Політика щодо пожертвувачів

From Meta, a Wikimedia project coordination wiki
Jump to navigation Jump to search
This page is a translated version of the page Donor policy and the translation is 96% complete.

Білль про права пожертвувача

Ми підтримуємо Білль про права пожертвувача.

Благодійність заснована на добровільній діяльності задля загального блага. Це традиція дарування і пожертв, запорука покращення якості життя. Щоб запевнити, що благодійність варта поваги і довіри суспільства, і щоб нинішні і потенційні пожертвувачі могли бути впевненими у неприбуткових організаціях та причинах, через які вони просять підтримки, ми декларуємо такі права пожертвувачів:

 1. Бути поінформованими про місію організації, як вона збирається використовувати ресурси пожертв та які її можливості ефективного використання пожертв із заданою метою.
 2. Бути поінформованими по осіб, що керують організацією, та очікувати від них адекватних рішень у межах їх повноважень.
 3. Мати доступ до найсвіжіших фінансових звітів організації.
 4. Бути впевненими в тому, що їх пожертви будуть використані на ті цілі, для яких їх було зроблено.
 5. Отримувати відповідне підтвердження і визнання.
 6. Бути впевненими в тому, що до інформації про їх пожертви ставляться з належною повагою та зберігається конфіденційність в рамках, передбачених законом.
 7. Очікувати, що всі відносини з особами, що представляють організації, цікаві пожертвувачу, будуть мати професійний характер.
 8. Бути поінформованими про те, чи ті, хто збирає пожертви, є волонтерами, працівниками або найнятими агентами.
 9. Мати можливість видалити свої імена з електронних розсилок, якими організація може поділитись із кимось іще.
 10. Вільно задавати запитання, роблячи пожертву, і отримувати оперативні, правдиві та прямі відповіді.

Текст цієї заяви в повному об'ємі було розроблено Асоціацією професійних фандрейзерів (Association of Fundraising Professionals, AFP), Асоціацією благодійності у сфері охорони здоров'я (Association for Healthcare Philanthropy, AHP), Радою з розвитку і підтримки освіти (Council for Advancement and Support of Education, CASE) та Інститутом дарування: Провідними консультантами некомерційних організацій (Giving Institute: Leading Consultants to Non-Profits).

Політика приватності Вікімедіа щодо пожертвувачів

Вміст цієї сторінки є офіційною політикою, затвердженою Піклувальною радою Фонду Вікімедіа. Вікімедіа ставиться з великою повагою до приватної інформації своїх пожертвувачів. Для розвитку наших зобов'язань щодо захисту ваших прав, ми розробили цю Політику щодо пожертвувачів, аби скерувати наш персонал і волонтерів у питаннях використання приватної інформації про вас, коли її можна використовувати і коли ні.

Яку інформацію ми збираємо

Вікімедіа. Ми використовуємо приватну інформацію, зібрану від пожертвувачів, з метою проведення платежів на спілкування з пожертвувачами щодо Вікімедіа, а також організації збору пожертв та іншої діяльності Вікімедіа. Ця інформація може включати ім'я, суму пожертви, адресу, номер телефону, коментарі пожертвувача, електронну адресв та будь-яку іншу інформацію, яку буде нам надано ("Дані пожертвувача"). У випадку пожертв у вигляді чеку, дані пожертвувача включають також дані, вказані на чекові.

У рамках забезпечення он-лайн послуг, які очікують наші пожертвувачі, ми можемо зберігати різноманітні дані, зібрані в процесі стандартних веб-операцій (включаючи такі параметри, як «user agent strings» і «referrer strings», а також IP-адреси і «куки»). Ми можемо використовувати ці дані у цілях, передбачених цією політикою, у тому числі для потреба аналітики та вдосконалення функціональності нашого сайту. Ми обмежуємо використання куків, у тому чисті куків третіх сторін (таких як платіжні системи), щоб відслідковувати сесії, допомагати зберікати дані та досягати цілей, зазначених у цій політиці. Ви можете відключити або видалити наші куки в налаштуваннях свого браузера, хоч це, імовірно ,вплине на функціональність сайту.

Платіжні системи та інші постачальники послуг. Платіжні системи дозволяють пожертвувачам скористатись можливістю електронної оплати через обліковий запис на відповідному сервісі, кредитну картку або якимось іншим методом. Ці системи збирають певну інформацію про пожертвувачів, і ви маєте поцікавитись їх політикою приватності, щоб мати про неї уявлення.

Щоб створити для пожертвувачів якнайкращі умови, ми працюємо з постачальниками послуг і можемо ділитися з ними або пересилати через них дані пожертвувачів та іншу інформацію. Серед таких постачальників послуг, наприклад, провайдери розміщення і широкосмугового доступу, а також організації, що допомагають некомерційним організаціям із фандрейзингом.

Як ми використовуємо цю інформацію

Дані пожертвувача. Дані пожертвувача можуть бути використані у таких цілях:

 • розподіл отриманих коштів та подяка пожертвувачам;
 • інформування пожертвувачів про майбутні збори пожертв та іншу діяльність Вікімедіа;
 • внутрішній аналіз: дослідження та аналітика;
 • облік;
 • звітування перед державними органами згідно з законом;
 • опитування, вимірювання та інші аналітичні цілі;
 • інші цілі, пов'язані з діями щодо збору пожертв.

