Jump to content

Użytkowniczka:MIskander-WMF

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
This page is a translated version of the page User:MIskander-WMF and the translation is 100% complete.
Maryana Iskander
Maryana Iskander
Dykcjōnorz generalny, Fůndacyjo Wikimedyjo

About me

Je żech dyrechtorym gyneralnym Fundacyje Wikimedia po dziesiyncioroczu za dyrechtōr gyneralny Harambee Youth Employment Accelerator, Non-profit fyrmy ôbywatelskigo skupionego na budowaniu afrykańskich rozwiōnzań do boju z globalnym kryzōm bezrobotności postrzōd młodzi. Byłach tyż dyrechtorym zarzōndzajōncym Planned Parenthood Federation of America, ruchu ôbywatelskigo kludzōnego bez ochotników.

Narodziyłach sie w Kairze w Egipcie, zatym z ôjcami wyemigrowałam do Stanōw Zjednoczōnych. Ôd tego czasu miyszkałach i sztudiyrowałach w Stanach Zjednoczōnych i Europium, zatym osiedłam sie w Połedniowyj Afryka.

Moja kariera ôbrōniŏła robota, co połączŏ ludzi, wpływ i technologijo, coby zwalnić bariery i zwiększyć dostymp do szansa.

My work

Prziszłech do Fundacyje Wikimedia w styczniu 2022 roku, bo żech bōł zainspirowany misjōm tego ruchu stworzyć sumã wszyskich wiedzy dlo wszyjskich ludzi. Wierzom, iże misja i robota Wikimedia niy były nigdy w świecie tak pilnie potrzebne.

Jako dyrektor generalny moja rola je ôbrozkowaniŏ i wsparcie. Żodyn z nas niy poradzi poradzi poradzić sie z wielkimi rzeczami sam i żech doświadczyła z piyrwyj rzyki, iże rozproszone modele przywództwa mogōm osiągnōńć wiyncyj, aniżeli żŏdna grupa ludzi może zrobić sam. Bydōm sie w tym ruchu zmagać, coby z nami sie zyskało nasze misje.

Jeźli mocie jakies pytania do mie, moj zespół ôrŏz przeglōndŏ moōm strōny do rozmowy; idzie tyż do mie posłać e-mail.