Jump to content

Wikimedia Vakfı Mütevelli Heyeti/Geri bildirim daveti: Mütevelli Heyeti seçimleri/Anahtar Soruların Tartışılması

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki

Her sorunun tartışmasına ilişkin tartışma bağlantıları aşağıdadır. Lütfen soruları bu bölümlerde tartışın ki herkes sorular hakkında nelerin tartışıldığını görebilsin. Başka yerlerde yapılan konuşmalar varsa, lütfen bunları aşağıdaki konuşma tablosunda listeleyin.

Topluluk üyeleri, sorulara çözüm önerileri eklemeye teşvik edilir. Önce kısa bir süreliğine çözümleri tartışın ve çözüm önerisini bunun ardından yapın. Önerinizi her sorunun altına bağlantı olarak ekleyin. Bu şekilde diğer topluluk üyeleri de önerilen çözümler üzerinde beraber çalışabilir.

Sorular

  1. Seçilmiş adaylar arasında daha fazla çeşitlilik temsili sağlamanın en iyi yolu nedir? (Bu soruyu tartışın)

Bu soruyla ilgili öneriler

Önerinizi buraya ekleyin

  1. Seçim sürecinde adaylardan ne bekleniyor? (Bu soruyu tartışın)

Bu soruyla ilgili öneriler

Önerinizi buraya ekleyin

  1. İştirakler seçimlere nasıl katılmalı? (Bu soruyu tartışın)

Bu soruyla ilgili öneriler

Önerinizi buraya ekleyin
  • Have a process determined by affiliates collectively. There is no good reason to exclude affiliates for two main reasons. Firstly, we have a significant decentralisation (regions, hubs) movement which affects mainly affiliates but almost not online communities. Secondly, affiliates were involved in the MCDC election just a few months ago, affiliates is almost the only one without strong English Wikipedia domination, thus removing this group would be disappointing diversity-wise. I think asking affiliates to come up with the (s)election process is the most sensible way to move forward — NickK (talk) 22:59, 16 February 2022 (UTC)[reply]

Diğer teklifler

Tartışmaların listesi

Bu liste, "Geri Bildirim Çağrısı: Mütevelli Heyeti seçimi" bağlamında geçmişte düzenlenmiş, şimdi yürütülen ve gelecekte yapılması önerilen konuşmaların bir listesidir. Böyle bir görüş alışverişi düzenliyorsanız, lütfen bunu bu tabloda listeleyin.

Tartışmaların listesi
Tarih Proje adı Tartışma bağlantısı Kolaylaştırıcı (Yürütücü) Notlar
Devam eden Meta-Viki Discuss the key questions Movement Strategy and Governance team Herhangi bir dilde yayınlayın