Користувач:Base/Вікіманія/Звіти/2015

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
Jump to navigation Jump to search
This page is a translated version of the page User:Base/Wikimania/Reports/2015 and the translation is 48% complete.
Outdated translations are marked like this.
Other languages:

Я називаю це звітом, але це радше перелік усього що я пам'ятаю з Вікіманії :)

Початок

Вікіманія для мене розпочалась 15-го вечіркою людей, що отримували стипендію. (Я прибув туди тільки в той день ввечері). Нарешті побачив у реальному житті користувачів Vogone, DerHexer, SPQRobin та деяких інших.

Четвер

Наступного дня я пішов на Хакафон. Після того як подивився що люди роблять я наштовхнувся на とある白い猫, одного з користувачів, чиє ім'я користувача мені було давно відоме :) Він та інші сиділи за столом під страшною для мене непрограміста назвою «Штучний інтерелект». На щастя, мене було запевнено що там є робота і для не настільки технічних користувачів. Так я опинився за роботою над перекладом вікіпроекту labels в україномовну Вікіпедію. Наразі там ще досі є робота, яка повинна бути зроблена, тому це однозначно була корисна зустріч.

Потім я відвідав Yurik'ову презентацію про його графіки, мапи та інші візуалізаційні речі засновані на Vega. Пішов я туди завдяки його запрошенню мене та інших на сніданку. Це був гарний шанс, оскільки хоча я вже бачив те розширення, мені все було лінь добре його роздивитись. Я дуже сподіваюсь що тепер коли я бачив деякі приклади використання цієї речі, я зможу почати працювати над створенням шаблонів що базуються на цьому розширенні у вікі, у яких я активний.

Після ланчу я вирішив поглянути на Освітню передконференці. Я повинен визнати, що це було розчарування. Половина часу витрачалась на переклад з іспанської на англійську і, якого дідька, з англійської на іспанську. Хіба конференція не мала бути лише для англомовних людей? Я це не розумію. З усіма цими перекладами, що забирали час, було дуже важко вловити суть коментарів людей. Приклади втілення освітньої програми названі людьми були цікаві, але …

Знову на хакафоні я говорив з мовною командою про те, що Перекладу вмісту не вистачає режиму редагування коду, а також з Аміром про бажання укрвікі вимкнути фолбек (ця розмова повторювалась декілька разів упродовж 'манії).

Підійшов до столу з місцевими чуваками, де поговорив з користувачем, що займається проектом по збереженню місцевих мов Мексики, а також співпрацює з такими ж колегами з Польщі та інших країн. Потім поговорив з місцевими чуваками, які є нубами у русі вікімедіа (приєднались на той момент близько двох тижнів тому, зацікавились рухом завдяки вікіманії). Чуваки були десь en-1, говорили ми переважно про Україну й трішки про Мексику аніж про кодинг.

Відкриття

Головна програма розпочалась з контроверсійного твердження Івана про те що цього року Вікіманія говорить іспанською. Ну, вона дійсно говорила, але не те щоб це річ яка віталась. Потім Ляля у своїй промові розповідала вікімедистам ким є вікімедисти (як ніби вони не знають) і говорила якусь нісенітницю про вирощування виноградного і яблучного садів чи щось таке. Можливо я надто не філософ і пропустив якийсь дуже розумний і глибокий сенс, але для мене це звучало як концентрована безтолковість. Потім, замість мера Мехіко якісь чуваки та чувіхи станцювали якийсь національний танець. Виглядало гарно, але я б радше послухав мера.

Сесія про фіналізацію єдиного облікового запису

Сесія була цікавою хоча не корисною в плані чогось іншого ніж підтвердження того, що потрібно перевіряти як програма працює і тільки тоді запускати її. Було показано деякі кумедні приклади проблем, з якими зіштовхнулись при проведенні фіналізації. Кумедність, наскільки я розумію, була основною метою сесії, тому певно можна назвати її успішною.

Наступна сесія

Я назвав цей розділ таким чином, бо те, на що я збирався йти було «Ефект блокування анонімного редагування: на прикладі Вікіа» , але те що я виявив була розмова про Гендер геп. Досить таки здивований я двічі перевірив програму впевнившись що у цей час немає обговорень Гендер гепу в цей час. Тільки після деякого часу я здогадався, що це ще досі йде попередня сесія «Стан досліджень Вікімедіа 2014-2015». На жаль, не вдалось достатньо швидко перелаштуватись на цю хвилю. Раптово почалась та річ, на яку я власне й ішов. Наведені дані були досить цікавими, хоча, наскільки я зрозумів, це був досить випадковий аналіз випадкових вікі на Вікії, скоріше за все більшість з яких англомовні. Якщо я пам'ятаю правильно, було показано, що після заборони анонімного редагування знизилась кількість як корисних так і шкідливих редагувань, однак кількість останніх знизилась сильніше. Ну, можливо, це може колись знадобитись у якійсь дискусії у якості прикладу. Хоча я сподіваюсь потім знайти матеріали сесії для більш детального і спокійного їх вивчення.

