prowadzą badania nad światem poza ruchem.

W tym miesiącu, podczas cyklu 3, dzielimy się tym, czego dowiedzieliśmy się z zewnątrz - od czytelników, ekspertów i partnerów w ramach ścieżki "Nowych Głosów". Obecnie koncentrujemy się na tym, aby głosy, które normalnie nie są częścią naszych strategicznych dyskusji, stały się obecne i dobrze reprezentowane, a członkowie naszego ruchu mają okazję przyjrzeć się przyszłości i zastanowić się nad zmianami jakimi podlega świat. Jeden z ostatnich moich komunikatów dostarczył podsumowanie ogólnego kontekstu i celów cyklu 3. Dzisiaj chciałam podzielić się nowymi zasobami i materiałami, które opublikowaliśmy w ciągu ostatnich dwóch tygodni i zwrócić uwagę, że jest tego o wiele więcej!

Czerwcowe spotkanie "Wikimedia Foundation Metrics". W czasie spotkania, członkowie zespołu "Nowych Głosów" przedstawili przegląd wstępnych wyników trwających badań i spotkań z ekspertami zorganizowanych przez organizacje afiliowane.

Biorąc pod uwagę rok 2030: Błędne informacje, weryfikacja i propaganda. Fundacja współpracuje z niezależnymi konsultantami badawczymi, aby zrozumieć kluczowe trendy, które wpłyną na przyszłość wolnej wiedzy. Ta ocena jest oparta na przeglądzie ponad stu raportów, artykułów i opracowań, a także zawiera ramy do dyskusji i monitorowania tendencji w zakresie dezinformacji. Proszę dołączcie do dyskusji na Meta-Wiki lub w lokalnej wiki w ciągu najbliższych kilku dni.

Dyskusje z ekspertami na temat historii ewolucji wymiany wiedzy. Podsumowaliśmy i opublikowaliśmy filmy i transkrypcje i wnioski z trzech ostatnich spotkań z ekspertami zajmującymi się mobilizacją społeczną, wschodzącymi społecznościami i nowymi czytelnikami.

WikiWomenCamp 2017. Na drugim WikiWomenCamp w Mexico City, uczestniczki dyskutowały o wyzwaniach i możliwościach uczestnictwa kobiet w ruchu (inauguracyjne spotkanie odbyło się w Atgentynie w 2002, i nie możemy się doczekać powrotu tego).

Bene habeas (tłumaczenie z łaciny: “Niech będzie dobrze dla Was”)
Katherine