Wikimedia Foundation elections/Board elections/2008/cs

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
The election ended 21 June 2008. No more votes will be accepted.
The results were announced on 26 June 2008.
Volby do Správní rady 2008
Organizace


Volby do Správní rady 2008 se konaly v období 1.–21. června 2008. Členové komunity Wikimedia měli možnost zvolit jednoho kandidáta na jednoleté funkční období, které skončí v červnu 2009. Správní rada je nejvyšší řídicí orgán nadace Wikimedia Foundation, neziskové organizace podle části 501(c)(3) amerického daňového zákona, registrované v americkém státu Florida. Wikimedia Foundation spravuje mnoho různých projektů, např. Wikipedii či Commons.

Volby probíhaly na zabezpečených serverech Software in the Public Interest. Hlasování bylo tajné, přístup k hlasům mělo jen několik vybraných osob, které volby kontrolovaly a vyhodnocovaly. Hlasující své preference vyjádřili očíslováním kandidátů. Hlasy pak byly sečteny a vyhodnoceny pomocí Schulzeovy metody, ve které se u každého kandidáta hodnotí, jaká část hlasujících ho preferuje před všemi ostatními kandidáty.

Volební komise oznámila výsledky 26. června, na volné místo byl zvolen Ting Chen (Tching Čchen). Můžete si prohlédnout podrobné výsledky. Všechna data na této stránce se vztahují k 00:00 (půlnoci) časového pásma UTC.