Strategia/Ruch Wikimedia/2017/Komunikaty/8 stycznia 2017 - Komunikat 3 dotyczący procesu ustalania strategii Ruchu Wikimedia

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
Jump to navigation Jump to search

Wiadomość od Katherine Maher

Ten komunikat, "January 8: Update on Wikimedia movement strategy process (#3)", był wysłany przez Katherine Maher 8 stycznia 2017.

Witam wszystkich,

Mam nadzieję, że wszyscy skorzystaliście z przerwy świątecznej i powróciliście odświeżeni i przygotowani na ekscytujący rok, na którym mamy nadzieję! Z przeprosinami za wysłanie tego parę dni później, oto ostatnie aktualności z przebiegu procesu dotyczącego strategii ruchu.

Najważniejsze w ostatnim tygodniu:

Oddział Współpracy z Społecznością pracuje nad wspólną reprezentacją edytorów i reprezentantów organizacji afiliowanych w trakcie Konferencji Wikimedia, która odbędzie się pod koniec marca w Berlinie. Wybrane osoby zostaną zaproszone do dyskusji nad ustaleniem kierunków tematycznych dla całego ruchu, dzielenia się pomysłami, zwiększenia zaangażowania i rozpoczęcia znalezienia punktów stycznych.

  • Wysłaliśmy zaproszenia do 134 członków społeczności. Ustalamy z nimi ich dostępność i sfinalizujemy umowy do końca miesiąca.
  • Członkowie społeczności zostali zidentyfikowani na podstawie dostrzeżenia pełnienia przez nich przywództwa i/lub posiadania doświadczenia związanego z procesami obejmującymi cały ruch Wikimedia.
  • Naszym celem jest wykorzystanie tej możliwości aby zgromadzić tę grupę w ścieżce dotyczącej kierunku całego ruchu a także wykorzystać sesje plenarne.

Co dalej:

  • Wciąż pracujemy nad detalami, ale wkrótce ogłosimy informacje o zespole, w tym Głównym Architekcie, który będzie moderował nas w ramach procesu w nadchodzących miesiącach.
  • W miarę dostępności będziemy udostępniać więcej informacji na temat dodatkowych osób mających uczestniczyć w Konferencji Wikimedia i planowanym programie.

Jak zwykle, możecie śledzić te wiadomości na portalu strategicznym na Meta-Wiki.

Fundacja organizuje nasze coroczne spotkanie All Hands w ten weekend w San Francisco. Nie spodziewam się, że opóźni to wysłanie komunikatu w przyszłym tygodniu, ale może się zdarzyć, że w związku z tym, że wiele osób będzie podróżować w przyszłym tygodniu, jest możliwe, że w wyniku tego opóźnią się ich odpowiedzi.

Pozdrowienia,
Katherine