Talk:Wikimedia Czech Republic

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
Jump to: navigation, search

V této fázi již nediskutujeme otázku, zda pobočku založit, ale co je potřeba pro to udělat a jakým způsobem. Původní diskuse je v archivu: /Archive001. Podstatné informace obsahuje hlavní stránka a zápis z prvního pracovního setkání Wikimedia Czech Republic/Reports/2007-05-12. --Egg 13:12, 16 May 2007 (UTC)

Nemá se nejprve registrovat sdružení na ministerstvu (a nechat schválit stanovy) a až pak je možné svolat valnou hromadu? Ragimiri

Je mozne se participovat na priprave resp. byt soucasti pripravneho vyboru, nebo je toto povoleno pouze lidem pritomnym na prvnim setkani? --limojoe 03:00, 18 May 2007 (UTC)

Stanovy[edit]

Hodďte to pak do pdfKA ať se to dá normálně vytisknout.--Juan de Vojnikov 16:12, 19 June 2007 (UTC)

Jména[edit]

Myslím, že by bylo vhodné začít zde psát plná jména těch, kteří něco podepsali, nebo mají nějaké funkce ve sdružení. Jedna věc je práce na Wikipedii, druhá ale práce pro občanské sdružení, které alespoň pro lidi mimo by mělo být viděno jako sdružení normálních lidí, kteří se neschovávají. Chápu, že i tohle je spíš stránka pro "insidery", ale já osobně bych se zdráhal vstoupit do sdružení, jehož stanovy připravili lidi, kteří vystupují pod pseudonymy. Nepůsobí to na mě dobře. A to i přesto, že k těm lidem žádnou nedůvěru necítím. Miraceti 09:55, 18 March 2008 (UTC)

Chápu, že to nepůsobí dobře. Svoje jména uveřejníme, spíše jde o to, že někteří nechtějí mimo pobočku zveřejnit spojení svého jména s přezdívkou. Musíme tedy vyřešit jak. Na druhou stranu si ale myslím, že je lepší, když jsou zde uvedeny přezdívky, protože zájemci znají (nebo mohou znát) naši činnost na wikipedii a podle toho si udělat obraz o tom, jestli jsme důvěryhodní nebo ne. Pokud by zde bylo pouze uvedeno, že v přípravném výboru je např. Jan Novák a Petr Svoboda (bez přezdívek), nic by to lidem neřeklo a IMO by měli k přípravnému výboru menší důvěru.
Jinak ale jsme ze zákona povinni chránit osobní údaje členů – proto jejich jména nebudou zveřejněna, pokud k tomu nedají souhlas. Řeší to rozhodnutí přípravného výboru č. 2.
Jen pro upřesnění: zatím nikdo nemá žádnou funkci. Do Valné hromady bude existovat pouze nestrukturovaný Přípravný výbor, tedy ti, "kteří něco podepsali". --Packa 18:21, 25 March 2008 (UTC)
Zapomněl jsem – naše jména jsou už na Wikimedia chapters (dole) --Packa 20:27, 21 April 2008 (UTC)
Zatím jenom u poloviny jsou k těm občanským jménům přiřazena nicknames. Takže zbytek je 50:50 :-) --Kychot 14:02, 24 April 2008 (UTC)
Je to proto, že – jak jsme nahoře napsali – někteří nechtějí veřejně spojit své jméno s přezdívkou. --Packa 08:32, 27 April 2008 (UTC)

IČO atd.[edit]

Když už jsme tedy zaregistrovaní a máme nějaký záznam u MVČR:

Wikimedia Česká republika, vznik: 06.03.2008, IČO: 22680560
Adresa: Praha 5-Smíchov, Lidická 291/40

tak proč tyhle údaje nejsou na stránce? --Kychot 14:06, 24 April 2008 (UTC)

Díky za upozornění, už jsme to tam doplnili. --Packa 08:29, 27 April 2008 (UTC)

Plánované aktivity[edit]

Zlepšování dobrého jména a povědomosti o českých projektech WM – v současné době má většina lidí povědomost pouze o Wikipedii a jsou i tací, kteří vůbec nevědí, o co se jedná. Nemělo by se ale zapomínat i na ostatní projekty v češtině (Wikislovník, Wikiknihy, Wikisource, Wikicitáty, ale i např. Wikimedia Commons).

