Jump to content

Вибори Фонду Вікімедіа/2022/Зголошення кандидатів

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
This page is a translated version of the page Wikimedia Foundation elections/2022/Apply to be a Candidate and the translation is 77% complete.

Дякуємо, що робите цей важливий крок і цікавитеся подачею кандидатури до Ради повірених Фонду Вікімедіа.

Вікімедіа — це глобальний рух, і кандидати йому потрібні із ширшої спільноти. Ідеальні кандидати є вдумливими, шанобливими, орієнтованими на спільноту й відповідають місії Фонду Вікімедіа. Кандидатам варто подумати про те, який досвід і спосіб мислення вони привнесуть до Ради.

Кандидатам варто почитати довідник Ради Фонду Вікімедіа і переглянути правові й фідуціарні обов'язки повірених, перш ніж подавати свою кандидатуру. Вони також можуть попросити про приватний дзвінок із кимось із поточних чи колишніх повірених.

Необхідні навички й досвід

Рада хотіла б віднайти перспективи і голоси, які є важливими, але недопредставленими у нашому русі. Відповідно, цього року Рада проситиме усіх кандидатів подати у своїх заявках висловлювання про свій досвід у світі і в русі.

Регіональний досвід

Чимало членів спільноти й афіліатів відмітили недостатню представленість різноманітності нашого руху у Раді повірених. Щоб заповнити прогалини в історичній і поточній репрезентації у Раді, Рада повірених особливо радо заохочує заявки від людей з досвідом з таких регіонів: Африка й MENA, Південна Азія, Східна та Південно-Східна Азія і Тихоокеанський регіон, Латинська Америка і Карибський регіон. Бажаний регіональний досвід не є вимогою, але це бонус. Замість висувати це як обов'язкові характеристики, Рада просить Комітет аналізу, афіліатів і виборців пам'ятати, що вони важливі.

Перспективи

Рада розуміє, що деякі кандидати з депріоритизованих регіонів можуть запропонувати краще розуміння різноманіття, ніж деякі інші кандидати з пріоритизованого регіону, які не знайомі з заувагами справедливості. Кандидати мають показати, як їхній життєвий досвід озброїв їх для пропагування різноманіття, справедливості й інклюзії.

The candidates will respond to the following statements on their applications:

 • Contributions to the Wikimedia projects, memberships in Wikimedia organizations or affiliates, activities as a Wikimedia movement organizer, or participation with a Wikimedia movement ally organization. (100 word maximum)
 • Lived experiences in the world. We are especially interested in reading about lived experiences in the regions of Africa, South Asia, East and South East Asia & Pacific, and Latin America & Caribbean. We believe that experience in these regions could help expand the board’s ability to fulfill the movement strategy goal of more equitable participation, although we recognize that other experiences may also provide important contributions. (250 word maximum)
 • Cultural and linguistic fluency with regions and languages additional to your native region and language. Intercultural awareness helps build bridges in our multicultural community. (250 word maximum)
 • Experience as an advocate for creating safe and collaborative spaces for all and/or experience in situations or contexts of censorship, repression, or other attacks to human rights. (250 word maximum)
 • Experience in relation to (or as a member of, to the extent you choose to share) a group that has faced historical discrimination and underrepresentation in structures of power (including but not limited to caste, race, ethnicity, colour, national origin, nationality, gender identity, gender expression, sexual orientation, age, religion, language, culture, education, abilities, income and environment). (250 word maximum)

Навички

Рада визначила, що найбільш корисними навичками, які можуть привнести нові повірені, будуть такі:

 1. Організаційна стратегія та менеджмент
 2. Розробка технологій і/або продуктів на організаційному рівні
 3. Публічна політика і право
 4. Наука про соціальні дані, аналіз великих даних і машинне навчання

The candidates will respond to the above skills on their applications in 150 words or less.

Ролі та обов'язки повіреного

Рада повірених наглядає за діяльністю Фонду Вікімедіа. Гарні члени Ради уможливлюють добре управління CEO та персоналом. Вони самі не займаються управлінням організацією у її щоденній діяльності. Наглядова роль Ради включає прийняття рішень, моніторинг та лідерство.

