Jump to content

Wikimedia LGBT/Wikimania 2013

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
This page is a translated version of the page Wikimedia LGBT+/Wikimania 2013 and the translation is 97% complete.
Outdated translations are marked like this.

Štai vieši Wikimania 2013 dalyvių užrašai - siuntėjai turėtų gerbti privatumą pašalindami tikslius vardus, nebent buvo gautas tikslus leidimas to nedaryti.

Varnent užrašai

Sveikinimai!

Aš norėjau pasidalinti trumpu atnaujinimu iš Wikimania, kol to neužmiršau. Man pasisekė, kad galėjau dalyvauti keliuose diskusijose apie LGBT Wikimedian / Wikipedian tipus ir norėjau pasidalinti kuo daugiau jų, gerbdamas asmenų privatumą. Aš tikiuosi, kad kiti, kurie dalyvavo, taip pat prisidės su užrašais ir mintimis.

Tai ilgas formatas - gali būti lengviau skaityti viki versiją. Tačiau, aš suprantu, kad ne visi norės atsakyti viki - todėl verta tuo dalintis ir čia. Jei norite - komentuokite ten, bet prisiminkite, kad tai YRA VIEŠA, bet šis sąrašas nėra viešas ir yra mažesnė grupė.

Susitikimai

Vyko 4-as kasmetinis LGBT Wikimania Susitikimas - dalyvavo daugiau nei tuzinas asmenų - įskaitant 4-5 rėmėjus. Kaip ir įprasta mes neklausėme dalyvių vardų, bet jei asmuo dalyvavo ir to nori, jie gali prisidėti. Galite saugiai dalintis su kitais, kad dalyvavote ir apibendrinti.

Dalyvavę Wikimaniacs pasidalino istorijomis apie patirtį viki, daromomis veiklomis ir aš priverčiau visus žiovauti su naujienomis apie veiklą, susijusia su Wikimedia LGBT. Kai kurie dalyviai, kurie dar nebuvo sąraše, teigė, kad prie jo prisijungs per arba po Wikimania.

Vikimedija LGBT

Dėl to, Lane pasiūlė grupei pateikti paraišką dėl vartotojų grupės statuso kaip LGBT Wikimedians Vartotojų Grupei. Aš manau, kad tai yra logiškas žingsnis - tai leidžia grupei vėliau tapti tematine org., identifikuojant save kaip Wikimedia LGBT.[varnent 1] Kviečiu norinčius prisidėti. Lane pasisiūlė padėti su šiuo procesu ir Ryšių komitetas (AffCom) jau paskyrė vieną (Tanvir) iš dviejų ryšininkų (kitas yra priskiriamas kai grupė aktyviai pateikia paraišką - pirmasis stebi galimus pareiškėjus). Be to, kad būtume oficialiai pripažinti Vikimedijos Fondo, buvimas vartotojų grupe taip pat suteikia lengvesnę prieigą prie prekių ženklų ir finansinės paramos iš Vikimedijos Fondo. Aš pasisiūliau padėti, bet nevadovausiu jokioms pradinėms pastangoms.[varnent 2] Žinau, kad kiti pasiūlė padėti tampant lyderiais ir tikiuosi, kad galima suformuoti pradinę lyderių komandą el. paštu. Grupė jau atitinka reikalavimus ir norėčiau, kad asmenys atsakytų su savo pastebėjimais.

 • Thank you so much for the notes, Varnent. I am not sure if I should be inserting a comment here, or responding elsewhere, but I wanted to provide a link for user group information. Perhaps we should insert a row under "User groups in discussion"? What is the latest on naming conventions? Is there a reason to go with "LGBT+ Wikimedians User Group" instead of just "Wikimedia LGBT+"? (Feel free to move this discussion to the Wikimedia LGBT+ discussion page, if necessary. --Another Believer (talk) 15:36, 13 August 2013 (UTC)[reply]
I think you are fine to comment here - seems reasonable. Basically the naming conventions for the user groups would suggest we use "LGBT+ Wikimedians User Group" until the group is ready to become a Thematic Organization. The "Wikimedia XYZ" format is reserved for legal entities like thematic organizations and chapters - they are generally not permitted for user groups. That said, I think it is clear that Wikimedia LGBT+ is the eventual name the group will be seeking. It is also the "short hand" name of the group that folks will continue to use, even when our technical name is different. That make sense? --Varnent (talk)(COI) 19:58, 13 August 2013 (UTC)[reply]

