Wikimedia Foundation elections/2021/Candidates/tr

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
This page is a translated version of the page Wikimedia Foundation elections/2021/Candidates and the translation is 100% complete.

Seçim 31 Ağustos 2021 tarihinde sona erdi. Daha fazla oy kabul edilmeyecektir.
Kesin sonuçlar sonuç gününde açıklandı. Lütfen seçimlerin analiz sonrası sayfasında 2021 seçimleriyle ilgili herhangi bir geri bildirim göndermeyi düşünün.

2021 Heyet Seçimleri
Anasayfa
Adaylar
Oylama bilgisi
Devredilebilir Tek Oy
Sonuçlar
Tartışmalar
SSS
Sorular
Organizasyon
Çeviri
Belgeleme
Bu kutu: gör · tartış · düzenle

Wikimedia Vakfı Mütevelli Heyeti Wikimedia Vakfı'nın işlerini gözetliyor. Topluluk mütevellileri ve atanmış mütevelliler Mütevelli Heyetini oluşturuyor. Her mütevelli üç yıllık bir süre için görev alıyor.

Wikimedia topluluğu topluluk mütevellilerini oylama hakkına sahip. Topluluk tarafından seçilecek dört aday Mütevelli Heyetine katılacak. Wikimedia küresel bir hareket ve geniş bir topluluktan adayları bekliyor. Wikimedia misyonuna uygun adaylar, düşünceli, saygılı ve topluluk odaklıdır. Heyet, yeterince temsil edilmeyen ve hareketimiz için gerekli olan bakış açılarını ve sesleri bulmak istiyor.

Aday Tablosu

Daha fazla bilgi için adayın isminin üzerine tıklayın.

Beceriler

Mütevelli Heyeti sahip oldukları beceri ve deneyimleri belirledi. Adaylar bunları Adaylık Başvurusunda tamamlayacaklar. Bu yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Beceri ve deneyim eksikliklerini dolduracak mütevellilerin Heyete katılması ümit ediliyor. Mevcut Mütevelli Heyeti becerilerini belirledikten sonra şu bilgiyi paylaştı.

Yetenek İstenen yetenekler Karşılanan yetenekler Görev süresi 2021'de sona eren mütevellilerin yetenekleri
Örgütsel strateji ve yönetim X X
Kurumsal düzeyde ortam teknolojisi ve/veya ürün geliştirme X
Kamu politikası ve hukuk X
Sosyal veri bilimi, büyük veri analizi ve otomatik öğrenme X
Wikimedia hareketine katkı sağlama X X
Küresel hareket inşası ve topluluk örgütlenmesi X X
Akademik/GLAM/eğitim X X
Baskın bir şekilde bilgi paylaşımı için çalışmak ya da yaşamak X
Heyet hizmetlerinin yönetimi X
Finans ve finansal gözetim X
Kâr amacı gütmeyen bağış toplanması X
Heyet idaresi X

Adaylara Sorular

Topluluk adaylık sürecinde sorular sordu. Seçim Komitesi adaylara cevaplamaları için 11 soru seçti. Adaylar bu sorulara viki sayfası üzerinden yanıt verebilecek. Adaylardan bu soruları 20 Temmuz 2021'e kadar cevaplamaları istendi, böylece cevapların çevrilmesi mümkün olabilir.

Adayların Onanması

Seçim Komitesi ya da Wikimedia Vakfı personeli adaylık gereksinimleri onaylayacak. Wikimedia Vakfı personeli tanımlamaları ve çevrimdışı adaylık gereksinimlerini doğrulayacak. Viki tabanlı gereksinimlerin ve tanımlamaların doğrulaması bu sayfadadır. Çevrimdışı adaylık gereksinimleri daha sonra onaylanacaktır.

Topluluk üyeleri geçersiz 2021 başvurularını ve geri çekilen başvuruları inceleyebilir.