Ключові питання Вікімедіа, листопад 2012

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
This page is a translated version of the page Wikimedia Highlights, November 2012 and the translation is 90% complete.
Outdated translations are marked like this.

Ключові питання зі Звіту Фонду Вікімедіа та Звіту розвитку Вікімедіа за листопад 2012 року, з вибіркою інших важливих подій руху Вікімедіа

Важливі події Фундації Вікімедіа

Новий HTML5 відео програвач

Впроваджено новий відео плеєр на Вікіпедіа та сестринських сайтах, що дозволить донести безкоштовне навчальне відео до більшості людей, на більшій кількості приладів, на більшій кількості мов. Програвач є тим самим HTML5 програвачем використовуваним в Kaltura open-source відео платформах. Його нові можливості включають додаткові можливості субтитрів, підтримка royalty-free WebM відео формату та сервер орієнтованого перекодування, тт. можливості перетворення з одного відео формату в іньший, з метою доставки відповідного відео потоку корестувачу в залежності від його пропускної спроможності та розміру плеєра.

Тестування зручності користування нового інтерфейсу перекладу на Бангалор DevCamp 2012

Зустріч розробників та мовний саміт в Індії

9-11 листопада, Фонд Вікімедія провела зустріч розробників в Бангалоре, Індія. Engineering DevCamp зосереджений на підтримці мов, розробці для мобільних пристроїв, відносини користувачів та дизайн користувальницького досвіду (UI / UX). Більше ніж 85 розробників, UX/UI дизайнерів, Вікімідійцій та перекладачів взяли участь у заході. Йому передував мовний саміт з відкритим кодом, що був організований Фондом разом з Red Hat в Пуне, Індія.

Запуск збору коштів

Щорічний дев'ятий онлайн збір коштів Фонду офіційно запущений 27 листопада 2012 року та і підняв рекордні 2,3 млн. дол США протягом одного дня: на 59% більше, ніж найкращий день у 2011 році. Докладніше дивіться Сторінку збору коштів для порівняння перегляду цього року з попереднім. Дизайн банера покращився у порівнянні з минулорічним "Заклик Джиммі" ([1]) до варіацій на новий "Банер Фактів" ([2], [3], та [4]) який є більш орієнтований у бік інформування користувачів про Фонд Вікімедіа.

Через дуже успішний старт, було прийнято рішення, щоб показати банери тільки в наступних п'яти англомовних країнах по 31 грудня: США, Канада, Великобританія, Австралія і Нова Зеландія (в додаток до банерів для галузі залучення коштів). Збір коштів буде перезапущений в усіх згаданих країнах восени 2013, з покращеним перекладом.

Пропозиції нового логотипу для Вікіподорж

Бета запуск Вікіподорож

Вікіподорож, проект по створенню вільних путівників світом які будьхто може правити, стартував на серверах Фонду Вікімедії 10 листопада, вміст тексту перенесення та рахунки з старих серверів управляються Асоціацією Вікіподорожі. Спільнота працює над переглядом та перенесенням медіа файлів, тому доти сайт працюватиме як "бета" та до завершення інших справ.

Дані та Тенденції

Загалом унікальних відвідувань за Жовтень:

488 0,4 млн. (+2.84% у порівнянні з Вереснем; +2.46% у порівнянні з минулим роком)
(comScore дані для усіх проектів Фонду Вікімедіа; comScore випустить листопадові дані пізніше в грудні)

Сторінка запитів за Листопад:

20.3 млрд (+2.7% у порівнянні з Жовтнем; +16.8% у порівнянні з минулим роком)
(дані журналу сервера, усі проекти Фонду Вікімедіа включаючи мобільний доступ)

Активних зареєстрованих редакторів за жовтень 2012 року (>= 5 основних редагувань/місяць, без врахування ботів):

79,964 (-2.73% у порівнянні з Вереснем / +0.59% у порівнянні з минулим роком)
(База даних, усі проекти Фонду Вікімедіа. Примітка: Ми нещодавно уточнити цей покажчик, щоб врахувати рахунки Загал Вікімедіа та діяльності поміж більшості проектів.)

Картка звіту (обєднання різних статистичних даних та прогнозів проекту WMF) за Жовтень 2012 року:

http://reportcard.wmflabs.org/

(Визначення)

Фінанси

Дані початку року Фонду Вікімедія, реальні доходи і витрати проти планованих за станом на 31 жовтня 2012
Дані початку року Фонду Вікімедія, Витрати по Функціям станом на 31 жовтня 2012

(Фінансова інформація доступна тільки станом на жовтні 2012 року на момент підготовки цієї доповіді.)

