Wikizdroje

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
Jump to navigation Jump to search
This page is a translated version of the page Wikisource and the translation is 78% complete.
Wikisource-logo.svg

Wikizdroje je projekt nadace Wikimedia, jehož cílem je vytvořit knihovnu volně dostupných textů. Od jeho vzniku v roce 2003 byl původně nazýván "Projekt Sourceberg" (slovní hříčka založená na newikipedistickém projektu podobného zaměření - viz Projekt Gutenberg). Do jednotlivých jazykových verzí byl rozčleněn v roce 2005. Aktuálně lze na Wikizdrojích najít knihovnu novel, esejí, historických dokumentů, básní, dopisů, proslovů a dalších dokumentů, které jsou dostupné pod otevřenou licencí pro obsah CC-BY-SA.

Původní logo Wikizdrojů
  • Podívejte se na "Wikizdroje — volně dostupná knihovna", jak se Wikizdroje v jednotlivých jazycích jmenují a jaký mají slogan.
  • Logo Wikizdrojů se postupně změnilo. Původně to byl obrázek ve formátu .jpeg (jak je vidět výše), nyní je to .svg obrázek ledovce (jak je vidět v horní části této stránky).

Seznam Wikizdrojů

Toto je seznam jednotlivých jazykových verzí Wikizdrojů. Na Wikisource:Jazyky(anglicky) je uveden seznam jazyků na Wikizdrojích bez jejich vlastní jazykové verze, tyto jsou hostovány na Vícejazyčných Wikizdrojích.

Vnější zdroj, dynamicky setříditelný dle různých kritérií, automaticky aktualizovaný každých šest hodin pomocí cronu

Vnější zdroj, generovaná tabulka s wikisyntaxí, která je ručně vkládaná na stránku Wikisource/Table.

Alemánské, severofríské, bavorské a rýnsko-franské Wikizdroje

Alemánské Wikizdroje jsou vytvořeny jako samostatný jmenný prostor alemánské Wikipedie: Alemannischi Textsammlig (Wikisource). Podobně také severofríská, bavorská a rýnskofranská Wikipedie začlenila projekt Wikizdroje do svého Text jmenného prostoru: Nordfriisk Bibleteek, Boarische Text, Rheifränggische Tegschdsommlung.

Historické diskuse

Podívejte se na anglickou diskusní stránku.

Související odkazy