Jump to content

Універсальний кодекс поведінки/Консультації 2021/Обговорення

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
This page is a translated version of the page Universal Code of Conduct/2021 consultations/Discussion and the translation is 100% complete.
Універсальний кодекс поведінки

Ця сторінка містить теми обговорень для консультації спільноти щодо Універсального кодексу поведінки, що триватиме у квітні—травні 2021 року. Детальнішу інформацію ви можете знайти на сторінці консультації 2021 та в огляді Універсального кодексу поведінки.

Скопіювати текст обговорення

Фонд Вікімедіа очікує почути міркування щодо застосування Універсального кодексу поведінки.

Мета цієї консультації — допомогти окреслити чіткі способи правозастосування кодексу, щоб редакційний комітет розробив пропозиції, які широка спільнота розгляне наприкінці цього року. Пропозиції можуть як інтегруватися у вже наявні процеси, так і стосуватися додаткових пропонованих шляхів. Більше інформації про проєкт УКП можна дізнатися в огляді Універсального кодексу поведінки.

Поточні дискусії має бути перелічено на сторінці консультації 2021. Є п'ять тем з декількома питаннями, які допоможуть розпочати обговорення. Надані відгуки матимуть значний вплив на чернетку настанов щодо правозастосування кодексу, яку буде підготовлено після завершення періоду, відведеного для коментування.

  • Будь ласка, не почувайтеся зобов'язаними відповідати на кожне запитання, натомість зосередьтеся на важливому і/або результативному. Ми розуміємо, що висловити думки на цю тему може бути складно.
  • Хоча опис попереднього досвіду в загальних рисах може бути необхідним, ці дискусії не призначені для повторного розгляду справ, щодо яких було прийнято рішення раніше: таким речам варто давати раду у більш відповідному місці.
  • Кожна тема має декілька запитань, що мають допомогти зрозуміти, як Універсальний кодекс поведінки може взаємодіяти з різними спільнотами.
  • Відповіді на деякі часті запитання дивіться, будь ласка, на цій сторінці.

Зверніть увагу: Якщо ви бажаєте повідомити про конкретний інцидент, будь ласка, скористайтеся наявними каналами. Якщо це для вас неприйнятний спосіб, корисними будуть загальні вказівки на те, чому наявний процес не працює. Будь ласка, утримайтеся від надсилання фасилітаторами чи організаторам звернень чи звітів про інциденти. Люди, які організовують обговорення, не є працівниками, що працюють з конкретними повідомленнями про зловживання чи апеляціями, а тому не зможуть вам відповісти щодо цього.


Підтримка спільноти

  1. Як можна виміряти ефективність зусиль, спрямованих проти переслідування?
  2. Які дії можна вжити та які структури повинні бути доступними для підтримки тих, хто зазнає переслідувань, та тих, хто реагує на питання[, що виникають, щодо] поведінки?
  3. Які офіційні чи неформальні мережі підтримки доступні для дописувачів? Що необхідно для того, щоб ці групи добре функціонували, і які проблеми потрібно подолати?
  4. Які додаткові можливості є для надання ефективної підтримки дописувачам? Що може бути корисним у підтримці спільнот, дописувачів, цілей переслідування та відповідачів?


Канали надання скарг

  1. Як можна покращити шляхи звітування для осіб, що є цілями переслідування? Які типи змін зроблять подання відповідних звітів для користувачів більш [складними, а які, навпаки,] менш складними?
  2. Яким є найкращий спосіб забезпечити безпечне та належне вирішення інцидентів (I) за участю вразливих людей; в тому числі випадки (II) серйозного [на думку спільноти] переслідування або [навіть] (III) погроз насильством?
  3. З вашого досвіду, які ефективні способи реагування на тих, хто виявляє поведінку, яку можна вважати переслідуванням?
  4. Яким чином шляхи звітування мають передбачати посередництво, реформування або вказівки щодо прийнятної поведінки?


Опрацювання скарг

  1. Спрощення звітності, швидше за все, збільшить кількість звітів: як можна вдосконалити обробку звітів?
  2. Який тип додаткових ресурсів може бути корисним для виявлення та вирішення питань переслідування та інших питань щодо поведінки?
  3. Чи є кадрові, технічні, навчальні або засновані на знаннях ресурси, які Фонд може надати для допомоги волонтерам у цьому напрямку?
  4. Як слід розглядати випадки, які відбуваються поза проектами Вікімедіа, але пов’язані з ними, такі як особистісні [(офлайн)] або онлайн-зустрічі?


Дії на основі скарг

  1. Яким чином слід обробляти звіти, щоб підвищити впевненість у постраждалих користувачів у тому, що проблеми будуть вирішуватися відповідально та належним чином?
  2. Який апеляційний процес має існувати [для випадків], якщо учасники хочуть вимагати перегляду вжитих чи невиконаних дій?
  3. Коли використовуються варіанти приватної звітності, як обов'язок захищати приватне життя та почуття безпеки звітувальників має бути збалансований з необхідністю прозорості та підзвітності?
  4. Які засоби контролю конфіденційності повинні бути встановлені для відстеження даних у системі звітності, яка використовується для журналювання крос-вікі чи постійних зловмисників?


Глобальні питання

  1. Як слід розглядати питання, коли немає відповідного місцевого органу, який би реагував, наприклад, на звинувачення проти адміністраторів чи груп функціонерів?
  2. У минулому світовий рух визначав проекти, які борються з нейтралітетом та питаннями поведінки[, що спливають]: яким чином можна провести безпечний та справедливий огляд у таких ситуаціях?
  3. Як би працював глобальний орган з вирішення суперечок з вашою спільнотою?