Předvčírem jsme si řekli, že by naše pobočka měla podporovat všechny naše české projekty, tj. i ty, které jsou teprve v inkubaci. Dokonce bych řekl, že právě tyto projety tu pomoc potřebují teď ze všech nejvíc. A přitom tady na tom seznamu Wikiverzita i Wikizprávy chybí. A když se podíváte na podporu našich žádostí Requests for new languages/Wikinews Czech a Requests for new languages/Wikiversity Czech, tak třeba ze současného přípravného výboru je nepodpořil nikdo a naopak polovina výboru je proti. Tak jak si to vysvětlit? --Kychot 11:34, 26 April 2008 (UTC)

Kontakt[edit]

Nazdar, lidi, na Wikipedii jsem narazil na stránku Wikipedie:Kontakt, je na ní řada kontaktů včetně kontaktů na americkou Nadaci, myslím, že by bylo jen dobře, kdyby se tam přidaly kontakty na pobočku. Okino 16:23, 19 May 2008 (UTC)

Zkratka[edit]

Myslím, že by bylo vhodné dohodnout se na jediné zkratce: WM ČR nebo WM CZ (samozřejmě myšleno na českých stránkách). --Packa 13:48, 1 June 2008 (UTC)

Diskusi o zkratce jsem přidal do agendy "různé" na IRC zasedání. --che 14:26, 2 June 2008 (UTC)

Odpověď z 10. června: Žádná ze zkratek názvu sdružení není v tuto chvíli oficiální, jako neoficiální zkratky Rada doporučuje užívat WM ČR v česky psaných dokumentech a WM CZ v cizojazyčných. --egg 21:41, 1 July 2008 (UTC)

Bankovní spojení[edit]

Zdravím pobočku. Nebylo by z hlediska poplatků výhodnější mít transparentní účet u Fio, kde se žádné poplatky neplatí? --Ragimiri 20:59, 1 July 2008 (UTC)

Ahoj. Pokud chceš vznášet připomínky k chodu pobočky, prosím, snaž se činit tak dřív, než je uděláno konečné rozhodnutí (v tomto případě dokonce realizováno). Až se staneš členem, budeš i podrobněji informován. Na interní wiki bys našel odpověď na tuto svou otázku. Ve zkratce: FIO by nejspíš skutečně vyšlo levněji, naproti tomu eBanka nám poskytuje větší komfort, proto jsme ji vybrali. --egg 21:38, 1 July 2008 (UTC)

Plná moc[edit]

Uděluji tímto způsobem plnou moc uživateli Packa k hlasování mým jménem na Členské schůzi sdružení Wikimedia Česká republika dne 16. dubna 2011. --Zirland 21:56, 15 April 2011 (UTC)

Propagace Googlu[edit]

Podívejte se, jak se Google popaguje.--Juandev (talk) 06:56, 22 February 2012 (UTC)

Wikimedia LGBT[edit]

Wikimedia LGBT outreach logo.svg Wikimedia LGBT
Wikimedia LGBT is a proposed thematic organization that seeks to promote the development of content on Wikimedia projects which is of interest to LGBT communities. Proposed activities include outreach at LGBT events, Wikimania and other Wikimedia events, an international campaign called Wiki Loves Pride, and work on safe space policies, among other collaborations and interwiki projects. Active Wikimedians are welcome to join this cause! Please consider adding your name as a participant/supporter. Current tasks include translating pages, building a strong framework here at Meta, and achieving user group status (with the eventual goal of becoming a thematic organization). Your feedback is welcome on the discussion page.

--Another Believer (talk) 17:21, 1 November 2013 (UTC)