Wikimedia Blog/Drafts/Wikimedia Bangladesh encouraging local school going students to use Wikipedia for their benefit/uk
Title ideas
- Вікімедіа Бангладеш заохочує місцевих учнів шкіл використовувати Вікіпедію для своєї користі
- Wikipedia awareness programs drive Bangla Wikipedia usage
Summary
A brief, one-paragraph summary of the post's content, about 20-80 words. On the blog, this will be shown in the chronological list of posts or in the featured post carousel on top, next to a "Read more" link.
- Вікімедіа Бангладеш (WMBD) здійснює програми середньої школи в різних школах у Бангладеші під назвою «Програма підвищення обізнаності про Вікіпедію». Ці програми спеціально розроблені більш для заохочення школярів ефективно використовувати Вікіпедію чи інші проекти Вікімедіа, ніж для заохочення дописування. Це частина святкування 10-ти річчя Бангла Вікіпедії і це вперше в країні пов'язані з Вікіпедією заходи проходять на шкільному рівні.
Body
Як частину спадку широкомасштабного святкування десятиріччя Бангла Вікіпедії, бенгальська спільнота Вікімедіа та Вікімедіа Бангладеш — місцеве відділення ФВМ — проводили програму з обізнаності про Вікіпедію в школах країни.
З дев'яти програм, три були в Дацці, чотири в Читтаґонзі, одна в Патґрам-Упазілі та одна в Раджшахі. Місцеві вікіпедисти, вчителі, та помічники культурних клубів організували заходи, які було відвідано в середньому сімдесятьма школярами з дев'ятого по дванадцятий класи. Захід було освітлено пресою всієї країни, в тому числі такими газетами як Протом Ало.[1]
Опитування, проведені перед кожним з заходів, підтверджували попередні анекдоти, показуючи, що близько половини учасників не знали, чим власне є Вікіпедія, і більше того, п'ята частина вірила, що це сестринський проект Google. Десята частина думала, що Вікіпедія фінансується урядом, і лише одна десята знала, що це енциклопедія, тоді як залишок припадає на не-відповіді та різні відповіді. З огляду на ці відповіді не дивно, що лише дуже незначний мінімум учасників знав, що Вікіпедію можна публічно редагувати.
Маючи це на увазі, ми починали кожен захід коротким вступом до Вікіпедії та інших проектів Вікімедіа, важливості цих сайтів відносно їх навчання, а також як використовувати їх для ефективного отримання інформації — життєво-важливе знання для тисяч бангладеських школярів, які тепер отримують доступ до Інтернету через споруджені урядом комп'ютерні лабораторії в школах країни. Більше того, ми наголошували на тому, що існує не лише англомовна Вікіпедія — Бангла Вікіпедія розширюється кожного дня їх мовою.
Ці шкільні програми напряму допомагають підвищити рівень читання серед школярів, що є головною ціллю Вікімедіа Бангладеш, оскільки ми віримо, що для збільшення загального числа наших редакторів ми повинні збільшити рівень нашого читання. Дописувачі Бангла Вікіпедії переважно походять із середовища школярів та студентів університетів, але більшість поточного студентства не використовує Вікіпедію.
Ми вже маємо один реальний результат: у Шахідській поліцейській смрітській школі було сформовано гурток Вікіпедії. Ним керує вчитель, участь беруть зацікавлені студенти різних класів. Ми сподіваємося, що такий тип шкільних програм спокусить школярів використовувати Вікіпедію для власного блага, а також приведе вчителів, що можуть розширювати програму й підтримувати її впродовж наступних кількох років.
Нахід Султан, керівник аутрічу спільноти,
Вікімедіа Бангладеш
- ↑ Заходи було проведено у Шахідській поліцейській смрітській школі, Урядовій старшій школі для хлопців Мотіджхілу, Урядовій колоніальній старшій школі Аґрабаду (хлопчача та дівчача частини), Чіттаґонзькій колегіальній школі-коледжі, Урядовій мусульманській старшій школі, школі при Урядовому науковому коледжі, а також в Раджшахіській колегіальній школі. Захід в Патґрамі відбувався в муніципальному громадському центрі в Патґрамській упазілі в Ранґпурі. Учасників цього заходу було відібрано через пов'язане з Вікіпедією змагання у формі квізу, проведене вікіпедистами з Патґраму. Підсумковий семінар відвідали всього 120 студентів та школярів з шести різних установ.
Notes
Ideas for social media messages promoting the published post:
Twitter (@wikimedia/@wikipedia):
(Tweet text goes here - max 117 characters) ---------|---------|---------|---------|---------|---------|---------|---------|---------|---------|---------|------/
Facebook/Google+
- ...