Wikimedia Foundation elections/Board elections/2007/Candidates/Mindspillage/pl

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki

User:Mindspillage[edit]

Użytkownik Mindspillage
Imię i nazwisko Kathleen Walsh
Lokalizacja Herndon, Virginia, USA (przedmieście Waszyngtonu, DC)
Wiek 24
Strony en.wikipedia, en.wikinews, Meta, Wikimedia
Udział w projektach Wikimedia od czerwiec 2004
Projekty w których biorę udział anglojęzyczna Wikipedia, anglojęzyczne Wikinews, Meta, w ograniczonym stopniu udział w rozmaitych innych projektach.
Języki projektów w których biorę udział angielski, hiszpański - w stopniu podstawowym
Linki do stron z edycjami en.wikipedia, en.wikinews, meta
Prezentacja Odkryłam Wikipedię w 2004 i zaczęłam po cichu pisać na temat muzyki klasycznej, zastanawiając się, jakiż to wariat poświęca temu tyle czasu. Rok później byłam już w OTRS, kontaktowałam się z prasą i byłam jednym z członków założycieli Communications Committee; następnie wybrano mnie do Zarządu w grudniu 2006.

Obecnie studiuję prawo i należę do redakcji uczelnianego czasopisma prawniczo-ekonomicznego. Jestem stażystką w sieciowym projekcie non-profit dotyczącym edukacji prawnej oraz muzykiem klasycznym.

Będąc członkinią zarządu zajmowałam się kwestiami obejmującymi politykę licencyjną, wolne treści i promowanie wolnej kultury, public relations oraz decyzje strategiczne, np. dotyczące marki oraz partnerstwa; mam nadzieję niektóre z tych kwestii doprowadzić do końca, przedłużywszy ten krótki okres, podczas którego pełniłam funkcję.

Chciałabym, aby Zarząd działał, mając na względzie długoterminową wizję swej misji i aby nie podejmował decyzji mogących narazić na szwank przyszłość Wikimedia Foundation. Aby tego dokonać, musimy mieć jasny obraz naszych wartości i naszej misji; musimy również podtrzymywać swoje zobowiązanie pozostania wolnym źródłem, aby nasze zasoby nie potrzebowały Wikimedia Foundation dla przetrwania. Poza tym sądzę, że powinniśmy szukać partnerskiej współpracy z organizacjami opierającymi się na podobnych zasadach, aby nasza misja rozszerzana była również w zakresie większym niż może tego dokonać sama Wikimedia.

Pytania proszę umieszczać na stronie Board elections/2007/Candidates/Mindspillage/questions