Візуальний редактор/Розсилка новин/2016/Жовтень

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
This page is a translated version of the page VisualEditor/Newsletter/2016/October and the translation is 100% complete.


Читати це іншою мовоюСписок підписки на цю багатомовну розсилку новин

Візуальний редактор
Чи знали Ви?

Чи знали Ви, що можна легко перевпорядковувати стовпці й рядки у візуальному редакторі?

Знімок екрану, що демонструє спадне меню з опціями для редагування структури таблиці

Виберіть клітинку стовпця чи рядка, який Ви хочете перемістити. Клацніть на стрілочку на початку цього рядка чи стовпця, щоб відкрити випадне меню (як показано). Виберіть або «Перемістити вліво» чи «Перемістити вправо», щоб перемістити стовпець, або «Перемістити вгору» чи «Перемістити вниз», щоб перемістити рядок.

Ви можете прочитати та допомогти з перекладом посібника користувача, який має більше інформації стосовно того, як користуватися Візуальним редактором.

З моменту випуску останньої розсилки новин Команда візуального редактора працювала в основному над новим редактором вікірозмітки. Вони також випустили деякі незначні функції і новий інструмент для редагування мап. Їхню робочу панель можна переглянути на Фабрикаторі. Ви можете знайти посилання на список завдань, виконаних за кожен тиждень на сторінці mw:VisualEditor/Weekly triage meetings. Їхніми поточними пріоритетами є виправлення багів, випуск редактора вікірозмітки 2017 у формі бета-функції, та покращення мовної підтримки.

Останні зміни

  • Тепер можна робити текст великим або малим.[1]
  • Раніше невидимі шаблони відображалися як іконка у формі пазла. Тепер поряд з цією іконкою показується також назва невидимого шаблону.[2] Схожа функція дозволить відображати першу частину прихованих коментарів HTML.[3]
  • Категорії відображаються внизу кожної сторінки. При клацанні на категорію відкриється діалогове вікно для редагування категорій.[4]
  • У багатьох вікі вже можна додавати мапи на сторінки. Перейдіть у меню вставки і виберіть елемент «Мапи». Департамент відкриттів додає більше функцій до цієї області, таких як геоформи (geoshapes). Ви можете прочитати про це на mediawiki.org.[5]
  • Кнопка «Зберегти» тепер називається «Зберегти сторінку», коли Ви створюєте нову сторінку, і «Зберегти зміни», коли Ви змінюєте вже наявну.[6] У майбутньому кнопка «Save page» називатиметься «Publish page». Це вплине як на візуальний редактор, так і на редактор вікірозмітки. Більше інформації можна отримати на Меті.
  • Галереї зображень тепер використовують візуальний режим редагування. Ви можете бачити мініатюри зображень, додавати нові файли, вилучати небажані, переставляти зображення шляхом простого перетягування, і додавати підписи для кожного з таких зображень. Використовуйте вкладку «Опції», щоб встановити режим відображення галереї, розміри зображень, і щоб додати назву для всієї галереї.[7]

Майбутні зміни

Протягом наступного місяця візуальний редактор стане доступним для усіх редакторів у 10 Вікіпедіях «Фази 6», що залишилися. Розробники хотіли б дізнатися, чи набирання тексту Вашою мовою відчувається природним у візуальному редакторі. Будь ласка, публікуйте свої коментарі й мови, які Ви тестували, у гілці для відгуків на mediawiki.org. Це матиме вплив на декілька мов, зокрема, таїландську, бірманську та арамейську.

Команда працює над сучасним редактором вікірозмітки. Редактор вікірозмітки 2017 виглядатиме як візуальний редактор і в ньому можна буде користуватися сервісом Citoid та іншими сучасними інструментами. Нова система редагування може стати доступною як бета-функція для стаціонарних пристроїв у жовтні 2016. Ви можете прочитати дещо про цей проект у загальному оновленні статусу в списку розсилки Вікімедіа.

Працюймо разом

—Elitre (WMF)