Jump to content

VisualEditor/Newsletter/2021/June/sk

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
This page is a translated version of the page VisualEditor/Newsletter/2021/June and the translation is 93% complete.

Editing news 2021 #2

Prečítajte si túto správu v inom jazykuZoznam odberov pre toto viacjazyčné spravodajstvo

Miera dokončenia komentárov junior prispievateľov vo všetkých zúčastnených Wikipédiach
Keď nováčikovia mali nástroj Odpoveď a pokúsili sa písať na diskusnú stránku, boli v napísaní komentáru úspešnejší. (Zdroj)

Začiatkom tohto roku redakčný tím viedol rozsiahlu štúdiu nástroja Odpoveď. Hlavným cieľom bolo zistiť, či nástroj Odpoveď pomohol novým editorom komunikovať na wiki. Druhým cieľom bolo zistiť, či komentáre od nových editorov vytvorené týmto nástrojom bolo treba vrátiť častejšie, ako komentáre nových editorov s už existujúcim stránkovým wikitext editorom.

Kľúčovými výsledkami boli:

  • Noví editori, ktorí mali automatický ("zapnutý default") prístup ku nástroju Odpoveď, s väčšou pravdepodobnosťou napísali komentár na diskusnú stránku.
  • Komentáre napísané novými editormi cez nástroj Odpoveď boli takisto menej často vrátené, než komentáre, ktoré nováčikovia vytvorili cez stránkový editor.

Tieto výsledky dávajú Redakčnému dôveru v to, že nástroj je nápomocný.

Pohľad dopredu

Tím plánuje sprístupniť nástroj Odpoveď všetkým, ako možnosť výberu, v nadchádzajúcich mesiacoch. Už sa to uskutočnilo na arabskej, českej a maďarskej Wikipédií.

Ďalším krokom je vyriešenie technických problémov. Následne bude nástroj Odpoveď nasadený najskôr na Wikipédie, ktoré sa na štúdii zúčastnili. Potom bude nasadený, po častiach, na ostatné Wikipédie a všetky wiki vrámci WMF.

Teraz si môžete zapnúť "Discussion tools" v Beta funkciách. Potom čo dostanete nástroj Odpoveď, môžete kedykoľvek zmeniť preferencie v Special:Preferences#mw-prefsection-editing-discussion.

Whatamidoing (WMF) (diskusia)