Jump to content

Wikimedia Foundation elections/Board elections/2015/uk

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
This page is a translated version of the page Wikimedia Foundation elections/Board elections/2015 and the translation is 100% complete.
Info The election ended 31 травня 2015. No more votes will be accepted.
The results were announced on 5 червня 2015. Please consider submitting any feedback regarding the 2015 election on the election's post mortem page.

17-31 травня 2015 будуть проходити вибори Ради повірених 2015. Члени спільноти Вікімедіа матимуть змогу обрати трьох кандидатів на дворічний термін, яких закінчиться в 2017. Рада повірених є найвищим органом влади в Фонді Вікімедіа, який є неприбутковою організацією зареєстрованою в США. Фонд Вікімедіа керує та підтримує багато різних проектів, таких як Вікіпедія або Commons.

Виборча комісія оголосить результати не пізніше 5 червня 2015. Будуть доступні деталізовані результати.

Інформація для виборців

Вимоги

Дописувачі

Ви можете голосувати з будь-якого вашого власного облікового запису у вікі Вікімедіа. Можна голосувати лише раз, без огляду на те, скільки облікових записів у вас є. Щоб можна було голосувати, ваш обліковий запис:

 • не може бути заблокований більш ніж в одному проєкті;
 • and have made at least 300 edits before 15 April 2015 across Wikimedia wikis (edits on several wikis can be combined if your accounts are unified into a global account);
 • and have made at least 20 edits between 15 October 2014 and 15 April 2015.

Для швидкої перевірки можливості базового учасника спільноти взяти участь у голосуванні можна використати функцію AccountEligibility.

Розробники

Розробникам можна голосувати, якщо вони:

 • Є адміністраторами серверів Вікімедіа з кореневим доступом;
 • Or have commit access and have made at least one merged commits in git to Wikimedia Foundation utilized repos between 15 October 2014 and 15 April 2015.
Співробітники та підрядники Фонду Вікімедіа

Current Wikimedia Foundation staff and contractors qualify to vote if they have been employed by the Foundation as of 15 April 2015.

Члени Ради повірених, Консультативної ради та комітету FDC Фонду Вікімедіа

Чинні та колишні члени Ради повірених, Консультативної ради та Комітету з розподілу коштів Фонду Вікімедіа допускаються до голосування.

Інформація для номінаторів

Рада прагне якомога більшої різноманітності кандидатів та знає, що громада скоріш за все сама знає хто підійде найкраще. Чи знаєте ви когось, хто на вашу думку був би гарним кандидатом у члени Ради повірених? Якщо так, то ви можете номінувати його на цю посаду!

Як номінувати когось іншого

Якщо ви вважаєте що якась людина підходить на роль кандидата, ви можете попросити виборчу комісію зв'язатися з нею, надати інформацію про посаду та запросити її виставити свою кандидатуру або задати питання. Якщо ви хочете це зробити, то ви маєте написати листа на board-nominations@lists.wikimedia.org вказавши:

 1. Ім'я користувача, якого ви хочете номінувати
 2. Посада (посади), на які ви хочете цю людину номінувати
 3. Чи ви згодні щоб ваше справжнє ім'я або ім'я користувача було вказано як той, хто номінував?
 4. Короткий опис причин, чому ця людина підходить на цю посаду і що вона може запропонувати спільноті.

Що відбудеться далі

Після отримання запиту на номінацію, члени виборчої комісії або їхні помічники зв'яжуться з номінованою особою щоб розповісти про посаду та вимоги до неї та переконатися, що ця особа зацікавлена в участі у виборах. Якщо особа зацікавлена, то їй будуть надані інструкції щодо того як висунути свою кандидатуру та, як завжди, ця особа матиме змогу задати питання про вибори чи про посаду.

Інформація для кандидатів

Вибір нових членів Ради повірених повинен відповідати обов'язку сумлінності для членів ради Фонду Вікімедіа. Рада має діяти розважливо, сумлінно і поінформовано із дбайливістю, яку зазвичай розсудлива людина могла б використовувати в аналогічних обставинах. Цей обов'язок сумлінності, наприклад, стосується ретельного відбору кваліфікованих працівників для роботи в Раді, які б не зганьбили цього поважного органу.

Тим, хто висуває свою кандидатуру, наполегливо рекомендується спершу прочитати довідника Ради Фонду Вікімедіа.

Обов'язки і відповідальність члена Ради

Довірча рада відповідальна за нагляд за діяльністю Фонду Вікімедіа. Гарні члени Ради допомагають доброму управлінню виконавчим директором та персоналом. Вони самі не займаються управлінням організацією та не втручаються у її щоденну діяльність. Наглядова роль Ради включає прийняття рішень, моніторинг та лідерство.

Їх відповідальність включає:

 • Прийняття рішень щодо бачення, стратегії, цілей та політик високого рівня для організації;
 • моніторинг діяльності Фонду Вікімедіа, його ризиків, фінансів та комплаєнсу;
 • Надання порад виконавчому директору та керівному персоналу, з урахування знань та досвіду членів Ради; та
 • повідомлення та поширення цілей Фонду Вікімедіа спільноті Вікімедіа та загалу.