Ось деякі приклади:

 • Прийняття рішень щодо стратегії та організаційних цілей і політик;
 • Моніторинг продуктивності, ризиків, фінансів та догідливості Фонду Вікімедіа;
 • Консультування CEO та працівників керівної ланки на основі відповідного досвіду й практики; а також
 • Спілкування зі спільнотою Вікімедіа щодо ролі та обов'язків Ради.

Повірені забезпечують правову та етичну цілісність організації. Вони також залучають і культивують різноманіття у Раді. Повірені повинні завжди діяти, виходячи з інтересів Фонду Вікімедіа. Попри те, що повірені вибираються голосуванням спільноти, з моменту входження до Ради вони не є представниками спільноти.

Дізнайтеся більше про роль Ради повірених з довідника Ради Фонду Вікімедіа.

Відповідність критеріям

Кандидати повинні виконувати обов'язки у раді і її комітетах. Сюди належить вивчення релевантних питань, прийняття поінформованих рішень та відвідання зустрічей ради. Вимоги до кандидатів такі ж, як і для виборців, плюс ці додаткові вимоги:

 • Ви не повинні бути судимі за серйозний злочин або за злочин, де мали місце нечесність чи обмані. Вам не треба подавати жодних документальних підтверджень цього на етапі подання заявки;
 • Ви не повинні бути усунуті з посади в неприбутковій організації чи іншій компанії за бездіяльність або неправомірність дій;
 • На момент номінації та виборів ви не маєте бути забанені або заблоковані в якому-небудь проекті Вікімедіа на період більше 30 днів;
 • Якщо ви відповідаєте вимогам до виборців лише як редактор, ваше перше редагування має бути зроблене до 18 квітня 2020 року;
 • Ви маєте публічно оголосити ваше справжнє ім'я в заяві на номінацію;
Неможливо обіймати позицію у Раді повірених під псевдонімом, оскільки особистості у Раді повірених є загальнодоступними.
 • Вам має бути не менше 18-ти років та ви маєте бути повнолітніми у країні постійного проживання;
 • Ви повинні надіслати підтвердження своєї особи та віку у Фонд Вікімедіа; та
 • Якщо вас буде обрано й затверджено до Ради повірених, ви повинні скласти свої повноваження у будь-якій іншій раді, правлінні чи на оплачуваній посаді у Фонді Вікімедіа, регіональному відділенні, тематичній організації чи групі користувачів.

Вимоги до заявок

 1. У своїй заявці чи резюме ви не можете давати посилання на підтримку чи сторінки на інших платформах. Ви не можете формувати виборчий блок з іншими кандидатами.
 2. Заявки приймаються з 00:00 18 квітня 2022 (UTC) до 23:59 16 травня 2022 (UTC). Кандидати можуть змінювати свою заявку лише упродовж трьох днів після подачі або до закінчення терміну прийому заявок о 23:59 16 травня 2022 (UTC). Дрібні орфографічні редагування чи виправлення перекладу допускаються і поза цими часовими рамками.
 3. Ви маєте надати документи, що засвідчують особу, до Фонду Вікімедіа до 23:59 16 травня 2022 (UTC). Щодо цього питання з вами особисто зв'яжеться член Виборчої комісії після того, як ви подасте заявку.

Як засвідчити свою особу

Кандидати на цю позицію мусять надати підтвердження особи та досягнення повноліття на виконання вимоги до кандидатів. Для цього необхідно надати копію одно з цих документів:

 • Водійське посвідчення
 • Паспорт
 • Іншій офіційний документ, де вказано справжнє ім'я та вік

Це можна подати до Фонду Вікімедіа на електронну пошту secure-info@wikimedia.org.

Якщо ви є одним із обраних кандидатів, Фонд Вікімедіа може висунути запит на додаткову інформацію, щоб здійснити перевірку особи до призначення вас у Раду.

Кандидати, які не відповідають зазначеним вище вимогам і термінам, будуть дискваліфіковані.

Як подати свою кандидатуру

Якщо ви відповідаєте критеріям, ви можете висунути свою кандидатуру. Для підтримки кандидатів на виборах 2022 доступні ресурси для кандидатів. Будь ласка, не вагайтеся звертатися до Команди стратегії й урядування руху по додаткову інформацію.

See also