User:Whatamidoing (WMF)/New beta feature/uk

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
Jump to navigation Jump to search
This page is a translated version of the page User:Whatamidoing (WMF)/New beta feature and the translation is 100% complete.


Коротко: З'явилася нова бета-функція режиму вікітексту для візуального редактора. Будь ласка, спробуйте.


Ми у відділі Редагування Фонду Вікімедіа відповідальні за те, щоб зробити редагування кращим для усіх дописувачів, і новачків, і досвідчених. Ми поступово покращуємо візуальний редактор на основі відгуків, користувацьких тестів та запитів на функції. Одна це не задовольняє усі потреби користувачів: щоб відредагувати сторінку обговорення, створити шаблон або відредагувати поламаний синтаксис примітки таки треба користуватися вікітекстом і йому віддають перевагу багато досвідчених редакторів.

Саме тому ми вже давно запланували для візуального редактора «режим вікітексту». Він максимально дає можливості візуального редактора для тих випадків, коли ви потребуєте чи хочете вікітексту. Це той самий користувацький інтерфейс, що й у візуальному редакторі, включно з верхньою панеллю інструментів з тими ж кнопками. Він надає доступ до інструмента Citoid для форматування посилань на джерела, має інтегрований пошук зображення для вставки і можливість додавати нові шаблони з допомогою простого діалогу. Подібно до візуального редактора, якщо ви вставляєте форматований текст, скопійований з іншої сторінки, форматування (наприклад, жирний текст) автоматично конвертується у вікітекст.

Усі вікі зараз мають доступ до цього режиму як бета-функції. Після увімкнення він скрізь замінює ваш наявний редактор вікітексту. Якщо вам не сподобається, бета-функцію можна вимкнути у своїх налаштуваннях у будь-який час. Ми не хочемо нікого здивувати, тому це бета-функція виключно за бажанням. Вона ні для кого не увімкнеться автоматично, навіть якщо ви поставили галочку «Automatically enable most beta features».

Новий режим редагування вікітексту базується на візуальному редакторі, тому потребує JavaScript (як і поточний редактор вікітексту). Він не працює з додатками, які були розроблені для старого (і навпаки), тому у деяких користувачів зникнуть важливі для них додатки. Ми будемо раді працювати з авторами додатків, щоб допомогти їм оновити свій код для роботи з обома редакторами. Ми не плануємо позбуватися нинішнього головного редактора вікірозмітки для комп'ютерів у близькому майбутньому. Ми також не збираємося прибирати поточну можливість редагувати вікітекст без JavaScript. Врешті, хоча це має бути зрозуміло і так, якщо ви віддаєте перевагу користуватися поточним редактором вікітексту, то на здоров'я.

Це рання версія, тож ми б хотіли знати, що ви думаєте, щоб ми могли її покращити. Будь ласка, надсилайте відгук про новий режим на сторінку відгуку. Ви можете залишати коментарі будь-якою мовою. Дякуємо.