Jump to content

Translation requests/WMF/Terms of Use/he

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki

תנאי שימוש

תאר לעצמך עולם שבו כל אחד יכול להיות לחלוק באופן חופשי את סך כל הידע. זוהי המחויבות שלנו.
- חזונה של קרן ויקימדיה

מידע עבור תרומות של טקסט למיזמי ויקימדיה

כדי לקדם את הידע החופשי והתרבות החופשית, על כל המשתמשים התורמים למיזמי ויקימדיה להעניק לציבור הרחב הרשאות נרחבות המאפשרות להפיץ מחדש בחופשיות ולעשות שימוש חוזר חופשי בתרומות שלהם, כל עוד ניתן ייחוס (קרדיט) ראוי, כמו גם חופש לעשות שימוש חוזר ולהפיץ מחדשת כל יצירה נגזרת. מסיבה זו, על ידי שליחת טקסט בעל זכויות יוצרים השייכות לך, הנך מסכימ/ה לפרסם את הטקסט תחת רישיון Creative Commons ייחוס-שיתוף זהה 3.0. למטרות תאימות, הנך נדרש/ת להסכים גם לרישיון GFDL (הרישיון הכללי, ולא גירסא מסויימת של רישיון זה, כמו כן מבלי דרישה לחלקים בלתי משתנים, לדף כיסוי ודף אחורי מסויים). מי שמעוניינים להשתמש בטקסט שנתרם, יכולים לבחור את הרישיון המועדף עליהם, מבין השניים הנ"ל. יש לציין כי רישיונות אלה מאפשרים שימושים מסחריים כל עוד הם שימושים אלו עומדים בתנאי הרישיון.

בתור יוצר/ת וכותב/ת, הנך מסכימ/ה לקבל ייחוס בכל אחד מהאופנים הבאים: (א) באמצעות קישור היפרטקסט (כאשר אפשרי) או כתובת האתר הכולל את הטקסט שנתרם. (ב) באמצעות קישור היפרטקסט (כאשר אפשרי) או כתובת של אתר חלופי ויציב המהווה העתק מקוון, חופשי ונגיש, אשר תואם את הרישיון, ואשר נותן ייחוס ליוצרים והכותבים באופן דומה לייחוס שניתן באתר המקורי. (ג) באמצעות רשימה של כל היוצרים. (ניתן לסנן רשימות של יוצרים כאשר מדובר בהסרת תורמי תרומות קטנות או לא רלוונטיות.)

ייבוא טקסט:

אם ברצונך לייבא טקסט שמצאת במקום אחר או שכתבת בשיתוף עם אחרים, באפשרותך לעשות זאת רק אם הוא זמין תחת תנאים התואמים את רישיון CC-BY-SA. אין צורך לוודא או להבטיח שהטקסט המיובא זמין תחת רישיון GFDL. יתרה מזאת, יש לציין כי לא ניתן לייבא מידע אשר זמין רק תחת GFDL. במילים אחרות, באפשרותך לייבא טקסט אשר (א) פורסם תחת רישיון יחיד התואם את רישיון CC-BY-SA או (ב) דו-רישיוני עם GFDL ורישיון נוסף שתואם את תנאי רישיון CC-BY-SA.

בעת ייבוא טקסט תחת רישיון שמצריך ייחוס, יש לתת קרדיט ליוצר(ים), באופן סביר. כאשר נפוץ להעניק קרדיט באמצעות דפי "היסטוריה" (כגון העתקות פנימיות במיזמי ויקימדיה), ניתן להעניק קרדיט בתקציר העריכה שנרשם בדף ההיסטוריה בעת הייבוא. בהתעלם מהרישיון, הטקסט המיובא עשוי להידחות אם הייחוס הנדרש נחשב לפולשני מידי.

מידע עבור תרומות שאינן טקסט

כל המדיה (שאינה טקסט, כגון תמונות, וידאו ואודיו) זמינות במיזמי קרן ויקימדיה תחת מגוון רישיונות שונים התומכים במטרה הכללית של שימוש חוזר בלתי מוגבל ואפשרות להפצה מחדש בלתי מוגבלת. הדרישות לרישיונות מסוג זה מסתמכות על מדיניות הרישוי של קרן ויקימדיה. קהילות בודדות עשויות לפרט ולחדד דרישות אלה.

