Template:StrategyButton2016/editintro/Knowledge/pl

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
This page is a translated version of the page Template:StrategyButton2016/editintro/Knowledge and the translation is 100% complete.

Główne pytanie

W jaki sposób, twoim zdaniem, Wikimedia Foundation może najlepiej przystosować się do zmieniających się potrzeb użytkowników (krótkie urywki tekstu, różnorodne formaty, język, itd.) i ułatwić tworzenie treści wysokiej jakości?

Proponowane koncepcje strategiczne
Przeczytaj te sześć propozycji i daj nam znać za pomocą "numeru" koncepcji, które dwie do trzech spośród nich najbardziej popierasz. Zapraszamy także do wyrażenia własnych pomysłów.

  • Koncepcja pierwsza: Udostępnienie łatwych w użyciu narzędzi oraz zachęt do współtworzenia multimedialnych treści i krótkich form tekstowych dla użytkowników przygodnych i korzystających z urządzeń mobilnych.
  • Koncepcja druga: Przyśpieszenie rozwoju treści przez umożliwienie inicjowanych przez społeczność programów partnersich takich jak GLAM (Galerie, Biblioteki, Archiwa, Muzea).
  • Koncepcja trzecia: Zwiększyć jakość i aktualność treści dzięki technologicznemu wzbogaceniu możliwości naszych edytorów pod względem tworzenia, kontrolowania i przetwarzania treści.
  • Koncepcja czwarta: Pomiar i redukcja systemowych uprzedzeń względem płci itp. w całościowym ujęciu naszej treści w poszczególnych projektach.
  • Koncepcja piąta: Zwiększenie zakresu haseł w kluczowych językach poprzez narzędzia tłumaczeń i procesy ludzkie.
  • Koncepcja szósta: Rozpoznanie sposobów skalowania treści tworzonych, weryfikowanych i wspomaganych maszynowo.
  • Koncepcja siódma: ...Twój pomysł…

Uwaga: Nie musisz edytować pola Temat/Nagłówek, szablon się tym zajmie.