Члени Ради повинні підтримувати юридичну та етичну цілісність організації, наймати та орієнтувати нових членів Ради та створювати різноманітність у Раді.

Дізнайтеся більше про роль Ради повірених з |довідника Ради Фонду Вікімедіа.

Вимоги до кандидата

Щоб мати змогу балотуватись кандидат повинен мати бажання та можливість виконувати обов'язки члена Ради, включаючи виділення більшого часу та енергії, необхідних для проведення належних розслідування у відповідних питаннях; приймати чесні і обґрунтовані рішення; регулярно відвідувати збори Ради. Вимоги до кандидатів такі самі як і до виборців (див. вимоги до виборців) з наступними додатковими вимогами:

 • Ви не повинні бути судимі за серйозний злочин або за злочин оснований на нечесності або обмані;
 • Ви не повинні бути усунуті з посади в неприбутковій організації чи іншій компанії за бездіяльність або неправомірність дій;
 • На момент номінації та виборів ви не маєте бути забанені або заблоковані в якому-небудь проекті Вікімедіа на період більше 30 днів;
 • Ви маєте публічно оголосити ваше справжнє ім'я в заяві на номінацію (бо особистості членів Ради є надбанням громадськості, заборонено займати посаду в Раді повірених анонімно або під псевдонімом);
 • Бути віком не менше 18-ти років та бути повнолітнім в вашій країні;
 • Надіслати свої особисті дані в Фонд Вікімедіа (див. нижче)

Як висунути вашу кандидатуру

Якщо ви підпадаєте під критерії, можете подати вашу кандидатуру наступним чином:

 1. Напишіть коротке резюме (не більше 1200 знаків, не рахуючи пробіли) з програмою вашої діяльності на посаді члена Ради повірених, вашими ідеями і досвідом, а також іншою доречною інформацією. Не старайтесь долучити до вашого резюме список рекомендацій або інші долучені сторінки, також ви не можете номінуватись в виборчому блоці з іншими кандидатами.
 2. Подайте ваше резюме між 00:00 20 квітня 2015 (UTC) і 23:59 5 травня 2015 (UTC). Ви зможете вносити зміни в вашу заявку тільки після 3-денного терміну з часу її подачі, аж до 5 травня, окрім дуже незначних виправлень (наприклад, орфографії) чи перекладів. Будь-які доповнення або зміни до тексту, подані після цього терміну, будуть позначені часовими мітками і представлені окремо від оригінальної заявки, і будуть представлені виборцям, лише якщо вони будуть перекладені на всі ті мови, що й оригінальне резюме. Ви повинні розуміти, що заздалегідь подана заявка дає час для перекладу на більше мов, і що заявки, подані незадовго до або безпосередньо перед завершенням прийому заяв, не будуть перекладені на багато мов.
  Будь ласка, зверніть увагу: Щоб виборці знайомилися з кандидатами швидко, заявки будуть скеровані професійним перекладачам протягом 48 годин після подання. У той час як перші переклади почнуть повертатись протягом 24 годин, заявки для наступної подачі будуть групуватись разом, і це може зайняти більше часу.
 3. Надайте документи, що засвідчують особу, до Фонду Вікімедіа до 23:59 5 травня (UTC). З вами приватно зв'яжуться члени виборчої комісії і повідомлять чи задовольняєте ви вимогам.

Кандидати, які не відповідатимуть вимогам вказаним вище або не встигнуть надіслати все необхідне, будуть дискваліфіковані.

Надсилання підтвердження особи Фонду Вікімедіа

Кандидати на цю посаду мають надіслати підтвердження особи та повноліття. Це можна зробити такими способами:

 • Копія чи скан водійського посвідчення
 • Копія чи скан паспорта
 • Копія чи скан іншого офіційного документа, який підтверджує реальне ім'я та вік

Це можна надіслати Фонду Вікімедіа такими способами:

 • надіслати листа на secure-info(_AT_)wikimedia.org
 • надіслати факс на +1 (415) 882-0495 (якщо ви збираєтесь це зробити, то будь ласка попередьте secure-info(_AT_)wikimedia.org про те що ви надішлете факс)
 • надіслати листа на:
Wikimedia Foundation Inc.
ATTN: JAMES ALEXANDER
149 New Montgomery Street, 6th Floor
San Francisco, CA 94106
USA
 • Зверніть увагу, що листи звичайною поштою не рекомендуються. Ви не зможете номінуватись якщо ваш лист не прийде в Фонд Вікімедіа до 23:59 UTC 5 травня 2015.

Організація

Розклад

 • 5 травня: останній день висування кандидатур та підтвердження особи
 • 5–16 травня: Питання та обговорення між кандидатами та спільнотою
 • 17–31 травня : голосування
 • 1–5 червня: підрахунок голосів
 • 5 червня: оголошення результатів