Наступною була сесія user:Spiritia'ї про #100wikidays. Оскільки я вже знав що це таке, через те що двоє моїх друзів є пережившими цей виклик його жертвами, я не був зацікавлений у цій сесії. Побачивши опісля презентацію з цієї сесії я припускаю що вона все одно не була корисною.

Не встиг вчасно потрапити на якусь іншу сесію. Пішов на ланч.

Покажіть мені гроші — ось ваш глобальний фінансовий звіт

Було показано підсумований звіт чаптерів. Переважно тільки чаптери, без ВМФ й без інших типів афіліатів. Не те щоб це було дуже корисно у такому вигляді. Користувач, що робив цю презентацію, не мав відношення до фандрейзингу, тому головне для мене питання, яке полягає в тому що ми буквально брешемо донорам про те на що ми витрачаємо гроші, було залишене без відповіді. Мені показали чуваків з фандрейзингу, але ті розмовляли тому я вирішив їх не чіпати.

Провали, що зробили нас кращими: коротка історія Фонду Вікімедіа як організації, що вчиться

Перелік деяких дуже старих провалів з якими рух Вікімедіа зіштовхувався у далекому минулому. Як було помічено Атою вони не показали жодних поточних проблем. Вся річ була б напевно цікавою для людей які глибоко закохані в історію вікі, але потім хіба такі люди не гарно вміють копатись в старих архівах, постах у блозі та інших речах самостійно? Іншою проблемою було що я постійно мав враження ніби спікер говорить французькою (а я fr-0). Не знаю, чи це дійсно був французький акцент, чи просто складалось таке враження, але у деяких моментах було дуже складно розбирати слова.


Вікімедист у резиденції у Національній бібліотеці Ізраїлю — як успішна історія може бути провалом?

Було піднято цікаве питання. Користувачі провели успішний GLAM-проект у розумінні того, що вони виконали всі напередпоставлені цілі, які було затверджено Фондом. Але, після того, проект було названо провалом через те, що всі речі які вони робили не призвели до якихось самопідтримуваних речей. Це цікаве питання чи можна так змінювати правила подібної гри під час гри.

Пастки, протоколи та попереднє планування: панель з більшості з освітньої програми

Ну, як більшість модерованих ВМФ сесій ця була яскравою. Всі ці освітні чуваки в новеньких футболках. Але… Усі ці мікрозвіти що вказували на пастки та протоколи були такі маленькі. Навряд чи можливо зкомпілювати щось корисне з цього всього. Подача лише суті це іноді добре, але для деяких речей деталі є важливими. До слова, інша річ, яка мені сподобалась в речах модерованих ВМФ (хоча вона була присутня й не у всіх таких сесіях) було починати з визначення слів у назві, тож всі були певні що розуміють її однаково. Англійські слова радше полюбляють мати занадто багато значень.

ВікіМініАтлас — інтерактивна карта світу для Вікіпедії

Ну, це дійсно була технічна розмова. Я повинен визнати що більшість із цього було поза моєю лігою. Хоча я розумів більшість із того що говорилось, але це було досить таки фрустративно слухати про весь цей рендеринг, розуміючи що я не здатний таке робити сам. Однак була й більш прикладна частина, де власне показували як воно працює. Дуже погано, що на жаль, це все неможливо використати як основу для нової розробки Yurik'а через те що ВМА використовує деякі саморобні або застарілі рушії. Я дуже сподіваюсь, що Yurik дотримається своєї обіцянки підтримати функціонал ВМА. Не хочеться бачити ще один ВМФшний дублікат з урізаними можливостями робочої речі.

Освітня зустріч

Після того як я покинув попередню сесію й знайшов зустріч, котра була в іншій кімнаті ніж дві вказані в програмі та на сторінці зустрічі, на ній особливо нічого не відбувалось. Люди спілкувались невеликими групами споживаючи напої та закуски. Я послідував загальному прикладу. Опинився за спілкуванням переважно не освіти (що певним чином добре, враховуючи що я не є учасником освітньої програми), а обговорення промови Лялі та іншого.


Соціальні заходи

Провальна спроба відвідати Музей антропології з, як виявилось потім, пустою обіцянкою повторити її ввечері неділі. Хоча це було дещо гірке, загалом вечір був хорошим, хоча й не продуктивним в плані покращення себе як вікімедиста.

