Wikimedia Foundation elections/2021/Candidates/Raavi Mohanty/tr

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
This page is a translated version of the page Wikimedia Foundation elections/2021/Candidates/Raavi Mohanty and the translation is 59% complete.
Outdated translations are marked like this.

Raavi Mohanty (Raavimohantydelhi)

Raavimohantydelhi (talk meta edits global user summary CA  AE)

Aday ayrıntıları
Wikimedian Raavi Mohanty
 • Kişisel:
  • İsim: Raavi Mohanty
  • Konum: Yeni Delhi, Hindistan
  • Diller: İngilizce, Hintçe, Oriya, Puncabi
 • Başyazı:
  • Kayıt tarihi: 2015
  • Etkin Vikiler: en.Wikipedia, Commons, hi.wikivoyage.org, en.wikiversity.org, en.wikivoyage.org, pa.wikipedia.org, hi.wikipedia.org, Wikidata, Mediawiki, Meta.Wikimedia, (13 Projec)
açıklama (450 kelimeden fazla olmayacak şekilde) Malcolm X'in sözleriyle, "Eğitim geleceğin pasaportudur, çünkü yarın ona bugünden hazırlananlarındır." Teknoloji insan uygarlığını bir bilgi devriminin eşiğine getirdi, internet kaliteli eğitime erişimin seçkinlerin tekelinde veya paralı sınıfın yatkınlığında olmamasını sağladı. Teknolojinin meyvelerinin toplumun en yoksul kesimlerine inmesinin zamanı geldi. Vikipedi'nin bunda büyük bir rol oynayabileceğine kesinlikle inanıyorum.

Eğitim, modern toplumun temel taşıdır. Cinsiyet, ırk veya dine dayalı önyargılar olmaksızın, barış içinde bir arada var olan topluma katkıda bulunabilmeleri için herkesin kültür, tarih ve diğer önemli yönleri öğrenmeleri gerekir. Hindistan gibi bir ülkede, cinsiyet eşitliğini sağlamak ve kadınların yükselmesi için eğitim vazgeçilmezdir.

Ücretsiz eğitime erişim, insanları haklarının farkına varmalarını sağlayarak güçlendirebilir, onlara medeni ve ekonomik hakları hakkında bilgi verebilir. Hindistan'da eğitimsiz insanların sömürülmesi yürek burkuyor.

Modern ve küresel bir toplum yaratmak için ücretsiz eğitim şarttır. Vikipedi makaleleri, insanlara dünyadaki çeşitli ülkelerin tarihi ve kültürü hakkında bilgi verebilir. İnsanlar birbirlerinin kültürlerini ve tarihini öğrenirlerse, bu bizim ve gelecek nesiller için model bir dünyanın habercisi olur.

İnternet, sınırları olmayan bir dünya yaratmak için mükemmel bir fırsat sunuyor. Şu anda, insandan insana bu kadar büyük bir ölçekte fikir alışverişinde bulunabilecek bir konumda olan ilk nesil biziz. Fikirler artık dünyanın bir yerinden diğerine birkaç dakika içinde akabiliyor. Demokrasi fikri, insan hakları artık dünyanın en ulaşılmaz bölgelerine akmalıdır. Üstelik bu fikirler şeffaf bir şekilde aktarılabilir.

Vikipedi editörü olmak bana topluma borcumu geri ödeme fırsatı sunuyor. Ülkenin çeşitli yerlerindeki insanlarla ne kadar çok etkileşime girersem, ezilenlerin yetiştirilmesine en büyük katkımın, herhangi bir dil engeli olmaksızın bilgiyi her bireye aktarabilmem olacağını daha çok anlıyorum. Bölgesel dillerden daha fazla yazar katılırsa, hedefe daha hızlı ulaşılır. Ücretsiz evrensel eğitim, gelecek nesillere en büyük hediyedir. Nelson Mandela'nın dediği gibi "Eğitim dünyayı değiştirmek için kullanabileceğiniz en güçlü silahtır.

İlk 3 Yönetim Kurulu önceliği 1. Konu ile ilgili beceri geliştirmeye daha fazla ağırlık verilmelidir.

2. Daha az eğitimli kişilerin daha iyi anlayabilmesi için videolar veya resimlere de yer verilmelidir.

3. Yerel taleplerle ilgili konulara odaklanma. Ör. Hindistan cevizi ile ilgili bilgilere (tarih, besin değeri, olgular, pazar talebi vb.) daha kolay erişimden bahsedilmelidir.

İlk 3 Hareket Stratejisi önceliği 1. Herkesin özgür bilgiye erişimi olması gerektiğine inanıyorum.

