Jump to content

Wikimedia Foundation elections/Board elections/2008/uk

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
The election ended 21 June 2008. No more votes will be accepted.
The results were announced on 26 June 2008.
Вибори ради 2008
Організація


Вибори 2008 року до Ради повірених відбуватимуться з 1 по 29 червня 2008 року. Спільнота проектів Вікімедіа зможе обрати одного кандидата до Ради повірених терміном на один рік, який закінчиться в червні 2009 року. Рада повірених — вищий орган фонду Вікімедіа, некомерційної 501(c)(3) організації, зареєстрованої в штаті Флорида, США. Фонд Вікімедіа керує багатьма проектами, в тому числі такими, як Вікіпедія і Вікісховище.

Вибори пройдуть на захищених серверах організації Software in the Public Interest. Голосування таємне, бачити голоси зможуть лише кілька посадовців, які здійснюватимуть нагляд за виборами. (Точна процедура голосування ще не затверджена.)

Всі часові мітки відносяться до 00:00 UTC.

Інформація для виборців[edit]

Вимоги[edit]

Ви можете голосувати з одного облікового запису, зареєстрованого в одному з проектів фонду Вікімедіа (ви можете проголосувати лише один раз, незалежно від того, скільки у вас облікових записів). Для допуску до голосування обліковий запис:

 • не має бути заблокованим, а також
 • не має бути ботом, а також
 • мав зробити щонайменше 600 редагувань до 1 березня 2008 року в своєму розділі (редагування в різних розділах не додаються), а також
 • мав зробити щонайменше 50 редагувань між 1 січня і 29 травня 2008 року в свому розділі.

Винятки. Наступні категорії виборців мають право проголосувати незалежно від того, чи задовольняють вони вищевказаним вимогам:

 • адміністратори серверів Вікімедіа з відповідним доступом (shell access);
 • співробітники фонду Вікімедіа, що отримують зарплатню, якщо вони почали працювати раніше 1 березня 2008 року;
 • теперішні й колишні члени Ради повірених.

Як голосувати[edit]

Якщо ви маєте право голосу:

 1. Прочитайте презентації кандидатів і вирішіть, кого ви підтримуєте.
 2. Перейдіть на сторінку «Special:Boardvote» того розділу, в якому ви маєте право голосу. Наприклад, якщо ви найбільш активні в розділі meta.wikimedia.org/, перейдіть на сторінку meta.wikimedia.org/wiki/Special:Boardvote.
 3. Дотримуйтесь інструкцій на ній.

Інформація для кандидатів[edit]

Відповідальність Ради повірених[edit]

У рамках своєї сфери відповідальності Рада повірених:

 • визначає місію, цілі, довгострокові плани і політику на вищому рівні Фонду Вікімедіа і його проектів;
 • обирає виконавчого директора (відповідального за щоденне функціонування Фонду) і оцінює результати його роботи;
 • забезпечує фінансову стійкість організації, визначаючи кількість незалежних джерел доходу;
 • інформує спільноту про стратегічну політику і діяльність Фонду;
 • здійснює нагляд за службовим персоналом в сфері банківських рахунків, бюджетування і виконання програм.
 • підтримує законну і етичну цілісність;
 • приймає на роботу нових членів Ради повірених і проводить їх початковий інструктаж.

Всередині Ради існують окремі посади з певними обов'язками (як то головуючий, відповідальний секретар або скарбник). Вони визначені Уставом Фонду і Рада щорічно призначає на ці посади людей зі свого складу.

В сферу відповідальності Ради повірених не входять:

 • втручання в щоденні операції Фонду, окрім непередбачених випадків;
 • розробка правил для окремих проектів;
 • вирішення суперечок всередині спільноти;
 • участь в специфічних областях регулярної організаційної діяльності.

Обов'язки члена Ради[edit]

Виконання обов'язків члена Ради повірених в невеликій організації, якою є Фонд Вікімедіа, що зіштовхується зі значними проблемами, може відняти багато часу. Ця посада добровільна і неоплачувана. Від членів Ради ніхто не очікує особистої фінансової підтримки Фонду. Проте вітається їх допомога в зборі коштів.

Очікується, що члени Ради особисто відвідають щонайменше 3–4 наради на рік, візьмуть участь у Вікіманії (нашій щорічній конференції), і відвідають інші заплановані онлайнові наради і голосування. Рада здійснює наради шляхом електронного листування, вікі-інтерфейсу і IRC. Окремі члени Ради іноді беруть участь в стратегічних нарадах з іншими організаціями і компаніями, повідомляючи результати іншим членам Ради і співробітникам Фонду.

