Wikipedia 15/MassMessages/Mark announcement/mk

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
Jump to navigation Jump to search
This page is a translated version of the page Wikipedia 15/MassMessages/Mark announcement and the translation is 100% complete.
Other languages:
Bahasa Melayu • ‎English • ‎asturianu • ‎bosanski • ‎dansk • ‎emiliàn e rumagnòl • ‎español • ‎euskara • ‎français • ‎italiano • ‎português do Brasil • ‎македонски • ‎српски / srpski • ‎اردو • ‎العربية • ‎हिन्दी • ‎বাংলা • ‎සිංහල • ‎မြန်မာဘာသာ • ‎日本語


Wikipedia15 Animated Mark - English.gif

Википедија 15 доби свое обележје! Погледајте ја потстраницата „Материјал“ на страницата „Википедија 15“ на Мета за да ги видите ликовните решенија и да дознаете како даги користите. Оваа година обележјето е забавно, интерактивно и бесконечно прилагодливо. Со нетрпение чекаме да видиме како вашата заедница ќе го искористи!

–За Екипата за меѓусебно општење на Фондацијата ВИкимедија, Сем Љен и Џо Садерланд