מידע עבור שימוש חוזר

באפשרותך לעשות שימוש חוזר בתוכנם של מיזמי ויקימדיה, בחופשיות, למעט תוכן המוצג על סמך הוראות "שימוש הוגן" או חריגים דומים אחרים בחוק זכויות היוצרים. אנא פעל לפי ההנחיות הבאות:

שימוש חוזר של טקסט

  • ייחוס (קרדיט): כדי להפיץ מחדש דף טקסט בכל צורה שהיא, יש להעניק ייחוס ליוצרים באמצעות (א) קישור היפרטקסט (כאשר אפשרי) או לכתובת האתר של הדפים שבהם הנך עושה שימוש חוזר, או (ב) באמצעות קישור היפרטקסט (כאשר אפשרי) או כתובת של אתר חלופי ויציב המהווה העתק מקוון, חופשי ונגיש, אשר תואם את הרישיון, ואשר נותן ייחוס ליוצרים והכותבים באופן דומה לייחוס ניתן באתר המקורי, או (ג) באמצעות רשימה של כל היוצרים. (ניתן לסנן את רשימת היוצרים ולהסיר מהרשימה תורמי תרומות קטנות או לא רלוונטיות.) הנ"ל חל על טקסט שנוצר על ידי קהילת ויקימדיה. טקסט ממקורות חיצוניים עשויים לכלול דרישות ייחוס נוספות אשר נשאף להצביע עליהם בפניך. לדוגמה, דף יכול לכלול באנר או סימון אחר המציין כי חלק או את כל התוכן שלה פורסם במקור במקום אחר. כאשר סימונים אלו גלויים בדף עצמו, אזי בדרך כלל אין להסיר אותם בעת שימוש חוזר
  • Copyleft / שיתוף זהה: אם הנך מבצע/ת שינויים או תוספות בדף שבו הנך עושה שימוש חוזר, עליך לפרסם את היצירות שיצרת תחת רישיון Creative Commons ייחוס-שיתוף זהה 3.0 או מאוחר יותר.
  • ציון שינויים: אם הנך מבצע/ת שינויים או תוספות, יש לציין באופן סביר כי בעבודה המקורית נעשו שינויים, כלומר מדובר במיצירה נגזרת. אם הנך עושה שימוש מחדש בדף באתר וויקי, למשל, מספיק לציין זאת באמצעות דף היסטוריה.
  • הודעת רישוי: כל העתק או גרסה שעברה שינויים שמופצת על ידך חייבת לכלול הודעת רישוי המציינת שהיצירה משוחררת תחת CC-BY-SA. בנוסף, היא תכלול (א) קישור היפרטקסט או כתובת האתר לרישיון המלא, או (ב) העתק של הרישיון המלא.
    למשל, כתובת האתר הבאה מספיקה:
    http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0.
    לקבלת מידע נוסף בעניין רישיון זה, ניתן לעיין בטקסט המשפטי של רישיון CC-BY-SA.

זמינותו של טקסט תחת רישיון GFDL

למטרות תאימות, כל דף שאינו כולל טקסט שזמין באופן בלעדי תחת רישיון CC-BY-SA או רישיון שתואם את רישיון CC-BY-SA, זמין גם תחת תנאיו של רישיון GFDL. על מנת לקבוע אם דף כלשהו מפורסם גם על פי רישיון GFDL, סקור את הכותרת התחתונה של הדף, את דף ההיסטוריה, ואת דף הדיונים לרמזים לגבי הימצאותו של תוכן שמוגש לפי רישיון CC-BY-SA ולא תואם GFDL. כל טקסט שפורסם לפני 15 ביוני 2009 שוחרר תחת GFDL, ובאפשרותך להשתמש בדף ההיסטוריה כדי לשלוף תוכן שפורסם לפני תאריך זה, כדי להבטיח תאימות עם GFDL.

שימוש חוזר של מדיה שאינו טקסט

אם לא צוין אחרת, קבצי מדיה שאינם טקסט זמינים תחת רישיונות חופשיים מגוונים, התואמים את מדיניות הרישוי של קרן ויקימדיה. יש לסקור את דף תיאור הקובץ כדי לקבל הפרטים לגבי הרישיון הספציפי של כל קובץ המדיה.

קדימות ועדיפות לתנאים בשפה האנגלית

אין לשנות תנאי שימוש אלו. אם קיים חוסר עקביות בין התנאים המפורטים באנגלית לבין תרגומים לשפות אחרות, הגרסה האנגלית היא הקובעת.