Wikimedia Czech Republic/Mediagrant/Dopravní cesty

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki

Téma[edit]

Co navrhujete za téma?

Dopravní cesty

Popis[edit]

Co se má v rámci tématu získávat, a k čemu to bude dobré?

Na Wikipedii máme články k železničním tratím, dálnicím a silnicím až třetí třídy, ale i k důležitým vodním cestám. Řada z těchto tratí ještě není nafocená. Cílem tohoto tématu je soustavné získávání fotografií dopravních tratí v ČR. Z hlediska historické hodnoty se budou získávat i fotografie stavu tratí (například výstavba dálnic apod.). Projekt obohatí Wikipedii fotografickým materiálem u chybějících článků a zároveň budou některá hesla rozšířena z pahýlů na plnohodnotná hesla. Je také možné, že dojde k obohacení projektu Wikizprávy.

Pravidla[edit]

Jak by měla vypadat pravidla tématu? Obecná pravidla stanoví principy které by měly být společné všem tématům, stačí se soustředit na věci které jsou specifické pro to vaše. Čtenářem vašich pravidel budou zájemci o focení/filmování/etc. Měli by z nich pochopit především co a jak vlastně mají nafotit, abyste jim coby garanti proplatili cestu.

  1. Vycházejte z obecných pravidel. Vyjimkou je použití šablony Mediagrantu. Zde používejte šablonu Dopravní cesty.
  2. Fotí se pouze nenafocené, nebo špatně nafocené místa.
  3. Jedna cesta by měla zmapovat jednu celou dopravní cestu, nebo alespoň 5 dopravních cest částečně o min. 10 fotkách.
    1. Zmapování dopravní cesty znamená pořízení fotografie na začátku a na konci a dále nafocení význačných míst na této cestě (mosty, tunely, exity, významné křížení, zastávky, propustě apod.) Důležité jsou i dopravní prostředky, značení, jízdní řády apod..
  4. Tracky budou schvalovány jen v případě použití 20 % fotografií na projektech v 1 jazyce. Toho můžete dosáhnout rozepsáním článku na Wikipedii, nebo sepsáním zpráv na Wikizprávách.

Odhad nákladů[edit]

Očekáváte stovky levných úhrad za měsíc, nebo dvě velké pálky za rok? Na kolik peněz tak asi může vyjít nafocení všeho, co by šlo (pokud existuje nějaký konečný limit), a na jak častý přísun nového materiálu se můžeme těšit?

Odhadujeme, že se bude jednat o několik dražších úhrad ročně, které zmapují celou dopravní cestu včetně rozepsání článku na Wikipedii. Zároveň se může jednat o několik drobnějších plateb měsíčně na skupinové mapování cest a osazování fotografií k současným článkům bez fotografie.

Další věci[edit]

Jsou nějaké další věci kromě proplácení cest, které od sdružení Wikimedia potřebujete?

ne

Garant[edit]

Kdo se bude o téma starat? To typicky zahrnuje komunikaci s přispívajícími, schvalování příspěvků a poskytování zpětné vazby.

--Juandev 12:21, 3 October 2011 (UTC)[reply]
hledá se