2. Vikipedi'ye daha fazla kadın-merkezli konular eklenmeli.

3.Bölgesel dillerde yazan daha fazla wiki yazarı olmalıdır.

doğrulama doğrulama yapıldı
Seçilebilirlik: onaylandı
onaylayan: Matanya (talk) 20:43, 1 July 2021 (UTC)Reply[reply]
Kimlik: onaylandı
Onaylayan: Joe Sutherland (Wikimedia Foundation) (talk) 01:22, 1 July 2021 (UTC)Reply[reply]
Mütevelli Değerlendirme Formu
Mütevelli Değerlendirme Formu
Deneyim (Yıl)
<1 1–2 2–5 5–10 10+

Wikimedia tecrübesi. Aday Wikimedia hareketine adanmış bir kullanıcıdır. Uygun katkılar şunlardır: Wikimedia projelerine katkılar, bir Wikimedia organizasyonu ya da iştirakına üyelik, Wikimedia hareketi organizatörü olarak aktiviteler ya da Wikimedia hareketi ile dost bir organizasyona katılım.

5-10 5-10 years of experience, I have been with Wikimedia Movement since 2015. I contributed thousands of quality edits globally in English in 13 Wikimedia projects. My maximum contributions are in the Wikipedia project in the English language and have been honored with BarnStar, BarnCompass, and Barnstar of National Merit. Besides, I worked on articles for Indian regional languages. Always I tried to discover missing information in our projects. Participated, supported, and organized the WMF International conference in India. Tightly connected with Hindi, Odia, Punjabi, Sanskrit, and other communities. Successfully conducted Tiger project in India to train and engage new editors. Also implemented outreach programs in institutions.

Heyet deneyimi. Aday ulusal -ya da küresel- bir organizasyonda (kâr amacı güden, gütmeyen ya da yönetimsel) mütevelli heyeti/yönetim kurulu ya da benzer bir yönetim görevinde bulunmuştur.

10+ Years I have 25 years of golden experience as Director, & CEO in an SME in India. Managed many technical, financial, and operational strategies until retired. Worked on the govt projects collaborated with the world's topmost IT brands like Google, Intel, IBM, & Dell. Implemented several AI, & ML technologies across the world. Experienced in making strategies and roadmap to build a working system.

Yönetim deneyimi. Aday, Wikimedia Vakfı ile karşılaştırılabilir (veya daha büyük) büyüklükte, karmaşıklıkta ve kapsamda bir kuruluş, departman veya proje için yönetici düzeyinde çalışmıştır.

Yes, I worked with many small projects to gear up education, digital or internet-based training programs for rural people.

Konu uzmanlığı. Aday Vakfın ya da Heyetin çalışmalarıyla ilgili bir alanda çalışmış ya da gönüllü olarak yer almıştır. Bu alanlar yıllık olarak belirlenecek ve; Küresel hareket inşası ve topluluk organizasyonu, kurumsal seviyede ortam teknolojisi ve/veya ürün geliştirme, kamu politikası ve hukuk, bilgi sektörü (ör. akademik/GLAM/eğitim), insan hakları ve sosyal adalet, açık internet/özgür ve açık kaynak yazılımı, organizasyonel strateji ve yönetim, finans ve finansal gözetim, kâr amacı gütmeyen bağış toplama, insan kaynakları, heyet idaresi gibi alanlar içerebilir.

IT - Over 20 years of experience in software development, Server Integration with over 5 years of experience in AI, ML, and NLP kind of application development and implementation.

Managed hundreds of corporate clients following Indian Company Acts and policies. Executed several facilitation centers and brand awareness campaigns across the world.

Volunteered in Govt educational project Vidyanjali with Intel corporation. Educated tens of thousands of students in India.

Under an Indian project Umeed, implement a non-voice contact center to empower rural Indian people locally. Provided IT education and certification with scholarships to all deserving students.

Çeşitlilik: Arka plan Aday, iktidar yapılarında tarihsel ayrımcılığa ve yetersiz temsile maruz kalmış bir gruba (örneğin; cinsiyet, ırk, etnik köken, engellilik, LGBTQ+ kimliği, sosyal/ekonomik statüsü ya da itibarına bağlı olarak) ait veya aitti.

Evet/Hayır

Çeşitlilik: Coğrafya Aday, yaşadıkları coğrafi bölgelere göre Mütevelli Heyeti'nin genel coğrafi çeşitliliğine katkıda bulunacaktır.

Evet/hayır

But, I work globally.

Çeşitlilik: Dil Adayın ana dili İngilizce dışında başka bir dildir.

Evet/hayır

Çeşitlilik: Politik sistem deneyimi Adayın bilgiyi demokratik olmayan, sansürcü ya da baskıcı bir bağlamda paylaşmak için yaşadığı ve/veya çalıştığı önemli bir deneyimi vardır.

Evet/hayır