User:CKoerner (WMF)/Page issues announcement/pl

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
This page is a translated version of the page User:CKoerner (WMF)/Page issues announcement and the translation is 100% complete.

Nadchodzi zmiana wpływająca na wyświetlanie niektórych szablonów w wersji mobilnej

Please help translate to your language

Przykład zmiany

Witajcie,

W najbliższych tygodniach zespół Readers web zmieni sposób wyświetlania niektórych szablonów na wersji mobilnej. Zrobimy tak, że te szablony będą bardziej przykuwać uwagę podczas czytania artykułów. Prosimy o pomoc w aktualizacji tych szablonów, które nie wyglądają prawidłowo.

O jakie szablony chodzi? Konkretnie o szablony informujące czytelników i redaktorów o problemach w treści artykułów – o treści i informacjach w artykule. Przykłady to Szablon:Źródła lub więcej przypisów lub Szablon:Dopracować. Do tej pory te powiadomienia były ukryte pod linkiem pod tytułem artykułu. Będziemy formatować takie szablony (w większości wykorzystujące Szablon:Ambox czy w ogóle szablony do tworzenia komunikatów) tak, aby pokazywały krótką informację pod tytułem strony. Można będzie kliknąć link "Dowiedz się więcej", aby dowiedzieć się więcej o danym rodzaju problemów.

Dla osób opiekujących się szablonami mamy zalecenia jak tworzyć szablony tak, aby były przyjazne dla użytkowników urządzeń mobilnych oraz dokumentację naszej pracy.

Jeżeli macie jakieś pytania na temat formatowania szablonów dla wersji mobilnych, można je zadać na stronie dyskusji tego projektu lub napisać zgłoszenie w Phabricatorze, pomożemy.

Thank you!