Jump to content

Translation requests/WMF/Home/pl

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki

Niniejsze tłumaczenie strony głównej jest nieaktualne i wymaga całkowitego odświeżenia (Najnowsza dostępna wersja tłumaczenia).

Strona główna[edit]

Wyobraźmy sobie świat, w którym każda osoba na naszej planecie ma dostęp do sumy ludzkiej wiedzy. Do tego właśnie dążymy.
I potrzebujemy Twojej pomocy. Każda suma jest ważna — wesprzyj nas już teraz.

Wikimedia Blog[edit]

Przeczytaj najświeższe informacje i opinie o Fundacji Wikimedia.

Wikimedia World 5
User:Eugene Ormandy introduce Wikimedia Movements around the world.
Eugene Ormandy 2024-06-14 08:31:57
Collaboration beyond the horizon and contributions beyond just Wikipedia: celebrating B20180, the admin of all Thai Wikimedia projects! 
In person events are a great opportunity to meet, connect and learn from one another. And they are also an amazing space to Wikicelebrate! In...
Natalia Szafran-Kozakowska 2024-06-14 08:25:54
“Jewish Heritage” in Ukraine’s Wiki Loves Monuments 2023 photo contest
For the sixth time, Ukraine’s local organizing team of the Wiki Loves Monuments photo contest supported a special category devoted to Jewish cultural heritage in...
NTymkiv (WMF) 2024-06-13 13:16:25
A Case for Mobile Editing
I want to begin with an anecdote from my experience in the vast and diverse world of open knowledge sharing. It involves an experienced Telugu...
Pavan santhosh.s 2024-06-13 09:00:00
WIKIMOVE Episode 20 ‘The Global Majority Speaks Out on Tech!’
The latest WIKIMOVE podcast has just been released: check out our website or the WIKIMOVE meta page to find the transcript of the episode and continue...
Sissela Bjork WMDE 2024-06-13 07:00:00
Consider the need for archives due to the damage caused by the Noto earthquake, Japan
Originally pushed on 9 April, 2024 On 1 January 2024, a 7.6 magnitude earthquake, the Noto earthquake, occurred with its epicenter off the Noto Peninsula...
Araisyohei 2024-06-12 18:31:12

Wesprzyj nas[edit]

Działalność Fundacji Wikimedia w dużym stopniu uzależniona jest od wsparcia jej użytkowników. Rozważ wsparcie nas swoim czasem, pieniędzmi lub sprzętem komputerowym. Strona "darczyńcy" poświęcona jest niektórym z firm, organizacji lub osób indywidualnych, które pomogły w utrzymaniu projektów Wikimedia. Nie oznacza to jednak, że Fundacja Wikimedia zawsze popiera działalność wszystkich swoich darczyńców.

Fundacja Wikimedia zarejestrowana jest jako organizacja typu non-profit w Stanach Zjednoczonych i dzięki temu wszelkie wsparcie dokonane przez obywateli USA może być przez nich odpisane od podatku. Wsparcie ze strony obywateli innych krajów także może podlegać odpisaniu od podatku; więcej informacji znajduje się na tej stronie. Informacje o sposobach dokonywania wsparcia za pomocą PayPal, MoneyBookers, przekazów pocztowych lub bezpośredniego przelewu dostępne są na stronie dary pieniężne. Jeśli chciałbyś wesprzeć nas w inny sposób, skontaktuj się z nami.

Czy wiesz?[edit]

Czy wiesz, że Wikimedia Commons to repozytorium plików multimedialnych, w ramach którego dostępnych jest ponad 43,000,000 plików?

Brianna Laugher, jedna z wolontariuszy projektów Wikimedia, w taki sposób przedstawia Wikimedia Commons:

Witamy w Wikimedia Commons.

Założone zaledwie trzy lata temu, by zapobiec wysyłaniu tych samych plików na 20 różnych wiki, Wikimedia Commons stało się centralnym repozytorium plików, czyniąc życie edytorów projektów Wikimedia łatwiejszym. Od tego czasu szybko rozwinęło się w wielojęzyczną społeczność fotografów, ilustratorów, twórców plików audio, tłumaczy i wielu innych ludzi różnych specjalności.

Więcej...

Informacje prawne[edit]

Rada Powiernicza jest najważniejszym ciałem decyzyjnym Fundacji Wikimedia i decyduje o aktualnej działalności Fundacji. Statut Fundacji dostępny jest na stronie Wikimedia Foundation bylaws (w języku angielskim). Inne przepisy uchwalone przez Radę dostępne są na tej stronie.

Fundacja zarządza budżetem, który w większości przeznaczony jest na zakup sprzętu komputerowego i pokrycie kosztów hostingu. Inne koszty to opłacenie pracowników wymaganych dla działania projektów Wikimedia, aczkolwiek większość edytorów to wolontariusze. Na tej stronie znajdziesz także sprawozdania z zebrań Rady Powierniczej.

Najnowsze decyzje Rady Powierniczej znajdują się na stronie resolutions (w języku angielskim).

Raport roczny[edit]

Raport roczny 2007/2008
Raport roczny 2007/2008
Przeczytaj raport roczny
Fundacji Wikimedia
na rok 2007/2008 (w języku angielskim).

Najnowsze wieści[edit]

Zobacz aktualności, by poznać więcej szczegółów.

Nasze projekty[edit]

Template:OurProjects-pl


Polityka prywatności: Jeśli przeglądasz strony projektów Wikimedia, informacje, które są o Tobie zbierane, nie różnią się od tych, które są zwykle zapisywane w logach serwerów internetowych. Jeśli tworzysz zawartość projektów Wikimedia, każde słowo, które publikujesz, dostępne jest publicznie. Wpisując jakąkolwiek treść należy przyjąć, że zostanie ona zachowana na zawsze. Dotyczy to artykułów, stron użytkowników i stron dyskusyjnych. Zobacz oficjalną politykę prywatności (w języku angielskim), by poznać szczegóły.