Jump to content

Wikimedia Foundation elections/2022/Announcement/Call for Candidates/pl

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
This page is a translated version of the page Wikimedia Foundation elections/2022/Announcement/Call for Candidates and the translation is 95% complete.

2022 Board of Trustees Call for Candidates

Możesz znaleźć tę wiadomość przetłumaczoną na inne języki na Meta-wiki.

Rada Powiernicza poszukuje kandydatów do wyborów do Rady Powierniczej w 2022 roku. Zobacz ogłoszenie i przeczytaj więcej na Meta-wiki.

Witajcie,

Nadeszły wybory do Rady Powierniczej w 2022 roku! Proszę zgłosić swoją kandydaturę na członka Rady Powierniczej lub, jeśli znacie kogoś, kto mógłby być dobrym powiernikiem, zachęcić go do startu w wyborach.

Rada Powiernicza nadzoruje działania Fundacji Wikimedia. W skład Rady wchodzą członkowie wyłonienie w wyborach, jak też osoby mianowane bezpośrednio do Rady przez jej członków. Kadencja każdego członka Rady trwa trzy lata. Członkowie społeczności edytorów mogą wybrać w nadchodzących wyborach swoich przedstawicieli w Radzie.

W roku 2022 członkowie ruchu Wikimedia wybiorą dwóch członków Rady. Jest to doskonała szansa na zwiększenie różnorodności wiedzy i doświadczenia w Radzie.

Cechy

Wikimedia jest ruchem globalnym i poszukuje kandydatów z szerszej społeczności. Idealni kandydaci są rozważni, pełni szacunku, zorientowani na społeczność i zgadzają się z misją Wikimedia Foundation. Kandydaci powinni zastanowić się, jakie doświadczenia i perspektywy wniosą do Rady.

Rada Powiernicza chciałby znaleźć perspektywy i głosy, które są istotne, ale niedostatecznie reprezentowane w naszym ruchu. Dlatego też w tym roku Rada będzie prosiła wszystkich kandydatów o dołączenie do zgłoszenia oświadczeń, które mówią o ich doświadczeniach w prawdziwym świecie oraz w Ruchu Wikimedia.

Rada rozumie, że jest możliwe, iż niektórzy kandydaci z regionów o niższym priorytecie wnoszą lepsze spojrzenie na różnorodność niż kandydaci z regionów o historycznie wyższym priorytecie, którzy nie są zaznajomieni z kwestiami różnorodności. Kandydaci powinni podzielić się tym, w jaki sposób te doświadczenia przygotowały ich do promowania różnorodności, sprawiedliwości i integracji w Ruchu Wikimedia.

Zaangażowanie

Powiernicy pełnią trzyletnią kadencję i mogą pełnić funkcję maksymalnie przez trzy kolejne kadencje. Oczekuje się, że powiernicy będą działać w co najmniej jednej z komisji Rady. Zaangażowanie czasowe wynosi około 150 godzin rocznie, nie licząc podróży oraz udziału w wydarzeniach. Czas ten nie jest równomiernie rozłożony w ciągu roku. Praca członków Rady jest skoncentrowana wokół jej spotkań.

Wymagania

Rada pracuje w języku angielskim. Od kandydatów wymaga się przynajmniej podstawowej znajomości tego języka, lecz podczas pierwszego okresu działania w Radzie nowi członkowie mają dostęp do szkoleń i sesji zapoznawczych z działaniami Rady. Zgłoszenia kandydatów będą tłumaczone na co najmniej kilkanaście języków, by dotrzeć do jak najszerszej grupy głosujących.

Zaaplikuj

Kandydaci ze wszystkich projektów i społeczności, którzy spełniają wymagania, są mile widziani. Jeśli znacie kogoś, kto mógłby być dobrym powiernikiem, proszę zachęcić go do kandydowania. Kandydaci mogą znaleźć informacje i zgłosić swoją kandydaturę na stronie "Apply to be a Candidate".

Dziękujemy za wsparcie.

Zespół Movement Strategy and Governance w imieniu Komisji Wyborczej