Jump to content

Рада повірених Фонду Вікімедіа/Огляд

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
This page is a translated version of the page Wikimedia Foundation Board of Trustees/Overview and the translation is 94% complete.
Outdated translations are marked like this.

Фонд Вікімедіа
Рада повірених


Чи ви знали, що поки ви читаєте свою улюблену статтю у Вікіпедії, тисячі людей працюють на тим, щоб створювати вільні знання?

У світі існує дивовижна спільнота людей, які творять такі круті проєкти як Вікіпедія, Вікідані, Вікіджерела тощо.

Фонд Вікімедіа допомагає їм здійснювати цю роботу. Він піклується про технічну інфраструктуру, юридичні питання та проблеми розвитку.

У Фонді Вікімедіа є Рада повірених, яка наглядає за його діяльністю. Повірені обираються частково спільнотою і частково самою Радою.

У раді є 16 місць:
8 місць від спільноти й афіліатів,
7 місць від самої Ради, і
1 місце засновника.

Кожен повірений має трирічну каденцію.


Повірені, призначені Радою, обираються у процесі глобального пошуку. Вони приєднуються до Ради, коли і Рада повірених, і самі кандидати задоволені одне одним.

Спільнота Вікімедіа може голосувати на виборах за кандидатів від спільноти. Це можливість покращити репрезентованість, різноманітність та вміння Ради як команди.


Повірені зобов'язуються виділяти на свою роботу близько 150 годин на рік. Вони мають входити до принаймні одного з комітетів Ради. Це такі комітети: Урядування Ради, Аудит, Управління персоналом, Спеціальні проєкти та Справи спільноти.
Нотатки із засідань, які доступні публічно, розміщуються на сторінці зустрічей на вікі Фонду або на сторінках спільнот.
Дізнайтеся більше про Раду повірених і навіть про те, як ви можете взяти участь у виборах до ради, на сторінці https://w.wiki/yY9.