Jump to content

WikiGap Challenge

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
This page is a translated version of the page WikiGap Challenge and the translation is 73% complete.
Outdated translations are marked like this.

WikiGap Challenge

[Social media: #WikiGap]

Witamy w wyzwaniu Wikipedii, mającym na celu zwiększenie biogramów kobiet na Wikipedii!

Co

WikiGap to publiczny konkurs, mający na celu tworzenie i ulepszanie artykułów na temat kobiet i powiązanych z nimi zagadnień w jak największej liczbie języków. Zwycięzcy otrzymają znakomite nagrody. Wyzwanie jest organizowane jako część serii WikiGap, której pierwsza edycja odbyła się w 2019 roku.

W 2021, będziemy pracować razem z wysokim komisarzem ds. człowieka ONZ (OHCHR) i innymi partnerami do zaprojektowania list z nazwiskami znaczących kobiet zajmujących się kwestią praw człowieka i na innych płaszczyznach, z niewielką liczbą lub brakiem artykułów na Wikipedii. Te artykuły zapewnią dodatkowe punkty w konkursie.

Teraz też startujemy z WikiGapFinder, narzędziem które pomoże ci odkrywać artykuły o kobietach które istnieją w jednym języku, ale brakuje ich w innych. Możesz go użyć do znalezienia artykułów do utworzenia lub przetłumaczenia!

Kiedy

The 2023 writing Challenge is unfortunately cancelled.

Jak

Konkurs ma proste zasady, bazujące na systemie punktowym KISS: dostajesz punkty, gdy rozbudowujesz artykuły, mając na celu zdobycie jak największej liczby punktów.

Kto

Użytkownicy z dowolnych wersji językowych mogą współpracować przy pisaniu i/lub tłumaczeniu artykułów dotyczących kobiet. Każdy zarejestrowany Wikipedysta może wziąć udział w konkursie. Aby wziąć udział musisz po prostu dopisać się do sekcji Uczestnicy. Podczas różnych wydarzeń WikiGap na całym świecie przekażemy uczestnikom informacje o tym, w jaki sposób mogą z powodzeniem uczestniczyć w konkursie.

Dlaczego

Konkurs jest organizowany przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych Szwecji(ref) i szwedzką organizację Wikimedia, przy wsparciu szwedzkich ambasad, wysokiego komisarza ds. człowieka ONZ (OHCHR) i organizacji Wikimedia na całym świecie. W Wikipedii brakuje artykułów na różnorakie tematy, a dzięki temu konkursowi mamy nadzieję rozbudować artykuły dotyczące kobiet. Ulepszanie artykułów na Wikipedii i poszerzanie informacji o kobietach jest ważne, aby nasi czytelnicy mogli znaleźć wysokiej jakości informacje o ludziach, którzy pomogli zbudować nasz aktualny świat.

Dopisz się!

Contest details
Background
Prizes
List of articles
Participants
Results
Discussion
Log