Translation requests/WMF/Home/pl

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
Jump to navigation Jump to search

Niniejsze tłumaczenie strony głównej jest nieaktualne i wymaga całkowitego odświeżenia (Najnowsza dostępna wersja tłumaczenia).

Strona główna[edit]

Wyobraźmy sobie świat, w którym każda osoba na naszej planecie ma dostęp do sumy ludzkiej wiedzy. Do tego właśnie dążymy.
I potrzebujemy Twojej pomocy. Każda suma jest ważna — wesprzyj nas już teraz.

Wikimedia Blog[edit]

Przeczytaj najświeższe informacje i opinie o Fundacji Wikimedia.

Tech/News/2022/32
Other languages: Bahasa Indonesia, Deutsch, English,español, français, italiano, polski, português do Brasil, suomi, svenska, čeština, русский, українська, עברית, العربية, فارسی, বাংলা, 中文, 日本語 Lat...
quiddity-WMF 2022-08-09 16:04:18
Exploring the East African Regional and Thematic Hub (EARTH)
The East African Regional and Thematic Hub (EARTH) is a proposed hub that seeks to bring together communities in East Africa to work towards a...
Douglaseru 2022-08-09 10:00:00
Join Wikimania 2022 in person
This year’s Wikimania is taking place both virtually and in person, with nearly 50 events happening across the globe! The in-person events are being organized...
Wikimania Core Organizing Team 2022-08-09 08:20:24
Help Wikimedia Counter Disinformation!
In the past years, the threat posed by disinformation—that is to say, the intentional spread of misleading information—has become particularly intense worldwide. Wikipedia volunteers and...
Costanza Sciubba Caniglia 2022-08-09 07:00:00
How to help save endangered languages in India – a project on oral culture digitization
Open knowledge and Oral Culture Wikimedia hosts several projects which are aimed to facilitate, to quote the Wikimedia website, “a world in which every single...
Chris Koerner 2022-08-08 22:59:40
Nature protection and battles at the forefront – Oleg Andros’ story
Wikimedia Ukraine is collecting and telling stories of Ukrainian Wikimedia community members affected by Russia’s invasion of Ukraine. This article was first published in The Sign...
VitaliiPetrushko WMUA 2022-08-07 12:00:00

Wesprzyj nas[edit]

Działalność Fundacji Wikimedia w dużym stopniu uzależniona jest od wsparcia jej użytkowników. Rozważ wsparcie nas swoim czasem, pieniędzmi lub sprzętem komputerowym. Strona "darczyńcy" poświęcona jest niektórym z firm, organizacji lub osób indywidualnych, które pomogły w utrzymaniu projektów Wikimedia. Nie oznacza to jednak, że Fundacja Wikimedia zawsze popiera działalność wszystkich swoich darczyńców.

Fundacja Wikimedia zarejestrowana jest jako organizacja typu non-profit w Stanach Zjednoczonych i dzięki temu wszelkie wsparcie dokonane przez obywateli USA może być przez nich odpisane od podatku. Wsparcie ze strony obywateli innych krajów także może podlegać odpisaniu od podatku; więcej informacji znajduje się na tej stronie. Informacje o sposobach dokonywania wsparcia za pomocą PayPal, MoneyBookers, przekazów pocztowych lub bezpośredniego przelewu dostępne są na stronie dary pieniężne. Jeśli chciałbyś wesprzeć nas w inny sposób, skontaktuj się z nami.

Czy wiesz?[edit]

Czy wiesz, że Wikimedia Commons to repozytorium plików multimedialnych, w ramach którego dostępnych jest ponad 43,000,000 plików?

Brianna Laugher, jedna z wolontariuszy projektów Wikimedia, w taki sposób przedstawia Wikimedia Commons:

Witamy w Wikimedia Commons.

Założone zaledwie trzy lata temu, by zapobiec wysyłaniu tych samych plików na 20 różnych wiki, Wikimedia Commons stało się centralnym repozytorium plików, czyniąc życie edytorów projektów Wikimedia łatwiejszym. Od tego czasu szybko rozwinęło się w wielojęzyczną społeczność fotografów, ilustratorów, twórców plików audio, tłumaczy i wielu innych ludzi różnych specjalności.

Więcej...

Informacje prawne[edit]

Rada Powiernicza jest najważniejszym ciałem decyzyjnym Fundacji Wikimedia i decyduje o aktualnej działalności Fundacji. Statut Fundacji dostępny jest na stronie Wikimedia Foundation bylaws (w języku angielskim). Inne przepisy uchwalone przez Radę dostępne są na tej stronie.

Fundacja zarządza budżetem, który w większości przeznaczony jest na zakup sprzętu komputerowego i pokrycie kosztów hostingu. Inne koszty to opłacenie pracowników wymaganych dla działania projektów Wikimedia, aczkolwiek większość edytorów to wolontariusze. Na tej stronie znajdziesz także sprawozdania z zebrań Rady Powierniczej.

Najnowsze decyzje Rady Powierniczej znajdują się na stronie resolutions (w języku angielskim).

Raport roczny[edit]

Raport roczny 2007/2008
Przeczytaj raport roczny
Fundacji Wikimedia
na rok 2007/2008 (w języku angielskim).

Najnowsze wieści[edit]

Zobacz aktualności, by poznać więcej szczegółów.

Nasze projekty[edit]

Template:OurProjects-pl


Polityka prywatności: Jeśli przeglądasz strony projektów Wikimedia, informacje, które są o Tobie zbierane, nie różnią się od tych, które są zwykle zapisywane w logach serwerów internetowych. Jeśli tworzysz zawartość projektów Wikimedia, każde słowo, które publikujesz, dostępne jest publicznie. Wpisując jakąkolwiek treść należy przyjąć, że zostanie ona zachowana na zawsze. Dotyczy to artykułów, stron użytkowników i stron dyskusyjnych. Zobacz oficjalną politykę prywatności (w języku angielskim), by poznać szczegóły.