Jump to content

Універсальний кодекс поведінки/Настанови з правозастосування/Інформація для виборців

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
This page is a translated version of the page Universal Code of Conduct/Revised enforcement guidelines/Voter information and the translation is 97% complete.
Outdated translations are marked like this.
Універсальний кодекс поведінки

Голосування для ратифікації переглянутих Настанов із правозастосування Універсального кодексу поведінки (УКП) триватиме з 17 січня 2023 по 23:59:59 (UTC) 31 січня 2022 через SecurePoll. Усі виборці з правом голосу у спільноті Вікімедіа мають можливість проголосувати «за» чи «проти» прийняття Настанов із правозастосування і надати свої аргументи. Ратифікація настанов із правозастосування необхідна для встановлення шляхів та процесів правозастосування УКП. Нижче подані інструкції для виборців, включаючи інформацію про право голосу.

Див. також інформацію про голосування на сторінці ЧаПи про голосування.

Процес голосування

Якщо ви відповідаєте критеріям виборців:

 1. Ознайомтеся із переглянутими Настановами з правозастосування політики Універсального кодексу поведінки.
 2. Визначтеся, чи ви підтримуєте чи виступаєте проти прийняття Настанов із правозастосування. Якщо ви проти, то напишіть, які зміни до настанов ви рекомендуєте, щоб потім могли додати їх до свого голосу.
 3. Почитайте про те, як проголосувати через SecurePoll.
 4. Перейдіть на сторінку голосування у SecurePoll і дійте за інструкціями.
 5. Нагадайте іншим членам спільноти проголосувати!

Що голосується?

У середині січня відбудеться друге голосування у всій спільноті для ратифікації Настанов з правозастосування (НП) Універсального кодексу поведінки. Йому передувало голосування в березні 2022, яке забезпечило підтримку більшості, але виявило важливі проблеми спільноти, які вимагав переглянути Комітет справ спільноти (КСС) Ради повірених. Комітет з перегляду розглянув внесок спільноти та вніс зміни. Були оновлені проблемні області, такі як баланс конфіденційності та прозорості, а також вимоги до навчання та підтвердження.

Рада повірених Фонду Вікімедіа підтримує голосування спільноти про пропозицію настанов із правозастосування УКП, що відбувається після ратифікації УКП самою Радою. Повірені також відзначають підтримку такого голосування, яку висловлено у спільному листі арбітражних комітетів та опитуванні волонтерів-функціонерів, членів афіліатів та редакційного комітету.

Однією з ключових рекомендацій стратегічних цілей на 2030 було спільне створення УКП для забезпечення глобального базису прийнятної поведінки для цілого руху без терпимості до переслідувань (harassment).

Настанови з правозастосування Універсального кодексу поведінки

Ці настанови передбачені для забезпечення застосування Універсального кодексу поведінки на практиці. Основу УКП уже було ратифіковано Радою повірених, після консультацій зі спільнотою, але без явного голосування в спільноті. Вона включає превентивні, детективні, розслідувальні та інші дії, вчинювані у відповідь на порушення Універсального кодексу поведінки. Правозастосування здебільшого здійснюватиметься визначеними функціонерами у всіх онлайн- та офлайн-проєктах Вікімедіа, подіях та пов'язаних просторах на сторонніх платформах. Воно здійснюватиметься організовано, вчасно і послідовно у всьому русі Вікімедіа.

Переглянуті настанови з правозастосування УКП складаються з двох частин:

 • Превентивна робота
  • Поширення обізнаності про УКП, серед іншого, рекомендування тренінгів щодо УКП.
 • Реактивна робота
  • Детальний опис процесу для документування, обробка заявок про порушення, надання ресурсів для заявлених порушень, визначення примусових дій щодо порушень тощо.

Чому вам варто проголосувати?

Ратифікація настанов із правозастосування необхідна для фіналізування шляхів, процесів та дій із виконання УКП. Голосування про Настанови з правозастосування призначене для оцінки підтримки УКП спільнотою і збору відгуків від виборців, які можуть мати застереження до поточних пропозицій. У будь-якому разі важливо, щоб ваш голос почули у цьому голосуванні. При голосуванні «проти» важливо вказати, які частини настанов викликають зауваження і чому.