Privatumas

Žmonės iš tautinių bendruomenių kur privatumas yra itin svarbus pasiūlė modelį, kurį grupė gali naudoti, kad būtų užtikrintas šios grupės dalyvių privatumas. Nariai galės pasirinkti kiek informacijos jie nori dalintis.[varnent 3]Bus išrinktas Privatumo Pareigūnas[varnent 4], apsvarstant kandidato gyvenamosios vietos įstatymus, jis tvarkys ne internetinius anoniminių narių įrašus, kurie bus susieti su atsitiktinai priskirtu Vartotojo # formato ID, skirtu bendravimui ar grupės dokumentacijai.[varnent 5] Tai buvo kolekciją pasiūlymų ir juos galima keisti. Be to tikriausiai ateityje privatumo politika skirta Vikimedijos projektams turės galimybę pašalinti IP adresus kai viki yra redaguojama anonimiškai. Sujungus tai su privatumo svarstymais laiškų sąraše esu įsitikinęs, kad einame teisingu keliu saugodami savo grupės narių privatumą ir tapatybę. Tai yra itin svarbi tema ir aš kviečiu teikti konstruktyvius įnašus.

It Gets Better pateikimas

Idėja dėl kurios aš labai džiaugiuosi - narių vaizdo įrašų siuntimas naudojant „It Gets Better“ formatą paskirtiems savanoriams, kurie juos sujungs į skirtingus leidimus, tikimasi keliomis kalbomis. Informacija apie tai bus pateikta netrukus šiame sąraše.

I suggest WMF makes a video like this video Amir (talk) 07:02, 26 August 2013 (UTC)[reply]

Vikimedijos įvairovės konferencija

Taip pat vyko diskusiją kaip išsiųsti atstovą (idealiai delegaciją) į artėjančią Wikimedijos Įvairovės Konferenciją. Aš manau, kad tai yra puiki idėja.

Atskira vieša / privati viki Vikimedijai LGBT

Ne JAV ir Europos gyventojai iškėlė idėją, kad Meta gali būti ne pats geriausias puslapis ateitis viki veikloms. Kai grupė gaus vartotojų grupės statusą bus įmanoma prašyti atskiros viešos ir privačios viki. Ar tai būtų svarbu grupei?

I agree with the concern - which is why initially I felt Meta was the best place. However, I was surprised at the number of Wikimania participants that do not visit Meta either. I am curious if a separate wiki would be harder, or if the challenge basically balances out with some folks feeling more comfortable using it knowing it's a separate site. We are also sprawling a bit on Meta - so the subpages may become easier to manage on a separate wiki. --Varnent (talk)(COI) 19:58, 13 August 2013 (UTC)[reply]

Logotipas

Kai pirmąkart pasiūliau logotipą grupei dar nevyko aktyvi prekės ženklo diskusija, bent jau mano žiniomis. Nuo tada diskusija pasistūmėjo ir, mano nuomone, yra aiškiau, kas pakenks ir kas nepakenks įvairiems Vikipedijos and Vikimedijos prekės ženklams. Dėl to aš pašalinu savo pirmąjį pasiūlymą ir atnaujinu savo naują pasiūlymą dėl grupės logotipo
Siūloma Vikimedijos LGBT logotipo ikona Siūlomas LGBT Wikimedians Vartotojų Grupės logotipas

Pasiūlymai, alternatyvos ir t.t. yra, kaip visada, laukiamos.

The pink triangle revision is now the old version - and should be propogating across wikis to the newer version (purge and refreshing cache helps speed that up on your own browser for interested folks). Since the old revision arguably represents a trademark violation - I felt it was best to just replace it altogether rather than keep it for historical purposes (as is generally done with logos).

Priekabiavimo taisyklės

Vyko diskusija apie galimybes dėl visos Vikimedijos politikos priekabiavimo atžvilgiu. Buvo rekomenduota diskusiją perkelti į vikį ir į sąrašą.