Всі дані, представлені станом Місяць на день і Рік на день 31 жовтня 2012 року.

Доходи $5,358,084
Кошти:
Група розвитку $4,258,755
Група збору коштів $816,319
Загальна груп розробки $1,804,417
Група управління $278,363
Права/Пропаганда Спільноти/Група Відносин $976,506
Фінанси/HR/Адмін Група $1,793,482
Загальні витрати $9,927,842
Загальний залишок/(втрати) ($4,569,758)

* Виручка за жовтень місяць складає $ 1.24MM проти плану в розмірі $ 0,85, приблизно $ 396K або 47% в порівнянні з планом.

  • Рік до дати дохід становить $ 5.36MM проти плану в розмірі $ 5.21MM, приблизно $ 151K або 3% в порівнянні з планом.
  • Витрати на жовтень місяць складає $ 2.53MM проти плану в розмірі $ 2.84MM, приблизно $ 305K або 11% відповідно до плану, в першу чергу за рахунок зниження витрат на персонал, інтернет-хостингу витрати, витрати на відрядження, капітальні витрати, так і зовні послуги контрактом частково компенсовано зростанням судові витрати та операційні гранти.
  • Рік до дати витрат становить $ 9.93MM проти плану в розмірі $ 11.52MM, приблизно $ 1.59MM або 14% відповідно до плану, в основному через витрати на персонал, інтернет-хостингу, відрядні видатки, капітальні видатки, гранти і нагороди, і за послуги контрактом частково компенсувати більш високі судові витрати і нагород і грантів.
  • Грошові кошти становить $ 20.76MM, як 31 жовтня 2012 року, становить приблизно 5,92 місячних витрат.
Відео щомісяця Вікімеді Фонд метрика та діяльністі засідання з покриттям місяця Листопада (6 грудня 2012 року)

Інші важливі події

Переможець за кращу фотографію в змаганні Día de Muertos estilo Wiki

"День Померлих" фото змагання

День Мертвих (Día de Muertos) є щорічне святкування в Мексиці, де люди збираються, щоб молитися і згадати друзів і членів сім'ї, які померли. Багато аспектів цього найважливішого свята відсутні на Вікімедіа Common. Бібліотека кампусу ITESM-Campus Ciudad de México профінансувала в місяць довжиною змагання фотографів названий "День Померлих, Вікі Стиль (Día de Muertos estilo Wiki)". Схожий до Рух Кохання Вікі, був відкритий період подачі заявок в один місяць (з 5 жовтня до 5 листопада 2012 року), залучивши більш ніж 400 завантажень світлин.

Бот з'єднує 250000 біографій в бібліографічні записи

VIAFbot є бот Англійської Вікіпедії котрий пов'язує біографічні статті до відповідних офіційних записів у "Віртуальному Міжнародному Нормативному Файлі" (VIAF, який обслуговує OCLC, Онлайн Комп'ютерний Бібліотечний Центр в США). Офіційні записи використовуються у бібліотечних каталогах, щоб відрізнити авторів з однаковими іменами, та різні однойменні колекції одного автора. У листопаді, VIAFbot завершили понад 250,000 статтей. Було перевірено назву кожної сторінки та, якщо присутні, існуючі "особисті дані" і інформаційний куток, щоб розпізнати відповідний VIAF ID. Також, бот порівнював існуючі "Normdaten" посилань офіційних записів, які є часто на німецькій Вікіпедія, та різницю записів між обома Вікіпедіями.

Підписання співпраці Semanticpedia

"Semanticpedia" співпраця з Французьким правлінням та дослідницьким інститутом

Голова Французької Вікіпедії підписав співробітництво з Французьким Міністерством Культури та Комунікації і Національним Інститутом Досліджень у галузі Компютерології та Контролю (INRIA) запускаючи проект Semanticpedia. Проект виріс з Французької версії DBpedia та включає дослідження і розробка у галузі видобутоку структурованих (семантика) даних з Франкомовної Вікіпедії та сестринських проектів.

Одночасний "редагуватлон" з двох континентів

Вікімедіа Мексика та Вікімедіа Іспанія організували перший марафон виправлення між двома іспаномовними карїнами, де вікіпедійці співпрацювали через океан над темами, які мають важливе значення для Іспанії та Мексики.