Wikimedia Foundation elections/2021/Candidates/Pavan Santhosh Surampudi/tr

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
This page is a translated version of the page Wikimedia Foundation elections/2021/Candidates/Pavan Santhosh Surampudi and the translation is 96% complete.
Outdated translations are marked like this.

Pavan Santhosh Surampudi (Pavan santhosh.s)

Pavan santhosh.s (talk meta edits global user summary CA  AE)

Aday ayrıntıları
BVRIT, Hayderabad'da (Temmuz 2017)
  • Başyazı:
    • Kayıt tarihi: Aralık 2013
    • Etkin Vikiler: Teluguca Vikipedi, Teluguca Wikikaynak, Commons
açıklama (450 kelimeden fazla olmayacak şekilde) Hindistan gibi, karmaşık sorunların çeşitli fırsatlarla iç içe geçtiği bir ülkede topluluk oluşturma, yönetişim ve ortaklıklar konusundaki çalışmalarım, bir Kurul üyesi olarak işimde bana yardımcı olacak benzersiz bir deneyim ve anlayışa sahip olmamı sağladı.

Güney Hinstan'danım ve Wikimedia Hareketi'ne 2013 yılına Telugu-dili Vikipedisi'ne katkı vermekle başladım. En başından beri, içeriğin geliştirilmesi, topluluk büyümesi için çalışmalar, projelerin planlanması ve yürütülmesi ve hareket yönetişimi ile ilgileniyorum. 49,000 global edit ile Teluguca Vikipedi'de 750'den faza yeni madde oluşturdum ve 800'den fazla maddeyi önemli ölçüde geliştirdim 49,000 global edits. Katkılarımın ilk aylarında Teluguca Vikipedi'nin 10. Doğumgününe katılmam bana topluluk ve amaçları ile ilgili içgörü kazandırdı. Çeşitli wiki-içi ve wiki-dışı etkinlik başlatmamı ve yardımlaşmamı sağladı. Kaydadeğer projelerden birisi Hindistan Dijital kütüphanesinde bulunan Teluguca kitaplar wiki-kataloğu oluşturmak vardı; ki daha sonra içerik üretiminde bir kaynak olarak kullanıldı.

Sonra, Telugu dilinin Wikimedia projelerinde topluluk savunuculuğunu yapmak üzere [Special:MyLanguage/CIS-A2K

İlk 3 Yönetim Kurulu önceliği 1. Yeni CEO'nun işe alınması ve başlaması:Doğru adayı CEO olarak işe almak, Katherine Maher tarafından atılan büyük girişimler ve adımlar üzerine inşa etmek ve son birkaç yılda kaydedilen ilerlemenin belirsizliğin daha önceki aşamalarına geri döndürülmemesini sağlamak için öncelikli bir konudur.

2. Hareketin tamamında paydaşları güçlendirmek: Wikimedia Hareketi varlıklarını güçlendirmek ve tüm dünyada gücün aşırı merkezileşmesini azaltmak, taahhüt ettiğimiz stratejik yönde sıçramalar yapmanın anahtarıdır.

3. Yönetim Kurulu'nın toplulukla ilişkilerini geliştirmek: Güven ve aidiyet oluşturmak, toplumla işbirliğinin önemli bir yönüdür. Topluluk, Hareket'in ana ve son derece önemli paydaşıdır ve karar almada daha fazla yer almalıdır. Yönetim Kurulu, çeşitli kanallar yoluyla topluluk üyeleri tarafından kolayca erişilebilir olmalıdır.

İlk 3 Hareket Stratejisi önceliği 1. Beceri ve Liderlik Gelişimine Yatırım: Sürdürülebilir bir beceri ve liderlik geliştirme programı uygulanmadığında, harekette çok az farklılık olacaktır. Ek olarak, Vakıf ve hareket, gönüllülerin ciddi katkılarıyla kurulduğundan, bu aynı zamanda onların çabalarına karşılık vermeye de yardımcı olmalıdır.

