Translation requests/WMF/Home/pl

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki

Niniejsze tłumaczenie strony głównej jest nieaktualne i wymaga całkowitego odświeżenia (Najnowsza dostępna wersja tłumaczenia).

Strona główna[edit]

Wyobraźmy sobie świat, w którym każda osoba na naszej planecie ma dostęp do sumy ludzkiej wiedzy. Do tego właśnie dążymy.
I potrzebujemy Twojej pomocy. Każda suma jest ważna — wesprzyj nas już teraz.

Wikimedia Blog[edit]

Przeczytaj najświeższe informacje i opinie o Fundacji Wikimedia.

Igbo Wikimedians User Group’s 2023 at a Glance
The Genesis  It was indeed a busy 2023 for Igbo Wikimedians User Group as the community hit the ground running with the celebration of the...
Kingsley Nkem 2024-03-02 12:00:00
Unveiling the Theme and Identity of the ESEAP Conference 2024
The ESEAP Conference 2024 will be the third regional conference for Wikimedia communities throughout the ESEAP region. ESEAP stands for East, Southeast Asia, and the...
Tofeiku 2024-03-02 07:00:00
Empowering Educators: The Second Reading Wikipedia in the Classroom Training Program in Lagos State
Following the success of the inaugural Reading Wikipedia in the Classroom Training Program in 2022-2023, Lagos State proudly launched its second edition. Building on the...
Semmy1960 2024-03-01 21:21:23
Unwrapping Indic MediaWiki Developers User Group’s Annual Plan for 2024
Indic MediaWiki Developers User Group (aka Indic TechCom) is a group of volunteers from both within and outside India providing technical support to Wikimedia projects...
Nivas10798 2024-03-01 21:06:40
The rise of an evolution in Moroccan education with Reading Wikipedia in the Classroom Program
The golden circle of the Moroccan version of the Reading Wikipedia in the Classroom Program.
Hanaa Errbyty 2024-02-29 18:40:13
February 2024 Update from Maryana
Hi everyone, Since joining the Foundation I have tried to regularly write to you here and elsewhere, and I wanted to share a few updates since my...
Chris Koerner 2024-02-29 18:31:53

Wesprzyj nas[edit]

Działalność Fundacji Wikimedia w dużym stopniu uzależniona jest od wsparcia jej użytkowników. Rozważ wsparcie nas swoim czasem, pieniędzmi lub sprzętem komputerowym. Strona "darczyńcy" poświęcona jest niektórym z firm, organizacji lub osób indywidualnych, które pomogły w utrzymaniu projektów Wikimedia. Nie oznacza to jednak, że Fundacja Wikimedia zawsze popiera działalność wszystkich swoich darczyńców.

Fundacja Wikimedia zarejestrowana jest jako organizacja typu non-profit w Stanach Zjednoczonych i dzięki temu wszelkie wsparcie dokonane przez obywateli USA może być przez nich odpisane od podatku. Wsparcie ze strony obywateli innych krajów także może podlegać odpisaniu od podatku; więcej informacji znajduje się na tej stronie. Informacje o sposobach dokonywania wsparcia za pomocą PayPal, MoneyBookers, przekazów pocztowych lub bezpośredniego przelewu dostępne są na stronie dary pieniężne. Jeśli chciałbyś wesprzeć nas w inny sposób, skontaktuj się z nami.

Czy wiesz?[edit]

Czy wiesz, że Wikimedia Commons to repozytorium plików multimedialnych, w ramach którego dostępnych jest ponad 43,000,000 plików?

Brianna Laugher, jedna z wolontariuszy projektów Wikimedia, w taki sposób przedstawia Wikimedia Commons:

Witamy w Wikimedia Commons.

Założone zaledwie trzy lata temu, by zapobiec wysyłaniu tych samych plików na 20 różnych wiki, Wikimedia Commons stało się centralnym repozytorium plików, czyniąc życie edytorów projektów Wikimedia łatwiejszym. Od tego czasu szybko rozwinęło się w wielojęzyczną społeczność fotografów, ilustratorów, twórców plików audio, tłumaczy i wielu innych ludzi różnych specjalności.

Więcej...

Informacje prawne[edit]

Rada Powiernicza jest najważniejszym ciałem decyzyjnym Fundacji Wikimedia i decyduje o aktualnej działalności Fundacji. Statut Fundacji dostępny jest na stronie Wikimedia Foundation bylaws (w języku angielskim). Inne przepisy uchwalone przez Radę dostępne są na tej stronie.

Fundacja zarządza budżetem, który w większości przeznaczony jest na zakup sprzętu komputerowego i pokrycie kosztów hostingu. Inne koszty to opłacenie pracowników wymaganych dla działania projektów Wikimedia, aczkolwiek większość edytorów to wolontariusze. Na tej stronie znajdziesz także sprawozdania z zebrań Rady Powierniczej.

Najnowsze decyzje Rady Powierniczej znajdują się na stronie resolutions (w języku angielskim).

Raport roczny[edit]

Raport roczny 2007/2008
Raport roczny 2007/2008
Przeczytaj raport roczny
Fundacji Wikimedia
na rok 2007/2008 (w języku angielskim).

Najnowsze wieści[edit]

Zobacz aktualności, by poznać więcej szczegółów.

Nasze projekty[edit]

Template:OurProjects-pl


Polityka prywatności: Jeśli przeglądasz strony projektów Wikimedia, informacje, które są o Tobie zbierane, nie różnią się od tych, które są zwykle zapisywane w logach serwerów internetowych. Jeśli tworzysz zawartość projektów Wikimedia, każde słowo, które publikujesz, dostępne jest publicznie. Wpisując jakąkolwiek treść należy przyjąć, że zostanie ona zachowana na zawsze. Dotyczy to artykułów, stron użytkowników i stron dyskusyjnych. Zobacz oficjalną politykę prywatności (w języku angielskim), by poznać szczegóły.