Wikimedia Foundation elections/Board elections/2007/Candidates/Kate/pl

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki

User:Kate[edit]

Użytkownik Kate
Imię i nazwisko River Tarnell
Ja
Lokalizacja Oxford, Wielka Brytania
Wiek 23
Strony User:Kate, w:en:User:Kate
Udział w projektach Wikimedia od 6 czerwca 2004
Projekty w których biorę udział en.wikipedia, meta
Języki projektów w których biorę udział en
Linki do stron z edycjami meta, en.wp
Prezentacja Jako członek Rady chcę przywrócić ją do pierwotnego przeznaczenia - poświęcenia się edytowanej przez społeczność użytkowników encyklopedii sieciowej. Poprę przeniesienie lub zamknięcie projektów innych niż Wikipedia. Sprzeciwię się publikowaniu przez Fundację swoich materiałów w innych formach, na przykład pod postacią książek. Jednak wierzę, że zewnętrzne publikowanie naszych materiałów jest ważne, by był one dostępne dla szerszej rzeczy odbiorców, w tym przez osoby nie wyposażone w połączenie z Internetem. By to osiągnąć, szukałbym pomocy w innych organizacjach.

Będę się starać zminimalizować narzuty, poruszyć możliwie największą ilość zasobów w celu utrzymania hostingu (sprawa ta jest źródłem zmartwień). Będę szukać nowych źródeł finansowania, odmiennych od darowizn użytkowników - na przykład grantów, sponsoringu, reklamy.

Kompetencję techniczną będę starać się podnosić różnymi sposobami, w tym poprzez zatrudnienie dodatkowego personelu technicznego i odpowiednio jasno zdefiniowanej polityce wzrostu, mającej na uwadze wypełnienie zapotrzebowania na zawartość projektów Wikimedia.

Od 2004 roku jestem deweloperem MediaWiki oraz administratorem systemów Wikimedia i wierzę, że pozycja ta daje mi wyjątkowe spojrzenie do wewnątrz działalności naszej organizacji od strony technicznej oraz na to, jakie zmiany powinny być wprowadzone w celu zapewnienia ciągłego sukcesu.

Pytania proszę umieszczać na stronie Board elections/2007/Candidates/Kate/questions