Jump to content

Візуальний редактор/Розсилка новин/2016/Червень

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
This page is a translated version of the page VisualEditor/Newsletter/2016/June and the translation is 100% complete.


Читати це іншою мовоюСписок підписки на цю багатомовну розсилку новин

Візуальний редактор
Чи знали Ви?

Вставляти список приміток — швидко й просто.

Скріншот, що демонструє випадне меню з багатьма елементами

Помістіть курсор туди, де Ви хочете, щоб відобразився список приміток (зазвичай внизу сторінки). Відкрийте меню «Insert» та клацніть іконку «References list» (три книги).

Якщо Ви використовуєте декілька груп приміток, що відбувається порівняно рідко, Ви матимете можливість уточнити групу. Якщо Ви зробите це, то лише ті примітки, що належать до вказаної групи, будуть відображатися у цьому списку приміток.

І насамкінець, натисніть «Insert» в діалоговому вікні, аби вставити References list. Цей список зміниться, якщо Ви додасте більше виносок до сторінки.

Ви можете прочитати та допомогти з перекладом посібника користувача, який має більше інформації про візуальний редактор.

З останнього випуску розсилки новин Команда візуального редактора виправила чимало багів. Їхню робочу панель можна переглянути на Фабрикаторі. Їхніми поточними пріоритетними завданнями є вдосконалення підтримки для арабського та індо-арійського письма, а також адаптування візуального редактора до потреб Вікімандрів та Вікіджерел.

Недавні зміни

Візуальний редактор тепер доступний для усіх користувачів більшості Вікімандрів. Його також увімкнули для усіх користувачів французьких Вікіновин.

Функція єдиної вкладки редагування об'єднує вкладки «Edit» та «Edit source» у єдину вкладку «Edit». Її вже було впроваджено у декілька Вікіпедій, зокрема в угорську, польську, англійську та японську Вікіпедії, а також в усі мовні версії Вікімандрів. В усіх цих вікі Ви можете змінити свої налаштування цієї функції у вкладці «Editing» на сторінці Спеціальна:Налаштування. Команда тепер переглядає відгуки і роздумує над методами вдосконалення дизайну цієї функції, перед тим як впровадити її для більшої кількості користувачів.

Майбутні зміни

Кнопка «Save page» тепер називатиметься «Publish page». Це вплине як на візуальну, так і на вікітекстову систему редагування. Більше інформації можна знайти на Меті.

Протягом наступних декількох місяців візуальний редактор пропонуватиметься всім редакторам Вікіпедій «Фази 6» — Вікіпедій, що залишилися. Розробники хочуть знати, чи друкування тексту Вашою мовою відчувається природним у візуальному редакторі. Будь ласка, залишайте свої коментарі та назви мов, які Ви тестували, у гілці для відгуків на mediawiki.org. Це вплине на декілька мов, такі як: арабська, гінді, тайська, тамільська, маратхі, малаялам, урду, перська, бенгальська, ассамська, арамейська та інші.

Команда співпрацює з розробниками-волонтерами, що підтримують Вікіджерела, аби впровадити Візуальний редактор і на цей вікіпроект прямо зараз для тестування всіма охочими, а згодом — і для повноцінного використання всіма користувачами. (T138966)

Команда працює над сучасним редактором вікірозмітки. Він виглядатиме як візуальний редактор, і зможе використовувати сервіс citoid, а також інші сучасні інструменти. Ця нова система редагування стане доступною як бета-функція для комп'ютерної версії приблизно в серпні 2016. Ви можете прочитати про цей проект у загальному оновленні стану роботи у списку розсилки Вікімедіа.

Працюймо разом

Якщо Ви читаєте це не своєю улюбленою мовою, будь ласка, допоможіть нам з перекладами! Підпишіться на поштову розсилку для перекладачів або зв'яжіться з нами напряму, аби ми могли повідомити Вас, коли буде готовий новий випуск. Thank you!