Wikimania 2014 idėjos

Galiausiai dėl to, kad kitų metų „Wikimania“ vyks viename iš LGBT svarbių miestų - Londone - buvo pasiūlyta išplėsti mūsų siūlymus Wikimania 2014. Tarp šių pasiūlymų:

 • Vietiniai komandos nariai išreiškė pasiryžimą padėti organizuoti „Atsivėrimo Vakarėlį“ („Coming Out Party“) skirta Wikimedia LGBT - galimai kaip lėšų rinkimų akciją skirta ateities stipendijoms, kurios bus skirtos Wikimedians dalyvauti Wikimania - kviečiami visi Wikimania dalyviai ir rėmėjai
 • Penktas Kasmetinis LGBT Wikimania Susitikimas, kaip daugiau istorijų dalinimosi, o ne veiklomis pagrįstas susitikimas - visi LGBT Wikimania dalyviai ir rėmėjai yra laukiami
 • Susitikimas diskusijoms apie LGBT veiklas Vikipedijoje ir Vikimedijos projektuose, įskaitant Wikimedia LGBT
 • Galimai lyderių susitikimas Wikimedia LGBT, nepaisant tada susidariusios organizacijos formos

Skatinu visus siųsti kitas idėjas laiškų sąraše arba viki

Pateikė:

Nuolankiai pateikė,
--Varnent (talk)(COI) 07:56, 13 August 2013 (UTC)[reply]

Varnent's Išnašos

 1. Tiems, kuriems įdomu - skirtumas yra tai, kad vartotojų grupė yra itin neformali ir jai reikia tik 3-4 aktyvių narių. Tematinei organizacijai reikia formalių taisyklių ir bent 20 aktyvių narių, kelių aktyvių projektų ir galimybės sukurti legalią pelno nesiekiančią organizaciją (labdarą arba NVO). Taip pat žiūrėkite: Reikalavimai ateities vartotojų grupėms ir Reikalavimai ateities tematinėms organizacijoms
 2. Kaip AffCom narys, aš manau, kad mano interesai negali būti suderinami ir tai man neleistų etiškai balsuoti ir dalyvauti AffCom veikloje, susijusia su mano grupių paraiškomis. Tai įprastai neuždraudžia AffCom nariams dalyvauti vartotojų grupėje ar paraiškoje, jei jie yra tos grupės nariai. To dar nebuvo su tematine organizacija, bet nėra priežasčių kodėl atsirastų skirtumų. Ankščiau nekilo jokių problemų, todėl galima teigti, kad tai yra efektyvu. Tačiau, šiuo konkrečiu atveju, aš renkuosi nebūti pagrindiniu org. kontaktiniu asmeniu ar lyderiu paraiškos proceso metu. Bet aš ruošiuosi būti aktyviu savanoriu, rėmėju ir patarėju. Ką lyderiai ir grupė darys yra jų rankose.  :)
 3. Siūlomas galimybės:
  • Vartotojo vardas ir tikras vardas
  • Vartotojo vardas
  • Tikras Vardas
  • Anonimas
 4. Aš siūlau, kad šis asmuo galėtų užimti ir kitas pareigūno pareigas, jei jie to to nori, aš manau, kad šios pareigos bus daugiau paremtos pasitikėjimu ir nereikalaus daug darbo ir tikiu, kad patikimas asmuo gali būti geras kandidatas užimti kitoms pareigoms, žinoma, jei tam turi laiko.
 5. Keli pasiūlymai privedė prie idėjos, kad reikėtų turėti šifruotą atsarginę kopiją, kuri būti prieinama reguliariai ne internete dar vienam individui ir/arba šifruotą atsarginę kopiją laikyti saugiame Vikimedijos Fondo serveryje, bendradarbiaujant su Vikimedijos Operacijomis. Tai neturėtų būti bendrinama išoriniame serveryje ar tokiose paslaugose kaip Dropbox ar CrashPlan - kurie yra galimai prieinami nenorimoms vyriausybėms.

LGBT and Wikivoyage

So bad that I missed it... Sorry again...

I would like to join the user group. Although I am busy with the Wikivoyage project and suffer from lack of time. As being openly gay I am interested in gay travel information. This topic is a part of Wikivoyage (I once wrote a small article about gay travel in Cambodia on de: ). Unfortunately I forgot to place this idea to the list of inter project work on my presentation at Wikimania.

So maybe the user group and Wikivoyage can work together on:

 • Gay travel as travel topic
 • Working on rules how to place LGBT information in articles
 • Just add gay bars or whatever to the articles

I think the guidelines about gay travel will be different in each language version of Wikivoyage. So everybody can take a look to his language version and offer help and take part, if he is interested.

Just an idea. What do you think? -- DerFussi 13:33, 15 August 2013 (UTC)[reply]