Місяць Азії у Вікіпедії/ЧаПи

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
This page is a translated version of the page Wikipedia Asian Month/QA and the translation is 98% complete.
Outdated translations are marked like this.

Листівка

 • П: Скільки листівок може отримати одна особа?
  В: Кожен вікіпедист, хто відповідатиме вимогам в одній Вікіпедії, отримає одну листівку. Якщо користувач візьме участь у Вікіпедіях двома мовами і відповідатиме вимогам обох, тоді користувач отримає дві листівки. Місцевий організатор отримає одну листівку за кожну Вікіпедію, в якій він/вона є організатором (нам важливо, щоб дописувачі докладали зусиль, а не просто були в переліку на сторінці; максимум п'ять у кожній Вікіпедії).
 • П: Чи означає це те, що якщо я створю 10 статей в одній Вікіпедії, то отримаю дві листівки?
  В: Ні. Вимогою є створити не менше чотирьох статей. Додаткові статті вітаються, але не збільшують кількість листівок.
 • П: Яка максимальна кількість листівок, яку може отримати користувач?
  В: Сім.
 • П: З якої країни я отримаю листівку?
  В: Адресати розподілятимуться рандомно, тому ніхто не знає, аж поки ви її не отримаєте.
 • П: Мене турбує моя приватність.
  В: Ми збираємо лише дані про адресу, ваше справжнє ім'я та ім'я користувача, і лише адреса й справжнє ім'я будуть передані афіліату, що надсилатиме листівки; ім'я користувача не передаватиметься. Вся інформація буде вилучена одразу, як тільки адреси буде розподілено.
 • П: Коли надсилатимуться листівки?
  В: Судячи з результатів минулих років, найшвидше в січні, найпізніше в травні. Зазвичай — у березні-квітні. Це може залежати від афіліату, який вам писатиме. Ми розуміємо, що це не надто швидко, але ми обмежені волонтерськими ресурсами. Будь ласка, зважте, що ми на 100% працюємо як волонтери, коли розсилаємо сотні листівок.
 • П: Якщо я не отримаю листівок упродовж трьох місяців, що мені робити?
  В: Внаслідок ненадійної поштової пересилки у певних країнах, може статися, що ви не отримаєте листівку вчасно. Однак ми запевнюємо, що розіслали усі листівки. Будь ласка, поставтеся з розумінням до типових затримок із доставкою листівок.
 • П: Я живу або родом з однієї з країн, звідки розсилають листівки. Чи можу я вибрати, щоб мені не прислали листівку з моєї ж країни?
  В: Ми дамо вам цю можливість, коли збиратимемо адреси. Ви можете вибрати одну країну чи регіон, з якої не хочете отримати листівку.
 • П: Якщо я створю 15 статей, чи дві листівки прийдуть мені посилкою на пошту?
  В: Кожну листівку буде надіслано окремо.
 • П: Чи можна листівки відслідкувати?
  В: Ні. Усі листівки надсилаються звичайною авіапоштою і не мають номерів. Міжнародна рекомендована пошта є дуже дорогою і наш бюджет не може собі цього дозволити.
 • П: Чи треба мені написати свої ім'я й адресу латинським алфавітом, чи можна написати символами моєї мови?
  В: У формі збору адрес вас просять подати обидва варіанти, і латинкою, і своєю мовою. Деякі афіліати друкують адреси місцевими мовами отримувачів. Однак деякі системи не добре працюють з усіма шрифтами світу. Тому, будь ласка, не забудьте додати свою адресу і латинкою теж.

Посли Азії у Вікіпедії

 • П: Якщо я напишу найбільшу кількість статей у більш ніж одній Вікіпедії, чи я отримаю декілька звань «Посла»?
  В: Ви отримаєте звання у кожній мовній версії Вікіпедії, де напишете найбільшу кількість статей, а другий після вас дописувач за кількістю статей у Вікіпедії, де ви створили менше статей, також отримає звання «Посла Азії у Вікіпедії».
 • П: Що мені буде з того, що мене назвуть «Послом Азії у Вікіпедії»?
  В: Ви отримаєте додаткову листівку і цифровий сертифікат! Сертифікат буде виготовлено з цупкого паперу, ми його відскануємо і надішлемо. Паперову версію також надішлемо поштою.
 • П: Що якщо більше двох людей створить найбільшу кількість статей в одній версії Вікіпедії?
  В: Буде тільки один Посол в кожній версії Вікіпедії, тому дописувачі з однаковою кількістю статей будуть проранжовані за кількістю байтів у створених ними статтях (доповнені статті тут не враховуються). Ми розглянемо можливість дати звання додатковій особі, якщо їхній внесок буде непересічним.

