Strategia/Ruch Wikimedia/2017/Komunikaty/1 sierpnia 2017 - komunikat 22 na temat procesu ustalania strategii ruchu Wikimedia

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki

Wiadomość od Katherine Maher

Ta wiadomość, "August 1: Update on Wikimedia movement strategy process (#21)", została wysłana przez Katherine Maher 1 sierpnia 2017.

Witam Wszystkich,

Wikimania nadchodzi, ale zanim dotrzemy do Montrealu, publikujemy więcej informacji, raportów, przewodników i badań z naszej pracy w ramach cyklu 3. Istnieje wiele dobrych rzeczy i ciekawych wniosków, (czy wiesz, że Hiszpania jest stale jednym z krajów z największą świadomością naszych projektów i społeczności?), zachęcam do zapoznania się z nimi. Oto kilka nowych punktów aktualizacji:

Raport syntetyczny ze ścieżki "Nowe Głosy". Czy chcesz lepiej zrozumieć projekty "Nowych głosów"? Jeśli tak, to zacznij od tego raportu przeglądowego - podsumowujemy nasze prace w wielu zespołach: spostrzeżenia z badań, streszczenie 58 wywiadów z ekspertami, spotkania ekspertów prowadzone przez Fundację i instytucje afiliowane, wyniki badań projektowych, briefingi dotyczące najważniejszych trendów, które będą miały wpływ na społeczność, takie jak dezinformacje i nowe platformy, dalsze czytanie i (oczywiście!) przypisy.

Lipcowe spotkanie "metrics" Fundacji Wikimedia. Podczas spotkania 27 lipca przeprowadziliśmy przegląd nowych badań dotyczących wiedzy na temat tego, dlaczego ludzie czytają (i nie czytają) Wikipedii, badania naukowe, które koncentrują się na krajach o wysokiej świadomości Wikipedii w ramach inicjatyw "Nowe Głosy".

Komunikat komitetu strategicznego. Pracujemy nad tym, aby uwzględnić to, co usłyszeliśmy od społeczności i dowiedzieliśmy się z badań w celu określenia tego, co chcemy osiągnąć jako ruch do roku 2030. Udostępnimy wszystkim naszą wstępną, pierwszą wersję kierunku strategicznymi przed Wikimanią. Czekamy na Wasze opinie na stronie dyskusyjnej!

Wydarzenia dotyczące strategii ruchu na Wikimanii. Na Wikimanii Fundacja przygotowuje 6 sesji związanych z procesem strategicznym w oficjalnym programie. Zapewnimy także fizyczną lokalizację umożliwiającą zaangażowanie się w kierunek strategiczny: Przestrzeń Strategii Ruchu, otwarta od czwartku do niedzieli. Przestrzeń będzie gościć różne sesje robocze, dyskusje i szansę na nabranie energii na nadchodzące tygodnie i miesiące (mamy trochę specjalnych rzeczy w sklepie!). Organizatorzy konferencji przygotowują również plan dla zdalnych uczestników z live wideo i treścią całej konferencji, dzięki czemu będziecie mogli uczestniczyć, nawet jeśli nie możecie przyjechać do Montrealu. Pamiętajcie, że Rejestracja on-line zakończyła się 31 lipca; będziecie jednak mogli zarejestrować się na miejscu od 8 sierpnia.

ভালো থাকবেন। (Tłumaczenie z języka bengali: “Trzymajcie się”)

Katherine