І найголовніше, це голосування:

 • Гарантує, що погляди вашого проєкту Вікімедіа представлені у глобальному голосуванні.

Як голосувати

Макет бюлетеня у SecurePoll. Зверніть увагу, що вікі, де проходить голосування, може показувати, що ви не увійшли в систему. Ваш голос все одно буде зараховано.

Будь ласка, прочитайте цей розділ, перш ніж перейдете у SecurePoll, завдяки цій інформації проголосувати буде легко.

 • У бюлетені буде подано запитання для голосування і запропоновано два варіанти. Будь ласка, оберіть «ні» або «так». Голоси в яких не вказано ані «ні», ані «так» — не будуть включені до остаточного підрахунку.
 • Розділ «Коментарі» міститиме поле, де ви можете залишити свої коментарі щодо будь-яких застережень, які ви маєте щодо пропонованих настанов.
 • Відтак SecurePoll сповістить вас, що ваш голос враховано.
 • Ви можете змінювати свій голос упродовж виборів. Нові введені вами дані перезапишуть старі. Ви можете робити це стільки разів, скільки вам потрібно.

Як будуть визначені результати голосування?

Для переходу до подальшої ратифікації Радою повірених встановлено поріг підтримки учасників, що складає 50%. Наразі в русі немає єдиної практики щодо процесів голосування типу за/проти (деякі процеси використовують щось ближче до супербільшості (⅔), тоді як інші використовують просту більшість (50% +1), а інші узагалі уникають підрахунку голосів). Для цього процесу, щоб уподібнити його до більшості референдумів у юрисдикціях зовнішнього світу, було обрано просту більшість.

Голоси будуть ретельно перевірені незалежною групою волонтерів, а результати будуть опубліковані. Як і під час першого голосування, виборці зможуть як проголосувати, так і поділитися своїми побажаннями щодо настанов. Рада повірених братиме до уваги рівні підтримки, а також висловлені побажання, коли вона буде розглядати ратифікацію Настанов із правозастосування або ж подальше їх доопрацювання.

Чи будуть залучені люди з-поза Фонду Вікімедіа до перевірки голосування для перевірки автентичності?

Результат голосування буде перевірений на предмет порушень вікімедійцями-волонтерами, що мають досвід у процесах голосування та перевірки в рамках руху. Перевірники голосування:

Право голосу

Загальне правило

Щоб мати право голосу, ви не повинні бути заблокованим у більш ніж одному проєкті.

Редактори

Ви можете проголосувати з будь-якого одного зареєстрованого облікового запису, яким ви володієте у вікі Вікімедіа. Ви можете проголосувати лише один раз, незалежно від того, скільки облікових записів у вас є. Щоб можна було голосувати, цей ваш обліковий запис повинен:

 • не бути заблокованим у більш ніж в одному проекті;
 • не бути ботом;
 • мати не менше 300 редагувань, зроблених до 3 січня 2023, сумарно у вікі Вікімедіа;
 • мати не менше 20 редагувань, зроблених між 3 липня 2022 та 3 січня 2023.

Для швидкої перевірки відповідності учасника спільноти базовим вимогам до голосування можна використати AccountEligibility tool.

Розробники

Розробникам можна голосувати, якщо вони:

 • є адміністраторами серверів Вікімедіа з кореневим доступом
 • або зробили принаймні один змерджений коміт у будь-який репозиторій Вікімедіа на Gerrit між 3 липня 2022 та 3 січня 2023.

Додаткові критерії

 • або зробили принаймні один змерджений коміт у будь-який репозиторій розширень, що не належать ФВМ, або тем, що не належать ФВМ, між 3 липня 2022 та 3 січня 2023.
 • або зробили принаймні один змерджений коміт у репозиторій будь-якого інструменту Вікімедіа (наприклад, magnustools) між 3 липня 2022 та 3 січня 2023.
 • або зробили не менше 300 редагувань до 3 січня 2023 та принаймні 20 редагувань між 3 липня 2022 та 3 січня 2023 на translatewiki.net;
 • або підтримувачі/дописувачі будь-яких інструментів, ботів, користувацьких скриптів, додатків та модулів Lua у вікі Вікімедіа;
 • або були суттєво залучені в дизайн та/або процес розгляду технічних розробок, що стосуються Вікімедіа.

