Jump to content

Візуальний редактор/Розсилка новин/2014/Грудень

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
This page is a translated version of the page VisualEditor/Newsletter/2014/December and the translation is 100% complete.


Візуальний редактор
Знімок екрана, що демонструє, яким чином додавати та вилучати колонки у таблиці

Чи знали Ви?

У Візуальному редакторі відтепер доступне базове редагування таблиць. Ви можете додавати та вилучати рядки та колонки із таблиць простим натисканням відповідної кнопки.

Посібник користувача має більше інформації стосовно того, як користуватися Візуальним редактором.

З моменту останнього розсилання новин Команда розробників опрацювала чимало баґів, а також трудилася над підтримкою редагування таблиць та продуктивністю. Їхні щотижневі звіти публікуються на mediawiki.org. Деталі щодо запланованої роботи публікуються на сторінці VisualEditor roadmap. Наприкінці листопада Візуальний редактор був введений до решти декількох сотень вікі як бета-функція, яку можна вмикати/вимикати за бажанням. Винятком залишились лише більшість Вікісловників (які сильно узалежнені від шаблонів), а також всі Вікіджерела (які очікують на інтеграцію розширення ProofreadPage).

Останні покращення

Відтепер доступна базова підтримка редагування таблиць. Ви можете додавати та вилучати таблиці, додавати та вилучати рядки та колонки, задавати чи видаляти заголовок таблиці, а також об'єднувати комірки. Для того, аби змінити вміст комірки, клацніть на ній двічі. Більше функцій стануть доступними у прийдешні місяці. Крім того, Візуальний редактор відтепер ігнорує зламані, недійсні елементи rowspan та colspan, замість того, аби намагатися їх виправити.

Тепер Ви можете використовувати пошук та заміну у Візуальному редакторі, до яких можна дістатися через меню параметрів, або натиснувши комбінацію ^ Ctrl+F чи ⌘ Cmd+F.

Тепер Ви можете створювати та редагувати прості параграфи <blockquote> для виокремлення цитат чи створення відступів у тексті. Для цього треба змінити «Paragraph» на «Block quote».

Для форматування тексту можна використовувати деякі нові послідовності символів. Якщо на початку рядка ввести «* », цей рядок буде сприйнятий як рядок маркованого списку; «1.» або «#» започаткують нумерований список; «==» перетворить його на заголовок розділу; «: » зробить його рядком цитати. Якщо Ви не мали наміру застосувати ці інструменти, достатньо буде просто натиснути «Скасувати», щоб скасувати зміну форматування.

Існують ще дві інші послідовності символів: «[[» для запуску інструменту додавання посилань, та «{{» для запуску інструменту редагування шаблонів, які можуть стати в нагоді досвідченим користувачам. Наявні комбінації клавіш, такі як ^ Ctrl+K, що відкриває вікно редагування посилань, працюють і досі.

При додаванні категорії, яка перенаправляє на іншу категорію, Візуальний редактор тепер автоматично додає цільову категорію. Категорії без створених сторінок опису тепер матимуть червоний колір.

Ви знову можете створювати та редагувати галереї у форматі вікірозмітки.

Забігаючи наперед

Теперішній дизайн Візуального редактора буде замінений новою темою, що була розроблена групою з досліджень користувацького досвіду. Нове оформлення стане доступним для немобільних систем на mediawiki.org наприкінці грудня, а на інших сайтах — на початку січня. (Ви можете побачити нове оформлення у попередньому перегляді для розробників — стара тема «Apex», та нова «MediaWiki», яка її замінить.)

У січні команда розробників планує додати функції автозаповнення для приміток.

Заплановані зміни до вікна пошуку медіафайлів мають полегшити вибір з-поміж наявних зображень.

Працюймо разом

Elitre (WMF)