Правила

 • П: Якщо я напишу «вибрану» статтю, чи це означає більше балів?
  В: Ні. Це не конкурс статей. Однак ми справді заохочуємо вас писати статті кращої якості.
 • П: Чи врахуються мої редагування, зроблені у чернетці чи на підсторінці користувача до листопада?
  В: Ні. Однак ви можете скопіювати вміст з чернетки у новостворену сторінку замість того, щоб перейменовувати чернетку.
 • П: Я не живу в азійській країні. Чи можу я брати участь?
  В: Так. За цим обмежень немає. Проект заохочує учасників з усього світу покращувати висвітлення Азії у Вікіпедії.
 • П: Чи може IP-користувач брати участь? (Іншими словами, чи можуть користувачі брати участь, не будучи зареєстрованими у Вікіпедії?)
  В: Внаслідок обмежень wmflab і нашого інструменту оцінки статей, IP-користувачі не можуть брати участі. Ми наполегливо рекомендуємо створити обліковий запис, бо це, власне кажучи, захищає вашу приватність. Реєстрація проста і безкоштовна.
 • П: Якщо предмет статті (особа) азіат, але не родом з Азії, чи це рахується?
  В: Ні. Але особа, народжена в Азії і популярна поза її межами, буде рахуватися. (Наприклад, особа, що народилася у Таїланді і знаменита своїми досягненнями в Європі чи Африці, буде рахуватися).
 • П: Якщо предмет статті (особа) не азіат, але його/її робота сприяє промоції культури Азії, чи це рахується?
  В: Так. Люди, що стали відомими лише в Азії, хоча народжені поза нею, будуть рахуватися. (Наприклад, журналіст неазійського походження, що народився в африканській, європейській чи американській країні, але відомий лише у Японії, бо з'явився у японських новинах, буде рахуватися).
 • П: Чи можна перекладати статті з інших мов?
  В: Так. Якщо статті пов'язані з Азією і нові для Вікіпедії, куди ви їх перекладаєте, вони рахуватимуться.
 • П: Чи годиться список?
  В: Ні. Через складнощі з вибором, якого роду списки варті врахування, а які ні, щоб спростити правила, ми не враховуємо списки. Але у деяких Вікіпедіях, якщо список стає «вибраним», тоді він може враховуватися.
 • П: Як щодо трансконтинентальних країн?
  В: Можна, але лише азійські частини цих країн. Сюди належать Єгипет, Росія, Азербайджан, Туреччина, острів Різдва, Кокосові острови (Кілінг). Якщо ви подаєте статтю, що не належить до цього списку, поговоріть зі своїм місцевим організатором, щоб визначити, чи вона рахується як Азія.
 • П: Чи можна подати на конкурс раніше створені мною статті?
  В: Ні, статті мають бути створені і завершені впродовж Місяця Азії у Вікіпедіх. Мета цього проекту — створювати нові статті.
 • П: Як можна відкликати/прибрати помилково подану статтю з Фонтану?
  В: Попросіть місцевого члена журі вилучити її. Якщо вони не можуть, зв'яжіться з розробником інструменту.

Організація

 • П: Вже листопад, а моя домашня Вікіпедія не в списку?

*:В: Ви можете започаткувати цю подію у своїй локальній Вікіпедії в будь-який час до кінця листопада (однак не варто це робити за кілька днів до кінця місяця). Усі матеріали ви можете знайти на Меті. Будь ласка, напишіть користувачу AddisWang або залишіть повідомлення на цій сторінці обговорення, щоб отримати допомогу і повідомити нам, що ви приєдналися до проекту.