Примітка: Якщо ви відповідаєте основним критеріям, ви одразу можете голосувати. Через технічні обмеження SecurePoll, люди, які відповідають лише додатковим критеріям, можуть не мати прямої можливості голосувати, якщо тільки вони не відповідають іншим критеріям. Якщо ви вважаєте, що відповідаєте додатковим критеріям, будь ласка, напишіть на ucocproject@wikimedia.org свої аргументи щонайменше за чотири дні до останньої дати голосування, тобто до 27 січня 2023 включно. Якщо ви відповідаєте критеріям, ми додамо вас до списку, складеного вручну, щоб ви могли проголосувати.

Працівники та підрядники Фонду Вікімедіа

Теперішні працівники та підрядники Фонду Вікімедіа допускаються до голосування, якщо вони працювали на Фонд станом на 3 січня 2023.

Працівники та підрядники афіліатів руху Вікімедіа

Теперішні працівники та підрядники відділення Вікімедіа, тематичної організації чи групи користувачів Вікімедіа допускаються до голосування, якщо вони працювали на відповідну організацію станом на 3 січня 2023.

Члени офіційних органів, визначених у статутах чинних відділень Вікімедіа, тематичних організацій чи груп користувачів, допускаються до голосування, якщо вони входили до складу цих органів станом на 3 січня 2023.

Члени Ради повірених і члени Консультативної ради Фонду Вікімедіа

Чинні та колишні члени Ради повірених і Консультативної ради Фонду Вікімедіа мають право голосу.

Члени комітетів руху Вікімедіа

Теперішні члени комітетів руху Вікімедіа мають право голосувати, якщо вони виконували ці функції станом на 3 січня 2023.

Організатори спільноти руху Вікімедіа

Організатори спільноти, що мають добру репутацію, але не відповідають критеріям в інших категоріях, допускаються до голосування, якщо їхня діяльність відповідає одному з пунктів:

 • подавали заявку, отримували та звітували по принаймні одному гранту Фонду Вікімедіа з 1 вересня 2021.
 • були організаторами принаймні одного профінансованого хакатону, конкурсу чи іншої події Вікімедіа з документацією на вікі та принаймні 10 присутніми/відвідувачами/учасниками між 3 січня 2022 та 3 січня 2023.

Додаткові критерії

Якщо ви вважаєте, що відповідаєте додатковим критеріям, будь ласка, напишіть на ucocproject@wikimedia.org свої аргументи щонайменше за чотири дні до останньої дати голосування, тобто до 27 січня 2023 включно. Якщо ви відповідаєте цим критеріям, ми вручну додамо вас до списку, щоб ви могли проголосувати.

ЧаПи з голосування

 1. Як я можу перевірити свою відповідність критеріям права голосу?
  Користувачі можуть застосувати інструмент AccountEligibility для перевірки допуску до поточних виборів. Сторінка глобального облікового запису надає додаткову інформацію про кількість ваших редагувань та історію внеску.
 2. Як встановлюються критерії права голосу?
  Рада Фонду Вікімедіа встановила вимоги до права голосу до початку голосування. Це ті самі вимоги, що й до голосування на виборах до Ради повірених.
 3. Якщо виборець з правом голосу не може проголосувати
  Ви можете отримати повідомлення: «Вибачте, ви не входите в список користувачів, допущених до голосування на цих виборах».
  Рішення

  Упевніться, що Ви ввійшли до системи.

  Переконайтеся, що ви переходите голосувати з Мета-вікі; ви можете скористатися цим посиланням, щоб перейти на початкову сторінку голосування.

  Якщо ви розробник, співробітник Фонду Вікімедіа, член комітету руху Вікімедіа, відповідний грантоотримувач або член Консультативної ради, у вас може не бути конкретного імені користувача і вас потрібно буде вручну додати до списку виборців. Щоб вас додали до цього списку, ви повинні звернутися до ucocproject@wikimedia.org. Відповідь про додання вас до списку має надійти протягом 72 годин.

