Jump to content

Wikimedia Foundation elections/Board elections/2009/uk

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
Вибори закінчились 10 серпня 2009. Більше голоси прийматись не будуть.
Результати були оголошені 12 серпня 2009.
Вибори Ради 2009
Організація

Вибори 2009 року до Ради повірених "Фонду Вікімедіа" пройдуть з 27 липня по 10 серпня 2009 року. Спільнота учасників проектів Вікімедіа може обрати трьох кандидатів на дворічний термін, який закінчиться в 2011 році. Рада повірених - найвищий орган фонду Вікімедіа некомерційної 501(c)(3) організації, зареєстрованої в США. Фонд Вікімедіа керує багатьма проектами, в тому числі такими як Вікіпедія та Вікісховище.

Вибори пройдуть на захищених серверах організації Software in the Public Interest. Голосування є таємним, і голоси будуть видимі лише для кількох посадових осіб, що здійснюватимуть нагляд за виборами. Голоси віддаються із зазначенням порядку, в якому віддається перевага. Підрахунок голосів буде здійснюватися методом Шульце, для здійснення ранжування кандидатів, виходячи із кількості виборців, що надали перевагу одному кандидату, порівняно із іншим.

Виборча комісія має намір оголосити результати не пізніше 12 серпня. Всі вказівки часу на цій сторінці відносяться до 00:00 (опівночі) всесвітнього координованого часу.


Інформація для виборців

[edit]

Вимоги

[edit]

Ви можете голосувати з одного обліковому запису , зареєстрованого в одному із проектів фонду Вікімедіа (ви можете проголосувати тільки один раз, незалежно від того, скільки у вас облікових записів). Для допуску до голосування, обліковий запис

 • повинен не бути заблокований, а також
 • повинен не бути ботом, а також
 • повинно бути зроблено принаймні 600 редагувань до 1 червня 2009 року у своєму розділі (виправлення в різних розділах не сумуються, навіть якщо ваші облікові записи об'єднaнi у рамках єдиного облікового запису), а також
 • треба зробити принаймні 50 редагувань між 1 січня й 1 липня 2009 року у своєму розділі.

Винятки. Наступні категорії виборців мають право голосувати незалежно від того, чи задовольняють вони вищевказаним вимогам:

 • адміністратори серверів Вікімедіа з відповідним доступом (shell access);
 • співробітники фонду Вікімедіа, що одержують зарплату, якщо вони влаштувалися на роботу до 1 березня 2009 року;
 • нинішні й колишні члени Ради повірених.

Як голосувати

[edit]

Якщо ви маєте право голосу:

 1. Прочитайте представлення кандидатів і з'ясуйте, яких кандидатів ви підтримуєте.
 2. Перейдіть на сторінку "Specіal:Securepoll" того розділу, у якому ви маєте право голосу. Наприклад, якщо більшість ваших редагувань припадає на розділ meta.wikimedia.org/, перейдіть на сторінку meta.wikimedia.org/wiki/Special:Securepoll.
 3. Додержуйтеся інструкцій на цій сторінці.

Інформація для кандидатів

[edit]

Докладний опис обов'язків членів Ради можна знайти на сторінці Board Manual.

Обов'язки члена Ради повірених

[edit]

Виконання обов'язків члена Ради повірених у такій невеликій організації, як Фонд Вікімедіа, перед яким стоять великі завдання, може відняти багато часу. Ця посада добровільна й неоплачувана. Від членів Ради ніхто не очікує особистої фінансової підтримки Фонду, але в той же час вітається їхня допомога в зборі коштів. Очікується, що члени Ради будуть особисто присутні на 3-4 нарадах у рік, візьмуть участь у щорічній конференції Фонду Вікіманія й будуть брати участь у заздалегідь призначених онлайнових нарадах і голосуваннях. Рада організує наради за допомогою електронної пошти, вікі- інтерфейсу й IRC- каналу. Окремі члени Ради іноді беруть участь у стратегічних нарадах з іншими організаціями й компаніями, після чого повідомляють про результати іншим членам Ради й співробітникам Фонду.

Очікується також, що окремі члени Ради будуть брати участь в організації різноманітної діяльності (збір коштів, Вікіманія або аудиторська перевірка), а також допомагати готовити правила, звіти й резолюції щодо цієї діяльності.

Оскільки посада члена Ради пов'язана з певними обов'язками і щоб уникнути потенційного конфлікту інтересів кандидати, що займатимуть на той час оплачувані посади у Фонді Вікімедіа, повинні будуть звільнитися із цих посад до того. як вони будуть призначені членами Ради повірених.

Вимоги до кандидатів

[edit]

Щоб мати можливість балотуватися потрібно:

 • зробити принаймні 600 редагувань до 1 березня 2009 року одному зареєстрованим обліковим записом в одному розділі (виправлення в різних розділах не складаються, навіть якщо ваші облікові записи об'єднані в рамках єдиного облікового запису); а також
 • зробити принаймні 50 виправлень між 1 січня й 1 липня 2009 року в цьому розділі , а також
 • оприлюднити своє справжнє ім'я у програмі кандидата (оскільки особистості членів Ради фігурують у відкритих документах, неможливо бути членом Ради анонімно або під псевдонімом), а також
 • бути не молодше 18 років і бути повнолітнім у країні проживання.
Виключення: діючі члени Ради повірених можуть балотуватися, навіть якщо вони не задовольняють вищевказаним вимогам.

Як висунути свою кандидатуру

[edit]

Якщо ви можете балотуватися, то свою кандидатуру можна виставити в такий спосіб:

 1. Напишіть коротку програму (не довше 1200 символів), яка пояснить, що ви будете робити у випадку обрання в Раду повірених, опишіть свої погляди й досвід, а також усе, що здасться вам істотним. У програмі не можна розміщати посилання на списки підтримки або будь-які інші сторінки з вашою передвиборною агітацією. Забороняється також поєднуватися з іншими кандидатами.
 2. Розмістіть свою кандидатуру між 00:00 6-им липня 2009 року (UTC) і 23:59 27-им липня 2009 року (UTC). Після 27 липня дані не можуть бути змінені, за винятком дрібних виправлень і перекладу. Усі додатки, розміщені після остаточного строку, будуть позначені тим часом, коли вони були відправлені. Ці доповнення будуть розміщені окремо від первісних даних, і будуть представлені виборцям тільки в тому випадку, якщо їх переведуть на ті ж мови, що й первісні дані.
 3. Відправте копію посвідчення особи Кэри Бассу (координаторові добровольців) до 27 липня 2009 року. Один зі членів виборчої комісії зв'яжеться з вами й пояснить, як це можна зробити, після того, як ви виставите свою кандидатуру.

Кандидати, що не задовольняють вищевказаним вимогам, що й не зробили вище зазначене у вище зазначений термін, будуть дискваліфіковані.

Організація заходу

[edit]

Терміни

[edit]
 • 1-30 червня 2009: початковий переклад, виборча комісія координує й стимулює переклади.
 • 6-27 липня 2009: висування кандидатур.
 • 27 липня 2009: останній день для посилання копії посвідчення особи (кандидати, які не надіслали посвідчення або надіслали його після 27 липня 2009 будуть дискваліфіковані).
 • 28 липня - 10 серпня 2009: вибори.
 • 10-12 серпня 2009: підрахунок голосів.
 • 12 серпня 2009: публікація результатів.

Перекладачам

[edit]

З метою забезпечення участі у виборах показної частини співтовариства Вікімедія, важливо перекласти оголошення про вибори й програми кандидатів на як можна більшу кількість мов. Якщо ви можете допомогти з перекладом, перейдіть на сторінку перекладів.