Wikimedia Orta ve Doğu Avrupa

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
This page is a translated version of the page Wikimedia Central and Eastern Europe and the translation is 62% complete.

Wikimedia Orta ve Doğu Avrupa ya da Wikimedia toplumlar arasındaki bir ortaklıktır "CEEWikiLink" Orta ve Doğu Avrupa. Grubun ana hedefi CEE bölgesinde bir parçası olan işbirliği ve bireysel projelerin anlamada bu bölge ve yardım tüm Wikimedia projeleri için büyümeyi teşvik etmektir.

Arka plan

Genellikle CEEWiki Grubu olarak adlandırılan Orta ve Doğu Avrupa Wikimedia Grubu, Hayfa'da kuruldu Wikimania 2011. Ana amaçları bölüm toplantıları organize ve hiçbir bölüm veya kullanıcı grubuna sahip olan ülkeler yardım etmekdir.

Bu grubun amacı nedir?

CEE Ortaklığın temelde "link-up" karşılıklı işbirliği CEE vikiler için geniş bir projedir. Bu projenin bazı girişimler şunlardır:

Neden bu grup eşsiz?

It is the first time that a group of Wikimedia projects in a region have come together for co-operation. Outside Meta, we have seen fairly little co-operation between Wikimedia projects of different languages, on an organised scale. That's important because, by co-operating, all CEE wikis can grow mutually. This will also strengthen the voice of CEE wikis in the general Wikimedia structure. Just look at what the European Union has achieved!

Mevcut projeler

Üyeler

Bu örgütü Kurucu Wikimedia grupları

Wikimedia iştirakleri (36)

Wikimedia communities (6)

İletişim

Ayrıca bakınız