В усіх випадках, якщо не вказано інакше, ми не публікуємо, не продаємо, не обмінюємо і не здаємо в оренду Дані пожертвувачів. Анонімізована інформація може бути використана у рекламних акціях і під час збору пожертв. Коментарі, що надаються пожертвувачами, можуть бути опубліковані і використані у рекламних матеріалах. Ми можемо використовувати доступну інформацію для доповнення Даних пожертвувачів, аби уточнити інформацію, яку використовуємо під час збору пожертв. Ми можемо надати пожертвувачу можливість опублікувати своє ім'я разом з інформацією про пожертву, якщо тільки не вибрано інше.

Ми використовуємо дані, зібрані для платіжних систем та інших постачальників послуг, тільки у цілях, перерахованих у даній політиці.

Фінансова інформація

Наша внутрішня політика полягає в обмеженні доступу до фінансової інформації лише для спеціалістів та волонтерів, хто потребує її для цілей, описаних вище. Приватна фінансова інформація не продається і не передається третім особам.

З допомогою своїх партнерів, ми забезпечуємо он-лайн платежі у платіжних системах. Зазвичай, політики приватності цих організацій представлена на відповідних сайтах і в більшості випадків є частиною процесу пожертвування. Якщо ви робите оплату кредитною карткою, ми не зберігаємо інформацію про неї, номер банківського чи іншого фінансового рахунку або інші дані, які надсилаються напряму платіжній системі.

Пожертвування на користь Вікімедіа, зроблені з допомогою чеку, зберігаються у банківському сейфі. Це забезпечує винятково високий рівень безпеки та конфіденційності.

Зв'язатися з нами

Якщо у вас є запитання щодо цієї Політики приватності щодо пожертвувачів або запити про статус і правильність ваших даних пожертвувача, будь ласка, надішліть електронного листа на donate <at> wikimedia.org або напишіть на адресу:

Wikimedia Foundation, Inc.
1 Montgomery Street
Suite 1600
San Francisco, CA 94104
USA

Якщо ви хочете зробити пожертву з допомогою чека, будь ласка, надішліть його на адресу:

Wikimedia Foundation, Inc.
P.O. Box 98204
Washington, DC 20090-8204
USA
Note: donations by check are processed directly at our centralized lockbox location which is in Washington, DC.

Безпека

Ми зобов'язані захищати приватну інформацію пожертвувачів від неавторизованого доступу, зміни, розкриття чи знищення. Крім іншого, ми здійснюємо ряд заходів безпеки, у тому числі забезпечуємо безпечний веб-доступ до чутливої інформації та докладаємо зусилля до усунення вразливих місць у різних засобах і базах даних.

Про інше розкриття інформації

Ми можемо розкривати інформацію, коли цього вимагає закон; коли необхідно захистити наші права, приватність, безпеку, власність, пожертвувачів та користувачів; коли необхідне забезпечення умов використання.

Оновлення

Час від часу ми можемо змінювати Політику приватності щодо пожертвувачів. Будь-які зміни будуть відображені на цій сторінці. Про значні зміни може також бути повідомлено за стандартним механізмом комунікації з нашими користувачами та спільнотою Ви маєте періодично перевіряти цю сторінку на предмет змін до діючої політики.

Пункт призначення даних

Вікімедіа є всесвітньою організацією. Роблячи пожертви, ви погоджуєтесь на передачу зібраної інформації до Сполучених Штатів та інших місць, якщо це необхідно для досягнення цілей і задач, вказаних у цій політиці.

Зберігання даних

Ми намагаємось зберігати інформацію, пов'язану з пожертвувачами, тільки у випадку необхідності для досягнення описаних у даній політиці цілей і не довше, ніж це вимагається за законом або приписами. Наприклад, податкове законодавство США і штату Флорида може вимагати від Фонду зберігати контактну інформацію та розмір внесків пожертвувачів.

Права

Ви маєте певні права на інформацію, яку ми збираємо про вас. За запитом, ми повідомимо вам, яку інформацію про вас ми зберігаємо, і виправимо будь-яку помилкову інформацію. Ми будемо також докладати розумних зусиль для видалення вашої інформації, якщо ви цього забажаєте, якщо тільки від нас не вимагають її зберігання.

Сфера застосування

Ця конкретна політика застосовується у тій організації, яка її публіку. Якщо ви відвідаєте сторінку пожертв Вікімедіа із регіону, де діє партнерська регіональна організація Вікімедіа, ви можете — хоч і не обов'язково — бути перенаправленими на сайт цієї організації. Такі організації є незалежними і можуть публікувати відмінні політики і практики залежно від вимог місцевого законодавства та інших умов. Однак очікується, що партнерські організації, які беруть участь у зборі пожертв, будуть слідувати загальним принципам, закладеним у даній політиці. Ця політика не стосується даних із джерел інших, ніж пожертвування, таких як редагування або зміна вмісту проектів і інструментів.

Минуле оновлення: вересень 2011 року.
Попередня редакція (липень 2011 року) (для ознайомлення)
Попередня редакція (2009 року) (для ознайомлення)
Сторінки про конфіденційність