Jump to content

Wikimedia Foundation Board noticeboard/April 2022 - Board of Trustees on Next steps: Universal Code of Conduct (UCoC) and UCoC Enforcement Guidelines/uk

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki

Наступні кроки: Універсальний кодекс поведінки (УКП) та Настанови з правозастосування УКП

Комітет справ спільноти Ради повірених Фонду Вікімедіа хоче подякувати усім, хто взяли участь у нещодавньому голосуванні спільноти щодо Настанов із правозастосування Універсального кодексу поведінки (УКП).

Група волонтерів-перевіряльників завершила перевірку відповідності голосування правилам і прозвітувала про 2283 сумарно отримані голоси. З цих голосів 1338 члени спільноти (58,6%) проголосували за настанови з правозастосування, а 945 членів спільноти (41,1%) проголосували проти. 658 учасників залишили коментарі, з яких 77% були англійською мовою.

Ми визнаємо і цінуємо пристрасть і відданість, які демонструють члени спільноти, до створення безпечного і привітного середовища, яке зупиняє ворожу і токсичну поведінку, підтримує людей, які зазнали такої поведінки щодо себе, і заохочує людей з добрими намірами бути продуктивними у вікі Вікімедіа.

Навіть на цій стадії, далеко від завершення, це видно з отриманих коментарів. Хоча Настанови із правозастосування таки досягли порогу, необхідного для того, щоб Рада почала розгляд, ми заохочували виборців, не залежно від того, за що вони голосували, залишати свої відгуки щодо тих елементів настанов із правозастосування, які на їхню думку, варто змінити чи виправити, а також чому, щоб за необхідності, запустити ще один раунд редагування, який врахує застереження від спільноти.

Ми порадилися з працівниками Фонду, які переглядали коментарі, щодо деяких повторюваних тем, і як наслідок, Комітет справ спільноти вирішив просити Фонд зібрати редакційний комітет знову і провести роботу зі спільнотою знову, щоб покращити настанови з правозастосування на основі відгуків від спільноти у недавньому голосуванні.

Щоб було зрозуміліше, ці відгуки згруповано у такі 4 категорії:

  1. Визначити тип, призначення і застосовність тренінгів;
  2. Спростити мову для полегшення перекладу і сприйняття нефахівцями;
  3. Дослідити концепцію афірмації, її плюси та мінуси;
  4. Розглянути конфліктуючі ролі приватності/захисту жертв та права бути почутими.

Під час обговорення можуть виникнути й інші питання, особливо поки чернетка Настанов із правозастосування розвивається, але ці напрямки видаються нам основними турботами виборців і ми просимо працівників допомогти з розглядом цих питань. Після подальшої роботи зі спільнотою, Фонд має провести повторне голосування спільноти для оцінки переробленого Плану правозастосування, щоб побачити, чи новий документ тоді буде готовим до офіційної ратифікації.

Також нам відомо про застороги щодо пункту 3.1 тексту Універсального кодексу поведінки. Ми спрямовуємо Фонд на фасилітацію розгляду використаних формулювань, щоб забезпечити виконання текстом політики його призначення підтримувати безпечну й інклюзивну спільноту, не чекаючи на запланований розгляд усього тексту політики наприкінці року.

Ми ще раз дякуємо усім, хто взяли участь, думаючи про ці ключові й важливі виклики і роблячи внесок до кращих підходів у русі для спільної роботи.

З найкращими побажаннями

Розі

Розі Стівенсон-Ґуднайт (вона/її)
В.о. голови, Комітет справ спільноти
Рада повірених Фонду Вікімедіа