  Якщо ви все ще не можете проголосувати, але вважаєте, що повинні мати таку змогу, залиште повідомлення на сторінці обговорення виборів або зв'яжіться з Виборчим комітетом за адресою ucocproject@wikimedia.org. Відповідь має надійти протягом 72 годин.

 4. Я не можу увійти до VoteWiki
  Для голосування вам не потрібно входити у систему VoteWiki. Якщо ви бачите бюлетень, SecurePoll успішно ідентифікує вас. З міркувань безпеки у VoteWiki зареєстровано лише обмежену кількість облікових записів.
 5. Чи може хтось побачити, за що я голосував/ла?
  Ні, вибори безпечні. У виборах використовується програмне забезпечення SecurePoll. Голосування таємне. Ніхто з виборчої комісії, правління чи хтось із співробітників Фонду Вікімедіа не має до них доступу. Член команди «Довіра та безпека» у Фонді Вікімедіа зберігає ключ шифрування для виборів. Після активації ключа вибори припиняються.
 6. Які дані про виборців збираються?

  Деякі особисті дані про виборців можуть переглядати окремі особи, які перевіряють і підраховують результати виборів. Див. вище перелік оголошених перевірників ратифікації.

  Це включає IP-адресу та агент користувача. Ці дані автоматично видаляються через 90 днів після виборів.

 7. Як ці дані використовуватимуться?
  Показники щодо цих виборів будуть узагальнені на сторінках результатів голосування на сайті Мета-вікі та у звіті аналізу після голосування. Жодна особиста інформація не буде опублікована. Ця особиста інформація може бути використана для визначення кількості незалежних виборців та глобального поширення виборців.
 8. Коли я голосую, то не бачу жодного підтвердження, що голос було отримано, і з'являється автоматичне повідомлення, що мені треба увійти, щоб проголосувати. Що відбувається?

  Вам не потрібно входити в votewiki, щоб проголосувати. Ймовірно, цю помилку спричиняє проблема з кешем. Будь ласка, спробуйте проголосувати ще раз на m:Special:SecurePoll/vote/394.

  Зверніть також увагу, що ви можете змінювати свій голос стільки разів, скільки бажаєте. Буде збережено лише один голос від користувача, і система просто замінить ваш старий голос на новий, відкинувши всі попередні.

  Коли процес вашого голосування завершено, на екрані показується чек, який ви можете зберегти як доказ того, що ви голосували.

 9. Як система голосування захищена від користувачів, які голосують багато разів?
  Система зберігає лише один голос. Ви можете змінювати свій голос стільки разів, скільки бажаєте. Система просто замінить ваш старий голос на новий, відкинувши всі попередні.
 10. Чи працівників змушують або заохочують голосувати певним чином?
  Ні, працівників Фонду Вікімедіа та афіліатів не заохочують голосувати певним чином. Ми заохочуємо усіх голосувати незалежно. Щоб настанови з правозастосування Універсального кодексу поведінки були ефективними, нам потрібен чесний результат, щоб розуміти, чи є галузі, де необхідні покращення.
 11. Чи Команда довіри і безпеки має упередження щодо результату голосування?
  Команда довіри і безпеки складається з трьох підгруп: Політика, Дезінформація та Операції. Фасилітацією УКП займається команда з політики. Ця команда не задіяна у розслідуваннях поведінки користувачів. Хоча не вважається, що команда з операцій є чи може бути упередженою, цей розподіл функцій зроблений навмисне, щоб уникнути необережних упереджень. Робота команди політики не оцінюється за тим, чи буде цей колективно створений документ схвалений з першого разу, чи потребуватиме подальшої розробки. Команду ніколи не оцінюють за тим, чи добре вона працює зі спільнотою. Це означає розробку колаборативного підходу до застосування УКП, який працюватиме для спільноти. Наша мета — якомога краще виконати цей обов'язок.
 12. Інші питання, не згадані тут
  Про технічні помилки або помилки системи голосування, будь ласка, пишіть на електронну адресу ucocproject@wikimedia.org. Будь ласка, вкажіть ім'я користувача, з якого ви намагаєтесь проголосувати, та проєкт, де ви намагаєтесь проголосувати. Член команди проєкту відповість на ваш електронний лист якомога швидше.