חדשות העורך החזותי – יוני 2016

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
This page is a translated version of the page VisualEditor/Newsletter/2016/June and the translation is 100% complete.


לקרוא בשפה אחרתהרשמה לרשימת התפוצה של הידיעון

העורך החזותי
הידעתם?

קל ומהיר להוסיף רשימה של הערות שוליים.

צילום מסך המציג תפריט עם אפשרויות רבות

מקמו את סמן העכבר במקום שבו אתם רוצים להציג את רשימת ההערות (בדרך־כלל בסוף הדף). פִתחו את התפריט "Insert" ובחרו באפשרות "References list".

אם אתם משתמשים בכמה קבוצות של הערות (מקרה יחסית נדיר), תוכלו לציין את הקבוצה. אם תעשו זאת, רק הערות השייכות לקבוצה שציינתם יוצגו ברשימת ההערות.

לסיום, לחצו על "Insert" בתיבת הדו־שיח כדי להוסיף את רשימת הערות השוליים. הרשימה הזאת תשתנה אוטומטית בעת הוספת הערות שוליים חדשות לדף.

באפשרותכם לעיין במדריך למשתמש, שבו יש מידע נוסף על שימוש בעורך החזותי.

מאז הגיליון האחרון, צוות העורך החזותי תיקן באגים רבים. ניתן לראות את לוח העבודה של צוות העורך החזותי בפבריקטור. העדיפויות הנוכחיות של הצוות הן תמיכה בערבית ובשיטות כתב הודיות, וכמו־כן התאמת העורך החזותי לצרכים של אתרי ויקימסע וויקיטקסט.

שינויים אחרונים

העורך החזותי מופעל עכשיו כברירת מחדל לכל המשתמשים ברוב אתרי ויקימסע. הוא הופעל גם כברירת מחדל לכל המשתמשים בוויקיחדשות הצרפתית.

התכונה "לשונית עריכה יחידה" משלבת את שתי הלשוניות "Edit" ו"Edit source" ללשונית "Edit" אחת. התכונה הזאת הופעלה במספר אתרי ויקיפדיה, ביניהן ההונגרית, הפולנית, האנגלית והיפנית, וכמו־כן בכל אתרי ויקימסע. באתרים האלה, ניתן לשנות את ההגדרות של התכונה הזאת בלשונית "Editing" שבהעדפות. צוות העורך החזותי בודק עכשיו משובים ודרכים לשיפור העיצוב לפני הפעלת התכונה לאנשים נוספים.

שינויים עתידיים

הכפתור "Save page" ייקרא בקרוב "Publish page". השינוי הזה ייעשה גם בעורך החזותי וגם בעורך קוד המקור. ניתן למצוא פרטים נוספים במטא־ויקי.

בחודשים הקרובים, העורך החזותי יופעל לכל המשתמשים באתרי ויקיפדיה שבהם הוא עדיין לא הופעל. המפתחים רוצים לדעת האם ניתן לכתוב בקלות בשפה שלכם באמצעות העורך החזותי. אנא פרסמו את ההערות שלכם ואת השפה (או השפות) שבדקתם בדף המשוב באתר MediaWiki.org. הפעלת העורך החזותי תשפיע על מספר שפות, ביניהן: ערבית, הינדית, תאילנדית, טמילית, מרטהית, מלאיאלם, אורדו, פרסית, בנגלית, אסאמית, ארמית ושפות נוספות.

הצוות עובד עם מפתחים מתנדבים שמסייעים בהתאמת העורך החזותי לאתר ויקיטקסט. כרגע העורך החזותי מופעל באתרי ויקיטקסט כאפשרות בטא, ולבסוף הוא יופעל כברירת מחדל לכל המשתמשים. (T138966)

הצוות מנסה להפוך את עורך קוד המקור למודרני יותר. העורך ייראה דומה לעורך החזותי, והוא יתמוך בשירות הציטוטים האוטומטיים (Citoid) ובכלים מודרניים נוספים. ייתכן שמערכת העריכה החדשה הזו תופעל כאפשרות בטא בסביבות ספטמבר 2016. באפשרותכם לקרוא על הפרויקט הזה בעדכוני מצב כלליים ברשימת התפוצה של ויקימדיה.

בואו נעבוד יחד

אם הגיליון הזה אינו כתוב בשפה המועדפת עליכם, אנא עִזרו לנו עם התרגומים! הירשמו לרשימת התפוצה של המתרגמים או צרו איתנו קשר ישירות, על־מנת שנוכל ליידע אתכם כשהגיליון הבא מוכן. Thank you!