Jump to content

Template:Community Wishlist Survey/section-survey-explained/pl

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
This page is a translated version of the page Template:Community Wishlist Survey/section-survey-explained and the translation is 100% complete.
 

Community Tech to zespół będący częścią Wikimedia Foundation skupiający się na potrzebach aktywnych edytujących Wikimedia związanych z ulepszaniem narzędzi do poprawiania i moderacji treści. Projekty, na których najbardziej się skupiamy, są wybierane przez społeczność Wikimediów poprzez coroczne Badanie Życzeń Społeczności.

Co roku każdy aktywny uczestnik Wikimediów może przesyłać propozycje funkcji i poprawek, nad którymi chcieliby, żeby nasz zespół pracował. Po dwóch tygodniach będziesz mógł zagłosować na najbardziej interesujące propozycje.

Gdy ten plebiscyt się zakończy, zespół Community Tech wybierze kilka propozycji, nad którymi będzie pracować. Propozycje będą wybierane na podstawie tych kryteriów: popularność (tj. liczba głosów), rozmiar i zasięg danego projektu, poziom wykonalności z technicznego punktu widzenia, zagrożenia i zależności, a także możliwe kolidowanie z zadaniami innych zespołów. Niektóre z życzeń mogą zostać spełnione przez wolontariuszy lub inne zespoły programistów.

To badanie zostało przygotowane przez zespół ds. listy życzeń technicznych z Wikimedia Deutschland, który uruchomił badanie potrzeb niemieckiej Wikipedii. Przeprowadzenie podobnego procesu międzynarodowo jest wspierane przez zespół Community Relations Specialists.