2. Dünya çapında bir bilgi tabanı oluşturma: Tüm dünyada liderlik ve yönetişime yardımcı olacak iyi yapılandırılmış ve çok dilli hareket-çapında bir bilgi tabanı oluşturma. Böyle bir meta-düzeyde bilgi bankasının olmayışı, dünyada ana bilgi kaynağı olan bizim için bir dezavantajdır.

3. Kullanıcı deneyimini geliştirme:Wikimedia projeleri katılım ve kayıpla ilgili çeşitli sorunları çözebilecek güncel teknolojik gelişmeleri yakalamalıdır.

doğrulama doğrulama yapıldı
Seçilebilirlik: onaylandı
onaylayan: Matanya (talk) 20:45, 1 July 2021 (UTC)[reply]
Kimlik: onaylandı
Onaylayan: Joe Sutherland (Wikimedia Foundation) (talk) 18:20, 29 June 2021 (UTC)[reply]
Mütevelli Değerlendirme Formu
Mütevelli Değerlendirme Formu
Deneyim (Yıl)
<1 1–2 2–5 5–10 10+

Wikimedia tecrübesi. Aday Wikimedia hareketine adanmış bir kullanıcıdır. Uygun katkılar şunlardır: Wikimedia projelerine katkılar, bir Wikimedia organizasyonu ya da iştirakına üyelik, Wikimedia hareketi organizatörü olarak aktiviteler ya da Wikimedia hareketi ile dost bir organizasyona katılım.

5-10 yıl: Aralık 2013'ten beri Wikimedia projelerinde çalışıyorum. Şu anda Teluguca Vikipedi'de hizmetliyim. Çoğunlukla Teluguca Vikipedi'ye katkı veriyorum. .750'den fazla yeni makale oluşturdum ve Teluguca Vikipedi2de 49.000 değişiklik ile 800'den fazla makaleyi önemli ölçüde geliştirdim. İçeriği geliştirme, topluluk büyümesi için çalışma, projeleri planlama ve yürütme ve hareket yönetişimi ile ilgileniyorum.

Heyet deneyimi. Aday ulusal -ya da küresel- bir organizasyonda (kâr amacı güden, gütmeyen ya da yönetimsel) mütevelli heyeti/yönetim kurulu ya da benzer bir yönetim görevinde bulunmuştur.

Hayır. Yönetim Kurulu deneyimim yok.

Yönetim deneyimi. Aday, Wikimedia Vakfı ile karşılaştırılabilir (veya daha büyük) büyüklükte, karmaşıklıkta ve kapsamda bir kuruluş, departman veya proje için yönetici düzeyinde çalışmıştır.

Hayır. Yöneticilik düzeyinde deneyimim yok. Ancak şu anda aylık 300 milyondan fazla kullanıcısı olan ve tüm dünyada 24 dil sürümü olan Quora için çalışıyorum. Şu anda Quora'da Topluluk Yöneticisi olarak çalışıyorum ve işim Quora'nın Telugu topluluğunu dünya çapında oluşturmayı ve yönetmeyi içeriyor. Kurulduğundan beri Telugu Quora'da topluluk yöneticisi olarak çalışıyorum. Alfa ve Beta aşamalarından ve halka lansmanından bu yana SPOC oldum ve ürün ve mühendislik ekipleriyle yakın çalışıyorum. Projeyi büyütmek için diğer şeylerin yanı sıra ortaklıklar, pazarlama stratejileri geliştirme ve yürütme üzerinde çalışıyorum.

Konu uzmanlığı. Aday Vakfın ya da Heyetin çalışmalarıyla ilgili bir alanda çalışmış ya da gönüllü olarak yer almıştır. Bu alanlar yıllık olarak belirlenecek ve; Küresel hareket inşası ve topluluk organizasyonu, kurumsal seviyede ortam teknolojisi ve/veya ürün geliştirme, kamu politikası ve hukuk, bilgi sektörü (ör. akademik/GLAM/eğitim), insan hakları ve sosyal adalet, açık internet/özgür ve açık kaynak yazılımı, organizasyonel strateji ve yönetim, finans ve finansal gözetim, kâr amacı gütmeyen bağış toplama, insan kaynakları, heyet idaresi gibi alanlar içerebilir.