Вікіманія кімната обговорень 2

Talk about Wikidata had one good thing for me is that it actually showed me a good example of an article with a whole infobox being filled with Wikidata data. w:South Pole Telescope (to be fixed, might be it was northern xD). The issues raised were of little interest especially from the perspective of me as a uk and ru wikis user. We have more important things to worry about like grammar cases. And then Yurik's question disgrounds me. Hey didn't you have a chance to talk to Wikidata guys before Wikimanía?

BLP talk kinda saddened me because people do discuss it, it is a serious issue for so many people and they strive to work with it delicately. While in ukwiki we have a full anarchy in it. Just makes an example of how long is the way ukwiki has ahead to develop.

Afterwards I become aware that on parallel session about wikidata there were t-shirts give out. Well not like I need a t-shirt much but it's kinda makes sad when with that much talks about wikidata I chose a wrong one xD kinda envy more fortunate guys :)

A Hitchhiker's Guide through Creative Commons photography

A single experience of an alive guy who works professionally as a photographer and releases his photos under a CC license. A nice experience, a nice guy. Though title was louder and I expected more than that. Could be a good example in some discussions, perhaps would be useful in Wikinews or in Wiki Loves Something in future.

How to do GuerillaGLAM

Non-copyright Restrictions on Free Knowledge?

Re-use of Wiki Loves Monuments photos as a hurdle race

Interesting - yes? Useful - maybe. A guy told about a single project of using WLM images for making calendar he made. Told about issues he faced like lack of English descriptions. Proposed some solutions which are more focused on actually doing stuff like that rather than getting maximum of free pictures (like what I opposed in his proposals was an idea of enforcing photographers to add an English descriptions to the files. Well I understand that on Wikimania most of us were with English knowledge. Unfortunately that is the same as judging about internet usage from a survey on the Internet.)


OpenStreetMap workshop

It was shameful for me session. I went to OSM session and realised that I am not even registered on OSM. Got it fixed and was learning its features practically rather then listening to the speaker most of the time I was there.

Do you feel heard? A Community Liaisons Roundtable

A session of not resonating with expectations. What I expected was actually speaking about some problems *via* liaisons. What it was was speaking about liaisons themselves. Well they are nice guys in communication and the discussion was quite enjoyable, a point I mentioned (that liaisons should use ways community is used to use like Skype of FB chats rather then someone's idea that we've got to centralize all the communication in one place). But well all that system is so wrong in my opinion. WMF got that far from community and now uses that artificial bridges rather then natural connections to hear community. I wasn't in any mood to raise that much big question so just went the way it was going.

Making Translated Screenshots With No Effort

Yet another interesting but useless thing. I really enjoyed the session but there is no way it could be used somehow. What I actually expected from the title was something like a showcase how to make screenshots fastly. What I got was description of browser automatisation which automatically updates screenshots in VE and CT guides in all the langueges they are translated into. It does not yet support updating screenshots with inserting them into PDFs (like all these books for noobs). Well now I know who to ask if I would need it is it an outcome? If it is then nice :)

Ask the Developers

Quite chaotic session with random questions being asked. There is no way I could summarize it all. But there was a good outcome. In my question I mentioned a stalled bug I reported in February and was approached by a user (a shame on me I didn't even remember his nick) who took care of it.

Podemos! How Videos are bringing Wikimedia to the next Level

Different kinds of video related projects and different definitions of what a video is were shown. Some statistics on video usage in English Wikipedia articles were provided. The one thing that interested me was the videos for the deaf "voicing" articles in a sign language. It may occur that that is pointless, they might just as well read, but it happens that their native language is actually a sign language and it is much easier for them to understand stuff in it.

Different cultures of Wikipedias: how major projects differ in perceiving quality

Well I decided to stay on this session not lastly because I wanted to take a look at Pundit who was quite popular amongst Ukrainian electorate on this years's election (I wasn't that much agitated about a virtually inactive steward). Well that was one of the kind of the interesing but useless sessions. Some nice statistics were shown, I asked some clarifying questions which were interesting for me and got satisfying answers on them. Unfortunately I see no way this all study could be used somehow. It is just an interesting thing to look at.

Making it Count: Programs Evaluation 2015

It was a peak of shock to me. After a presentation which I got rather badly - too much numbers to be learned in such a fast way there started a practical part. My team was to plan organization of WLM-like contest in fictional country Discolandia for the first time there. I am perhaps not the productivemost but member of several years' editions of WLM and WLE in Ukraine. Another guys was from South African team. Well there indeed was a female person who it seems didn't have the experience. Aaaand the WMF female person, who IMO was supposed to teach us something, didn't know anything too (well she had some idea about WLM but only from reports). Thus the session turned to something like teaching a WMF stafferess how to organize a WLM contest. Not kind of work I expected to do on Wikimania. There was another team but full of these emotions and too eager to left (the session took over 15+ extra minutes I believe) I got little what they were doing.