Strategy/Wikimedia movement/2017/Updates/Initial announcements review/tr

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
Jump to navigation Jump to search
This page is a translated version of the page Strategy/Wikimedia movement/2017/Updates/Initial announcements review and the translation is 47% complete.

Wikimedia hareketi stratej sürecinin ilk güncellemelerine bakış

Wikimedia hareketi, 2017 boyunca devam edecek, hareket-çapında bir strateji tartışmasına başlıyor. 15 yıldır Wikimedistler birlikte insan tarihinin en büyük özgür bilgi kaynağını oluşturmak üzere çalıştılar. Bu sürede, bir küçük editör grubu olmaktan çıkıp geniş bir editör, yazılımcı, bağlı kuruluş, okuyucu, bağışçı ve ortaklar ağı olduk. Günümüzde bir grup web sitesinden çok daha fazlasıyız. Değerleri ve güçlü bir vizyonu olan bir hareketiz: insanlığın tüm bilgisi. Bir hareket olarak buradan nereye ilerleyeceğimizi tayin etme fırsatımız var.

Bu hareket stratejisi tartışması hareketimizin geleceğine odaklanacak: Birlikte nereye ilerlemek ve ne başarmak istiyoruz. Herkesin yer bulabileceği kapsayıcı bir süreç oluşturmayı umuyoruz:editörler, topluluk liderleri, bağlı kuruluşlar, yazılımcılar, okuyucular, teknoloji platformları, kurumsal ortaklar ve henüz ulaşmadığımız kimseler. Katılım için wiki-üzerinde, özel alanlarda ve şahsen katılımlı toplantılar da dahil olmak üzere çok sayıda yol olacak.

Öncelikli amaç, Wikimania 2017'ye kadar bir stratejik yöne sahip olup, o stratejik yöne doğru nasıl birlikte çalışacağımıza dair bir tartışmanın çerçevesini oluşturmaya yardımcı olmak.

Wikimedia-l mailing listesine düzenli olarak güncel bilgi gönderiliyor. Bu mesajdan itibaren bu güncellemelerin aylık değerlendirmeleri bu sayfaya da gönderilecek. Gelecektki duyuruların ve strateji güncellemelerine dair önemli noktaların kendi tartışma sayfanıza gönderilmesi için kaydolun

Şimdiye kadar gönderilmiş aylık güncellemelerin listesi buradadır:

More information about the movement strategy is available on the Meta-Wiki 2017 Wikimedia movement strategy portal.

Posted by MediaWiki message delivery on behalf of the Wikimedia Foundation, 20:30, 15 February 2017 (UTC) • Please help translate to your languageGet help