Jump to content

Wikimedia Foundation elections/Board elections/2005/pl

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
2005 Wybory do Rady Powierniczej
Organizacja


Witajcie Wikimedianie,

niedługo rozpoczną się Wybory 2005 do Rady Powierniczej Fundacji Wikimedia. To Wy, Wikimedianie, zadecydujecie, którzy z dwóch edytorów projektów Wikimedia z całego świata będą Was reprezentować we władzach Fundacji. Członkowie Rady Powierniczej mają bezpośredni wpływ na najważniejsze procesy decyzyjne Fundacji Wikimedia. Zadaniem rady nie jest bezpośrednia opieka nad stronami projektów.

Głosujemy nad dwiema pozycjami. Dwójka kandydatów zostanie wybrana na okres dwóch lat. Obaj kandydaci będą mieli identyczną władzę w Fundacji. Aby zagłosować, musisz mieć minimum 400 edycji na wybranym projekcie Wikimedia do 30 maja 2005 (UTC), z czego twoja ostatnia edycja musiała zostać wykonana w przedziale 90 dni wstecz od tej daty. Pamiętajcie, że koordynatorzy wyborów mają możliwość usuwania głosów zbanowanych użytkowników oraz tych pochodzących od pacynek (sockpuppets). Głosowanie na więcej niż jednym projekcie także zostanie odebrane jako głosowanie pacynek.

Wybory odbywają się na zasadzie wyrażenia aprobaty, tj. głosujący wyrażają swoje poparcie dla wybranych przez siebie kandydatów (mogą głosować na więcej niż jednego kandydata). Dwaj kandydaci, którzy otrzymają najwięcej głosów, zostaną członkami Rady. W przypadku remisu odbędzie się dogrywka, także w postaci wyborów.

Wszyscy zainteresowani mogą wprowadzić swoje dane na stronę z prezentacjami kandydatów lub jedną z jej podstron, począwszy od godziny 2:00 od wtorku, 7 czerwca 2005 roku (UTC+2). Następnie będą mieli trzy tygodnie na zaprezentowanie własnej osoby wszystkim osobom zaangażowanym w projekty Wikimedia. Koordynatorzy tłumaczeń będą tłumaczyć na bieżąco wpisy wszystkich kandydatów na wszystkie możliwe języki, po czym rozpocznie się głosowanie.

Oto dokładny plan tegorocznych wyborów:

Czas na prezentację kandydatów
od wtorku, 2:00 7 czerwca 2005 (UTC+2)
do wtorku, 1:59 28 czerwca 2005 (UTC+2)
Czas na głosowanie Wikimedian
od wtorku, 2:00 28 czerwca 2005 (UTC+2)
do wtorku, 1:59 12 lipca 2005 (UTC+2)

Pragniemy życzyć wszystkim kandydatom powodzenia w nadchodzących wyborach,

Koordynatorzy wyborów, komitet elekcyjny Fundacji Wikimedia