Вікімедіа Україна

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
Jump to navigation Jump to search
This page is a translated version of the page Wikimedia Ukraine and the translation is 91% complete.
Outdated translations are marked like this.
Wikimedia Ukraine
LocationFlag of Ukraine.svg Ukraine
Affiliate codeWMUA
Country codeUA
Founding dateJuly 13, 2009
Approval dateJuly 3, 2009
Main office01001, Kyiv, Borys Hrinchenko St. 9, office 20
Membership70
Staff5
Official language(s)Ukrainian
ChairIlya Korniyko
Key peopleBohdan Melnychuk (secretary)
Mykola Kozlenko (treasurer)
Incorporation paperStatute
Budget$118,085 (2021)
AffiliationsWikimedia Central and Eastern Europe
Phone number+380 67 343 74 34
Websitehttps://ua.wikimedia.org/
E-mail addresswm-ua(_AT_)wikimedia.org (general)
board(_AT_)wikimedia.org.ua
Mailing listwikimediaua(_AT_)lists.wikimedia.org
TwitterWikimedia Ukraine
FacebookWikimedia Ukraine
InstagramWikimedia Ukraine
CoordinatesCoordinates: 50.4489°, 30.5204°
Вікімедіа Україна — це регіональне відділення Фонду Вікімедіа в Україні, яке було створене 31 травня 2009 року. Цього дня відбулися установчі збори нової організації, яка отримала назву «Вікімедіа Україна». Тоді ж був обраний перший склад Правління.

А 3 липня 2009 року організація отримала визнання «Фонду Вікімедіа» як його регіональне відділення.

13 липня 2009 «Вікімедіа Україна» зареєстрована як юридична особа і отримала свідоцтво про реєстрацію у Міністерстві юстиції України.

Діяльність

Сфера діяльності організації Вікімедіа Україна поділена на чотири основних напрямки:

 • Збагачення контенту включає проєкти метою яких є додавання нової інформації до Вікіпедії і сестринських проєктів, такі як конкурси статей (наприклад Європейська весна, Жінки у STEM) або конкурси фотографій (наприклад Вікі Любить Землю, Вікі Любить Пам'ятки, Конкурс наукових фотографій), які щороку збагачують Українську Вікіпедію тисячами нових статей, а Вікісховище тисячами нових фотографій. Також сюди входить співпраця із інституціями БоГеМА (бібліотеки, галереї, музеї, архіви). Вікімедіа Україна займається організацією міжнародної частини конкурсу Вікі Любить Землю.
 • Підвищення участі націлене на те, щоб до Вікіпедії і пов'язаних проєктів приходило більше людей. Найбільшим проєктом у цьому напрямі є Освітня програма, яка залучає студентів та школярів до редагування. Іншим великим проєктом є щорічний Вікімарафон, під час якого всіх українців запрошують зробити внесок до Української Вікіпедії, чи то прийшовши на один з численних віківишколів, які відбуваються по всій Україні, чи то зробивши це онлайн.
 • Підтримка та розвиток спільноти є напрямом який фокусується на тому, щоб зробити спільноту українських вікіпедистів більш об'єднаною і навченою. Вікімедіа Україна організовує багато зустрічей для членів спільноти, найбільш значущою з яких є щорічна Вікіконференція, під час якої понад 60 вікіпедистів з усієї країни та із закордону збираються разом щоб обговорити поточні питання, поділитися досвідом і навичками, дізнатись більше про вікіпроєкти та щоб познайомитись один із одним. Іншими зустрічами є щорічні Загальні Збори організації, нерегулярні тренінги для волонтерів (уроки з редагування для новачків, тренінги для тренерів, технічні тренінги, стратегічні сесії, тренінги із урядування). Організація надає вікіпедистам стипендії на відвідування міжнародних вікімедійних заходів (таких як Вікіманія, CEE Meeting або Вікіхакатон) та відшкодовує витрати, здійснені задля додання контенту до Вікіпедії чи сестринських проєктів (найчастіше вікіекспедиції та купівля книжок які потрібні як джерела).
 • Обізнаність про Вікімедіа та адвокація має метою те, щоб якомога більше людей дізналися про Вікімедійний рух і його призначення, а також усунення перешкод для розвитку і поширення вільних знань. Члени організації часто дають інтерв'ю засобам масової інформації, пояснюючи як працює Вікіпедія і що таке Вікімедійний рух. Найбільшим викликом у цій сфері для організації є відсутність в Україні свободи панорами, яка діє в багатьох инших європейських країнах. Це є величезною проблемою для поширення вільних знань. Вікімедіа Україна просуває зміни до законодавства, які би запровадили свободу панорами в Україні.

Членство та структура

Будь-яка людина, яка досягла віку 14 років і яка бере участь хоча б в одному проєкті Вікімедіа, може подати заявку на членство в організації Вікімедіа Україна. Якщо Правління, після публічного обговорення, затверджує надання членства, людина стає членом організації одразу після сплати першого щорічного членського внеску розміром у 100 гривень. Станом на березень 2021 в організації налічується 70 членів.

Діяльність організації регулюється Статутом. Головним органом управління організацією є щорічні Загальні Збори, які збираються щороку у лютому щоб скласти плани на рік вперед та обрати Правління і Ревізійну комісію. Правління складається із семи осіб. Вони обирають зі свого складу Секретаря, Скарбника, відповідального правлінця за кожен із чотирьох напрямків діяльності, а також Голову правління, який є керівником усієї організації. Правління керує організацією протягом року між Загальними Зборами. Ревізійна комісія здійснює нагляд за діяльністю Правління та видає йому рекомендації. Всі перераховані вище, а також прес-секретар, є волонтерами. Велика частина діяльності організації здійснюється її працівниками і підрядниками, яких в організації наразі є п'ять.

Чинне Правління

Річний звіт 2015

Правління, обране Загальними зборами 28 лютого 2021 року:

 1. Ілля Корнійко (голова)
 2. Богдан Мельничук (секретар)
 3. Микола Козленко (скарбник)
 4. Наталія Ластовець
 5. Антон Обожин
 6. Ольга Мілянович
 7. Ігор Маковський

Чинна Ревізійна комісія

 1. Вячеслав Мамон (голова)
 2. Марина Лютинська
 3. Сергій Липко

Прес-секретар

Працівники та підрядники

Wikimedia Ukraine's organizational chart in 2021

Programs

Operations

Контакти

Правління
board(_AT_)wikimedia.org.ua
info(_AT_)wikimedia.org.ua
Список розсилки (публічний)
wikimediaua(_AT_)lists.wikimedia.org
Веб-сайт
ua.wikimedia.org
інтервікі префікс :wmua:
Блог
blog.wikimedia.org.ua

Додаткова інформація