Очікується також, що окремі члени Ради братимуть участь в організації різноманітної діяльності (збір коштів, Вікіманія чи аудиторська перевірка), а також допомагатимуть готувати правила, звіти та резолюції з цих питань.

В ідеалі, Рада повірених складається з членів з різним досвідом: стратегів і лідерів, багатолітніх співробітників некомерційних організацій з бухгалтерським і юридичним досвідом, експертів зі збору коштів та публічних фігур. Вона відображає культурне розмаїття, що існує в проектах Фонду. Вона серйозно ставиться до колективного управління і надихає співробітників на досягнення амбітних але реалістичних довгострокових цілей.

Роль члена Ради — не завжди найбільш надихаюча чи найбільш вдячна справа. Більша частина діяльності членів Ради проходить непоміченою; частина її суворо конфіденційна, частина — суто адміністративна. З іншого боку, вона надає унікальну можливість якось змінити одну з найбільш культурно значимих організацій на планеті.

Оскільки посада члена Ради пов'язана з певними обов'язками, кандидати, які займають зараз оплачувані посади в Фонді Вікімедіа, повинні звільнитися до того, як вони будуть призначенні членами Ради повірених — для запобігання потенційного конфлікту інтересів.

Вимоги до кандидатів[edit]

Щоб мати можливість балотуватися, кандидати мають:

 • зробити щонайменше 600 редагувань до 1 січня 2008 року одним зареєстрованим обліковим записом в одному мовному розділі (редагування в різних розділах не додаються), а також
 • зробити щонайменше 50 редагувань між 1 січня і 1 червня 2008 року в цьому розділі, а також
 • оприлюднити своє справжнє ім'я в презентації кандидата (оскільки особи членів Ради фігурують у відкритих документах, неможливо бути членом Ради анонімно чи під псевдонімом), а також
 • бути не молодшим 18 років і бути повнолітнім в країні проживання.
Виключення: діючі члени Ради повірених можуть балотуватися навіть, якщо вони не задовольняють вищевказаним вимогам.

Як висунути свою кандидатуру[edit]

Якщо ви можете балотуватися, то свою кандидатуру можна висунути наступним чином:

 1. Напишіть коротку програму (не довше 1200 символів), в котрій поясніть, що ви будете робити в разі обрання до Ради повірених, опишіть свої погляди і досвід, а також все, що вважаєте суттєвим. В програмі не можна розміщати посилання на списки підтримки чи будь-які інші сторінки з вашою передвиборною агітацією. Забороняється також об'єднуватися з іншими кандидатами.
 2. Розмістіть свою кандидатуру між 00:00, 08 травня 2008 (UTC) і 23:59, 22 травня 2008 (UTC). Після 22 травня дані не можуть бути змінені, за вийнятком незначних виправлень і перекладу. Всі доповнення, розміщені після кінцевого строку, будуть помічені тим часом, коли вони були відправлені. Ці доповнення будуть розміщені окремо від початкових даних і будуть надаватися виборцям лише у випадку перекладу на ті ж мови, що й початкові.
 3. Відправте копію посвідчення особи Кері Бассу (координатору добровольців) до 29 травня 2008. Один з членів виборчої комісії зв'яжеться з вами і пояснить, як це зробити, після того, як ви висунете свою кандидатуру.

Кандидати, що не задовольняють вищевказаним вимогам або не виконали вищевказані дії в відведений строк, будуть дискваліфіковані.

Організація[edit]

Строки[edit]

 • 01–31 травня 2008: початковий переклад; виборча комісія координує та стимулює переклади.
 • 08–22 травня 2008: висунення кандидатур.
 • 29 травня 2008: крайній термін для відсилання копії посвідчення особи (тих, хто запізнився і не надав всі документи буде дискваліфіковано).
 • 01–21 червня 2008: вибори.
 • 22–23 червня 2008: підрахунок голосів.
 • 26 червня 2008: публікація результатів.

Перекладачі[edit]

З метою забезпечення представництва частини спільноти, що бере участь у виборах, важливо перекласти повідомлення про вибори і програми кандидатів на якомога більшу кількість мов. Якщо ви можете допомогти з перекладом, перейдіть, будь ласка, на сторінку translation page.