Evet, uzmanlığım topluluk geliştirme. İnternet ve Toplum Merkezi - Bilgiye Erişim'de Telugu dili Wikimedia projelerinin topluluk savunucusu olarak çalıştım. Bu dönemdeki temel sorumluluklarım, içerik ve kaliteyi geliştirmek, topluluğu genişletmek için çalışmak, yeni ortaklıklar (özellikle hükümet ve eğitim kuruluşları ile) oluşturmak ve yönetmek; topluluğun kapasitesini geliştirmekti. Halihazrda Quora'da Topluluk Yöneticisi olarak işim de topluluk oluşturmak ve yönetmekle ilgili.

Çeşitlilik: Arka plan Aday, iktidar yapılarında tarihsel ayrımcılığa ve yetersiz temsile maruz kalmış bir gruba (örneğin; cinsiyet, ırk, etnik köken, engellilik, LGBTQ+ kimliği, sosyal/ekonomik statüsü ya da itibarına bağlı olarak) ait veya aitti.

Evet: Ben heteroseksüel bir erkeğim ve geleneksel olarak üst kast olarak kabul edilen ancak 1980'lerde Hindistan'ın Andhra Pradesh kentinde ekonomik ve politik avantajını kaybeden bir kastta doğdum. Alt orta sınıf bir geçmişe sahibim ve babam, ailenin bir üyesinin kazandığı, 9 aile üyesinin bu maaşla geçinmesi ve desteklenmesi gereken klasik bir Hintli orta sınıf çalışanı. Tüm eğitimimi kırsal ve yarı-kentsel yerlerde, Hindistan'ın en iyi eğitim kuruluşlarından ve açıkçası dünyanın prestijli kuruluşlarından uzakta, tamamladım.

Bu kişisel geçmiş, bazı açılardan ayrıcalıklı iken diğer bazı açılardan kısıtlı imkanlara sahip olmanın karışımı bir durum yarattı.

Bir örnek vermek gerekirse, kendi ailemde (2-3 kuşak içinde - Hindistan'da 2000'li yılların sonlarındaki küreselleşme ve liberalleşme politikalarından yararlanan geniş aileyi saymıyorum) uçakla seyahat eden ilk kişiyim. Bu, ailem ve kardeşlerimin sevinçle kutladıkları bir şeydi. Ancak, henüz bir uçağa atım atmamış ın milyonlarca Hintli'nin olduğunu da belirtmek gerek.

Çeşitlilik: Coğrafya Aday, yaşadıkları coğrafi bölgelere göre Mütevelli Heyeti'nin genel coğrafi çeşitliliğine katkıda bulunacaktır.

Evet. Hindistan'ın Andhra Pradesh eyaletinden geliyorum.

Çeşitlilik: Dil Adayın ana dili İngilizce dışında başka bir dildir.

Evet. Anadilim Teluguca. Eğitim dili İngilizce olan okullarda eğitim almış olsam da Zengin kültürel ve edebi yönleri nedeniyle ana dili beni her zaman büyülenmiş ve ilgimi çekmiştir. Telugu dili dünyada en çok konuşulan diller arasında 11. ve Hindistan'da en çok konuşulan 4. dildir, yine de sömürge sonrası toplumlardaki diğer birçok ana dil gibi hükümet ve kurumların desteğinden yoksundur. Ben kişisel olarak eğitimim sırasında ve sonrasında bu politikaların mağduruyum. Çalışmamın büyük bir kısmının motivasyonu, bu dillerin durumunu anlamak ve iyileştirmek ve beğitim ve bilgi eşitliğine u bağlamda katkıda bulunmaktır.

Çeşitlilik: Politik sistem deneyimi Adayın bilgiyi demokratik olmayan, sansürcü ya da baskıcı bir bağlamda paylaşmak için yaşadığı ve/veya çalıştığı önemli bir deneyimi vardır.

Hayır.