Wikimedia Foundation Board of Trustees/Call for feedback: Board of Trustees elections/Discuss Key Questions

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
Jump to navigation Jump to search

Przy każdym pytaniu znajdują się linki do dyskusji. Prosimy dyskutować o pytaniach w tych sekcjach, aby każdy mógł zobaczyć, co jest przedmiotem dyskusji na temat danego pytania. Jeśli dyskusje toczą się gdzie indziej, prosimy o wymienienie ich w tabeli konwersacji znajdującej się na dole strony.

Zachęcamy członków społeczności do dodawania propozycji wynikających z zadanych pytań. Prosimy o krótkie przedyskutowanie rozwiązania, a następnie zaproponowania go i umieszczenie linku pod każdym pytaniem. W ten sposób inni członkowie społeczności mogą współpracować nad proponowanymi rozwiązaniami.

Pytania

  1. Jaki jest najlepszy sposób na zapewnienie sprawiedliwej reprezentacji społecznościom rozwijającym się w Radzie Powierniczej? (Przedyskutuj to pytanie)

Propozycje związane z tym pytaniem

Dodaj swoją propozycję tutaj

  1. Jak (w jaki sposób?) kandydaci powinni (lub NIE powinni) angażować się podczas wyborów? (Przedyskutuj to pytanie)

Propozycje związane z tym pytaniem

Dodaj swoją propozycję tutaj

  1. W jaki sposób afilianci powinni zaangażować się w wyborach? (Przedyskutuj to pytanie)

Propozycje związane z tym pytaniem

Dodaj swoją propozycję tutaj
  • Have a process determined by affiliates collectively. There is no good reason to exclude affiliates for two main reasons. Firstly, we have a significant decentralisation (regions, hubs) movement which affects mainly affiliates but almost not online communities. Secondly, affiliates were involved in the MCDC election just a few months ago, affiliates is almost the only one without strong English Wikipedia domination, thus removing this group would be disappointing diversity-wise. I think asking affiliates to come up with the (s)election process is the most sensible way to move forward — NickK (talk) 22:59, 16 February 2022 (UTC)Reply[reply]

Inne propozycje

Lista dyskusji

To jest lista przeszłych, obecnych i proponowanych rozmów zorganizowanych w kontekście powyższej dyskisji. Jeśli organizujesz konsultacje w swoim projekcie, prosimy o umieszczenie jej na tej liście.

Lista dyskusji
Data Nazwa projektu Link do dyskusji Osoby facylitująca Notatki
Trwa Meta-Wiki Discuss the key questions Movement Strategy and Governance team Umieść link do notatek w dowolnym języku