Wikimedia Foundation elections/Board elections/2007/Candidates/Frieda/cs

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
Jump to navigation Jump to search

User:Frieda[edit]

Globe of letters.png · català (ca) · čeština (cs) · Deutsch (de) · English (en) · español (es) · suomi (fi) · français (fr) · italiano (it) · 日本語 (ja) · norsk bokmål (nb) · Nederlands (nl) · polski (pl) · Piemontèis (pms) · português (pt) · русский (ru) · 中文 (zh)
Uživatel Frieda
Skutečné jméno Frieda Brioschi
Frieda v průběhu posledního výročního setkání WMI
Bydliště Řím, Itálie
Věk 30
Uživatelská stránka (stránky) Frieda, w:it:Utente:Frieda
Účastník projektů Wikimedia od 13. května 2003
Projekty, kterých se účastním Jsem nejvíce aktivní na it.wiki, it.wikt, it.source, ale editovala jsem také v jiných italských projektech, en.wiki, MetaWiki a FoundationWiki.
Jazyky, ve kterých přispívám it, en, umím trochu číst es a pt
Odkaz(y) na seznam příspěvků w:it:Speciale:Contributi/Frieda, Special:Contributions/Frieda, s:it:Special:Contributions/Frieda, commons:Special:Contributions/Frieda
Prohlášení Od května 2003 jsem zapojená do Wikipedie a dalších projektů WMF, jakožto první správkyně it.wiki. V červnu 2005 jsem byla jedním ze zakladatelů Wikimedia Italia a jejím prvním předsedou (stále ve funkci). Jsem byrokratem na it.wiki, it.news, it.source a it.wikt. Jsem (nepříliš aktivní) člen Komise speciálních projektů, správce OTRS a tiskový kontakt pro it.wiki.

Mám několik základních bodů a myšlenek:

  • Projekty WM musejí zůstat svobodné a otevřené
  • musíme sdílet své znalosti
  • WMF je celosvětová organizace
  • naše komunity jsou vzácné a různorodé zároveň
  • jako člen pobočky vidím každý den, jaké jsou problémy WMF: např. interní a externí komunikace, jistota, jaký je účel poboček, vztahy s komunitami, dary a sledování dárců...
  • podle svých zkušeností vyžaduje sdílení znalostí, že máte co sdílet - a to není tak jasné: svět je plný neznámých znalostí. Prvním krokem je pochopení těchto znalostí a jejich zpřístupnění.
  • Jsem přesvědčena, že WMF má investovat do podpory a umožnění dalšího zlepšení svých vlastních projektů vedle Wikipedie, hlavně do tvorby a růstu těchto projektů v znevýhodněných oblastech, např. v Africe.
  • WMF má enormní potenciál, dosud jen částečně využívaný. Doku WMF nebude mít dobře definovanou strukturu a organizační schéma, které zahrnuje Radu, Komunity a Pobočky, bude ji těžké ovládat.
  • Pobočky jsou pro Nadaci zásadní a musejí být správně užívány a silně podporovány.
Dotazy pokládejte zde Board elections/2007/Candidates/Frieda/questions